Гортензія Кімнатна, догляд, розмноження та пересадка
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Гортензія Кімнатна, догляд в домашніх умовах.

Євгенія Костянтинівна / Кропивницький

Гортензія догляд.Гортензія належить до красивоквітучих рослин, які однаково добре ростуть як у відкритому ґрунті так і в домашніх умовах. Широке поширення в кімнатному квітникарстві отримала Гортензія Великолиста, яку ще називають Гортензія Кімнатна. Її відрізняють досить компактні розміри для даного виду рослин - не більше 80 см. Деякі сорти висотою не більше 50 см. Додатково рослину обробляють інгібіторами росту для надання компактного вигляду.

Гортензія. Догляд.

Вважається, що Гортензія, догляд за якою може здатися квітникарям початківцям не надто простим, є рослиною ранньої весни, тобто цвіте, починаючи з лютого і до середини літа. В оптимальних умовах Гортензія Кімнатна може радувати цвітінням і більш тривалий час, але щоб Гортензія цвіла рясно та пишно, їй, як і більшості інших кімнатних квітів, потрібен період спокою, який триває не менше двох місяців. В цей час необхідно припинити підживлення і помістити рослину в темне прохолодне місце. Це дозволить Гортензії сформувати нові бутони і забезпечить інтенсивне цвітіння. Після цвітіння необхідно провести сильну обрізку, яка стимулює рослину до формування нових бруньок та пагонів.

Температура вирощування.

Гортензія Кімнатна - одна з небагатьох рослин, які віддають перевагу прохолодним умовам утримання. Влітку температура не повинна перевищувати 20-22°С, взимку 5-10°С.

Полив і вологість.Гортензія Кімнатна

Гортензія дуже вологолюбна. Вона віддає перевагу рясному поливу, іноді можна поливати методом занурення. Як і більшість кімнатних рослин, не любить застою води в піддоні. Взимку полив скорочують, поки не почнуть розвиватися бутони. Вологість завжди - чим вище, тим краще, особливо якщо вазон знаходиться біля батарей опалення. Ідеально, якщо вдома використовується зволожувач.

Розмноження, пересадка.

Існує кілька способів розмноження Гортензії.

  • Найчастіше застосовують поділ куща і живцювання. Молоді рослини, отримані шляхом поділу, зазвичай зацвітають в перший рік. Гортензія з живців частіше радує цвітінням на другий рік. Для живців потрібен свіжий посадковий матеріал. Використовують молоді нездерев’янілі пагони, які висаджують безпосередньо в пухкий сильно зволожений субстрат.
  • Рідше розмножують відведеннями.
  • Досвідчені квітникарі також можуть спробувати метод щеплення.
  • Насіннєве розмноження не дає хороших результатів, тому до нього частіше вдаються для вирощування Гортензії в садових умовах. Дрібні насіння мають низьку схожість, яка зменшується з часом. Насіння не потребують стратифікації і їх можна висівати відразу після збору.

Особливо важливо забезпечити молодим рослинам, незалежно від способу розмноження, високу вологість. Для цього рослину обприскують м’якою водою не менше двох разів на добу.

Пересаджують рослину один раз на два - три роки. Велику роль в догляді за Гортензією відіграє вибір субстрату. Рекомендується використовувати ґрунтову суміш для рододендронів. Кислотність субстрату впливає на забарвлення квітів. На нейтральних ґрунтах Гортензія цвіте рожевим і червоним кольором, на кислих ґрунтах - набуває блакитного або лілового відтінку, який також залежить від сорту.

Добриво для азалії і гортензіїДобриво для Гортензії.

Особливе значення при вирощуванні Гортензії Кімнатної має також підживлення. Крім того, що воно дає рослині необхідний ресурс для активного росту та цвітіння, воно змінює його декоративні властивості. Як уже згадувалося, Гортензія чутлива до кислотності ґрунту. Використовуючи добрива, у складі яких присутні солі заліза з високим окисленням, можна змінити забарвлення квітів. У ході експериментів з підкормками можна отримати оригінальні екземпляри з квітами різних відтінків, якщо підкислювати ґрунт тільки з одного боку куща.

Добрива вносять з періодичністю два рази на місяць з початку весни і до кінця літа. Важливо, щоб мінеральні комплекси, які застосовуються, мали низьку лужну концентрацію, яка згубна для Гортензій. Можна використовувати готові добрива для рододендронів та азалій. Добриво з мікроелементами будь-якої кислотності додає яскравості пелюсткам.

Гортензія Кімнатна досить стійка до шкідників і хвороб. У профілактичних цілях можна додавати у воду для поливу трохи марганцю, який чудово знезаражує ґрунт і захищає кореневу систему. Садові Гортензії піддаються хворобам частіше, ніж кімнатні. В умовах домашнього вирощування квітникарям доводиться мати справу з такими типовими проблемами, як зараження павутинним кліщем, щитівкою і трипсом. Необхідно підвищити вологість повітря в приміщенні, видалити пошкоджені частини рослин, за необхідності промити мильним розчином, не допускаючи попадання лугу в ґрунт. При сильному зараженні рослину ізолюють і обробляють інсектицидами.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто