Аглаонема мінлива: догляд, пересадка і розмноження.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Аглаонема мінлива. Догляд.

Наталія Рубан / Київ

Аглаонема мінлива (Aglaonema commutatum)

Аглаонема мінливаАглаонема мінлива - досить невимоглива в культурі рослина, як і інші види Аглаонем. Належить до сімейства Ароїдні. Росте в нижніх ярусах тропічного лісу, а також по берегах річок і дрібних водойм. В міру тіньовитривала рослина з глянцевим сріблястим по краям темно зеленим листям. Має овальну форму листя довжиною 25-30 см і до 10 см шириною, стовбур прямий. За свою невибагливість і красиве декоративне листя рослину дуже часто можна побачити в офісних приміщеннях, так як догляд за Аглаонемою мінімальний, а своїм яскравим зовнішнім виглядом може прикрасити будь який неприглядний куточок приміщення.

Догляд за Аглаонемою.

  • Освітлення: Віддає перевагу східним, північним або західним вікнам, на інших вікнах потребує притінення. За моїми спостереженнями Аглаонема із зеленим листям прекрасно росте в місцях з недостатнім освітленням, а рослини зі строкатим листям потребують розсіяного освітлення, але без прямих сонячних променів. Інакше глянцеве листя стане менш виразним і ніби «вигорить», тим самим втратить свою декоративність.
  • Температура: Даний вид Аглаонеми здатний витримувати як високі температури - влітку +30°С, так і досить низькі в холодну пору року +15°С. Оптимальна комфортна температура для повноцінного росту і розвитку становить від +20 до +25°C. Рослина не вимоглива до високої вологості повітря, але може болісно відреагувати на наявність в квартирі протягів. Тому при провітрюванні приміщення, особливо це стосується холодної пори року, потрібно оберігати її від них.
  • Полив: З весни до осені Аглаонема мінлива потребує систематичного поливу, але між поливами грунт повинен практично повністю просихати. В прохолодну пору року рослину поливають раз на півтора-два тижні, влітку частіше - раз на тиждень. Обприскування рослина не потребує, тому що на глянцевих листках з’являться розводи від води і з часом вони втрачають свою привабливість. Достатньо раз на місяць влаштовувати рослині теплий душ або протирати листя вологою серветкою. Якщо на листках з’являться темні коричневі плями, значить, слід відрегулювати полив. 
  • Добриво: Потребує підживлення цілий рік. В активну фазу росту підживлюють два рази на місяць, взимку - приблизно раз на місяць - півтора. Для підживки можна використовувати будь-яке збалансоване добриво. 
  • Аглаонема мінлива в інтер’єріПересадка: Так як Аглаонеми відрізняються декоративністю свого листя, то для пересадки переважно вибирати непомітні горщики, щоб рослина вигідно виділялась на його фоні. Вазон бажано вибирати керамічний і не глазурований, в таких вазонах грунт просихає рівномірно. У нижній частині горщика не утворюється «болото» і коріння рослини відповідно не закисає. Пересаджувати, як і багато інших видів, рекомендується у весняну пору року (квітень-травень), до значних підвищень денних температур. Під час пересадки, якщо рослина досить розрослася, кущ можна поділити на кілька дочірніх рослин. Якщо рослину кілька років не пересаджували і не ділили, то коріння займають об’єм горщика і біля основи з’явиться молодий приріст. Земельна суміш повинна бути легкою і повітряною. Можна використовувати готову грунтосуміш для ароїдних або для папоротей. Також не слід забувати про хороший дренаж. Як дренаж можна використовувати керамзит, шматочки старого битого глиняного горщика або цегли.
  • Розмноження: Розмножувати даний вид Аглаонеми можна за допомогою стеблових або верхівкових живців (так само, як і Диффенбахії) протягом усього року. Зрізаним черешкам дати деякий час підсохнути або присипати зрізи товченим вугіллям і садити вертикально на глибину 3-5 см поруч з основним кущем, тоді рослина буде виглядати пишніше і привабливіше. Обов’язково потрібно знати, що живцювання проводиться в теплу пору року, і тоді вкорінення відбувається протягом двох-трьох тижнів. Аглаонема росте повільно, тому в частій пересадці немає потреби. Пересаджується рослина раз в 3-5 років. Цвітіння аглаонеми
  • Цвітіння: Цвіте Аглаонема мінлива в кімнатних умовах вкрай рідко, але при правильному догляді в теплу пору року може випустити суцвіття з 3-6 качанів з непоказними білими квітами. Цвітіння триває довго, поступово розкривається кожне суцвіття протягом пів року-рік. 
  • Важливо: Важливо знати, що сік рослини може викликати подразнення шкіри, а плоди є отруйними.



Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто