Глоксинія (Синнінгия): догляд, розмноження насінням і живцями, полив, температура і добриво для Глоксинії.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Глоксинія: догляд і розмноження в домашніх умовах.

Єва Стогній / Рівне

ГлоксиніяГлоксинія - одна з найпопулярніших рослин сімейства Геснерієві. Однак, назва Глоксинія по відношенню до рослини, яку ми звикли так називати, є не зовсім коректною. Насправді це Синнінгія Прекрасна або Гібридна. Глоксинія (ботанічна назва) Багаторічна або Крапчата має іншу будову кореня - не бульбу, а лускате коріння і зустрічається набагато рідше. Але для зручності ми будемо називати Синнінгію так, як звикли - Глоксинія Прекрасна.

Глоксинія (Синнінгія) Прекрасна. Догляд.

Освітлення. Як і багато квітучіх кімнатних рослин, Глоксинія полюбляє розсіяне світло, але без прямих променів сонця. Особливо це стосується літнього періоду. Не обирайте для цих рослин південні підвіконня, краще східні або західні.Синнінгія

Температура. Влітку від +18 до +22°С, взимку від +10 до +15°С. Рослина погано реагує на протяги і перепади температури. Намагайтеся їх уникати.

Полив. Глоксинія любить рясний полив у міру підсихання верхнього шару грунту. У період спокою бульби Глоксинії майже не поливають. Про це - детальніше - нижче.

Вологість. Цим рослинам потрібна підвищена вологість повітря. Для її створення можна поставити зволожувач, обприскувати повітря навколо Глоксинії (небажано попадання води на бутони і квітки, а також листя під прямими променями сонця), хороший варіант - поставити вазон на піддон з керамзитом і водою, але щоб коріння не було у воді. Добриво для Глоксинії

Добриво для Глоксинії.  Добриво є одним з важливих етапів у догляді за Глоксинією. Підживляють в період росту (з квітня по серпень) спеціальним добривом для квітучих кімнатних рослин (наприклад, «Містер Цвіт Фіалка») один раз на два тижні. Можна удобрювати кожен полив, якщо у Вас є час. Глоксинія це любить, але тоді концентрацію розчину добрива потрібно зменшити кратно поливу.

Небажано підживляти універсальними мінеральними або органічними підживками, це стимулює ріст листя, і погано позначається на цвітінні. Можете удобрити такими препаратами один - два рази на початку росту розетки.

Період спокою. Коли Глоксинія відцвіла, а листя зів’яло, потрібно його прибрати, зменшити полив і перемістити вазон з бульбою в місце з більш низькою температурою близько 12-16°С (як варіант - лоджія з затемненням або підвал). Бульба Глоксинії. ДоглядВесь догляд за Глоксинією в цей період зводиться до дуже рідкого поливу бульб теплою (близько +20°С) водою. Не потрібно накривати вазон поліетиленом та іншими матеріалами, корінь може загнити.

Через півтора місяця потрібно стимулювати процес пробудження поступовим збільшенням поливу, робити це акуратно, не на бульбу, а по краю вазона або з піддону. Дуже добре, якщо це почнеться тоді ж, коли і збільшення світлового дня.

Стимулювати пробудження можна також, помістивши бульбу в целофановий пакет з невеликою кількістю вологої землі. Температура повинна бути при цьому близько +25°С, яскраве освітлення.

Після появи бруньки на бульбі її викопують (або дістають із пакета) і садять в горщик, бульба повинна бути заглиблена на 0,5-1 см в субстрат з легкою землею. Але паростки не повинні бути засипані землею.

Горщик

Горщик для Глоксинії обирають широкий і неглибокий (діаметр в середньому - до 12 см), якщо бульба зовсім маленька, можна використовувати пластиковий стакан. Грунт - спеціальний для фіалок та інших геснерієвих або легкий з великим вмістом листяної землі, обов’язково - хороший дренаж. У важкій землі без дренажу бульби будуть гнити.

Надалі Глоксинії потрібно забезпечити догляд в добре освітленому місці з температурою не менше +20°С. Якщо освітлення слабке, рослині організовують додаткове освітлення до березня. 

Купівля, вибір і догляд за бульбами.

Якщо Вам захотілося виростити Глоксинію з бульби, можете звернутися в спеціалізований магазин чи на ринок (щоправда, на жаль, частина рослин від неперевірених джерел буває заражена хворобами і гниллю). Відмінний варіант - замовлення у колекціонерів. В Інтернеті на професійних сайтах зараз можна купити здорові Глоксинії самих різних кольорів і форм.

При покупці обов’язково ретельно огляньте бульбу. Зморщені або з великою кількістю гнилі купувати не варто. Але якщо все-таки Ви виявите такі дефекти вже вдома, їх можна спробувати усунути. Бульба Глоксинії

Гниль говорить про неправильний догляд. Ваші дії:

  • ці місця потрібно вирізати гострим ножем,
  • підсушити добу,
  • потім витримати бульбу близько півгодини в розчині з фунгіцидним засобом,
  • знову трохи підсушити,
  • присипати антисептичним засобом, наприклад, активованим вугіллям.

Якщо бульба сильно пошкоджена - більше половини, і на її зрізі Ви бачите чорні плями і прожилки, її доведеться викинути.

Зморщені бульби Глоксінії - це, навпаки, наслідки пересушування. Спробуйте загорнути їх у вологу тканину на 1-3 дні, а потім правильно доглядати за ними, і з великою ймовірністю вони виживуть.

Розетка  з живця Синнінгії

Розмноження листовими живцями.

  • Здоровий лист Глоксинії з частиною стебла обережно зрізають, коли рослина цвіте.
  • Ставлять на вкорінення в легкому субстраті.
  • Підтримують високу вологість повітря і температуру близько +23°С.
  • Через три тижні у живців з’являться бульбові корінці.

Також можна почати укорінення з води, а коли з’являться невеликі корінці - пересадити в субстрат. У міру зростання Глоксинію пересаджують в більший вазон, де вона може зацвісти навіть в перший рік після висадки. Материнський лист можна відокремлювати не відразу, а коли нова рослина вже досить зміцніє, більше того, з великою ймовірністю він відпаде сам.

Розмноження насінням.

Цей вид розмноження досить клопіткий. Висівають насіння в зимовий період, найкраще - в кінці зими, тоді сходам буде більше світла. Присипати землею їх не потрібно, для створення певної вологості і уникнення засихання потрібно обприскувати і затягувати плівкою або склом з періодичним провітрюванням. Температура догляду - близько +23°С, освітлене місце. Після проростання - обережна пікіровка сіянців (вони дуже крихкі). Подальший догляд за Глоксинією - як описано вище, але, поки дітки молоді, з більш суворим виконанням рекомендацій по високій вологості, гарному освітленню, притіненням від яскравих променів, температурі.

Глоксинія. Розмноження насінням  Вирощування Глоксиній

Захворювання. На жаль, Глоксинія схильна до деяких видів захворювань, а саме: борошнистою росою і сірою гниллю. Найчастіше це буває від надмірного поливу і недотримання умов догляду. Боротися можна за допомогою фунгіцидних препаратів та налагодження поливу.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто