Венерина мухоловка або Діонея. Догляд (годування, розмноження, полив, пересадка).
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Венерина Мухоловка (Діонея). Догляд: годування, полив, розмноження, пересадка.

Ірина Панкова / Умань

Венерина Мухоловка. Догляд

Комахоїдні рослини стають все популярнішими в кімнатному квітникарстві. Яскравим представником хижих рослин є Венерина Мухоловка (Діонея) - компактна кімнатна квітка з сімейства росянкових. Висота рослини невелика - всього 10-12 см.

У період цвітіння Венерина Мухоловка викидає квітконоси, довжина яких може досягати 45-50 см. Забарвлення суцвіть біле, але більший інтерес для любителів кімнатних рослин представляє листя. Його агресивний вигляд і яскраве забарвлення не може не зачаровувати. Листя з голчастими або зубчастими краями (залежно від сорту) являє собою ту саму пастку, в яку потрапляють дрібні комахи і навіть слимаки. Стулки листа захлопуються миттєво, не даючи жертві отямитись. Однак кількість таких «атак» у рослини обмежена: кожен лист зачиняється не більше 5 разів, після чого відмирає. Тому не слід забави ради «годувати» рослину занадто часто.

Венерина Мухоловка. Догляд.

Догляд за ДіонеєюДогляд за Венериною Мухоловкою ускладнюється низкою факторів:

  1. Рослині потрібна дуже висока вологість. Частих поливів і обприскувань буде недостатньо для того, щоб забезпечити Діонеї комфортні умови. Якщо повітря в приміщенні дуже сухе, необхідно тримати рослину в міні-теплиці або парнику.
  2. Діонеї необхідне яскраве світло протягом усього року. Взимку рослину досвічують, а влітку розміщують на найяскравішому місці в будинку (але не на пекучому сонці). При нестачі світла листя Діонеї втрачає забарвлення, а стебла витягуються.
  3. В період спокою необхідно утримувати Венерину Мухоловку при температурі 10-12°С. Зимівля рослини - складне випробування для любителів екзотів. Життя Діонеї практично зупиняється, про що свідчить опале листя і засохле стебло. У цей момент багато недосвідчених квітникарів приймають рішення розлучитися зі своїм зеленим вихованцем, вважаючи, що дні його злічені. Це зовсім не так! В середині весни Венерина Мухоловка оживає і вступає у фазу активного росту.

Добриво, полив.

Діонея харчується комахами не випадково. У природі вона росте в таких місцях, де спостерігається гостра нестача азоту. Підживлення у вигляді комах дозволяє рослині здійснювати синтез білків, необхідних для життя. Тим часом, підживляти рослину протипоказано. Для неї прийнятна саме та форма харчування, до якої вона звикла. Додаткові підживки у вигляді комплексних добрив можуть послабити рослину і навіть привести її до загибелі.

Венерина Мухоловка вимоглива до якості води. Звичайна вода з-під крана їй не підійде. Можна скористатися очищеною питною, яка надходить у продаж, або відфільтрувати воду самостійно. Підійде і дистильована вода, в крайньому випадку можна використовувати дощову або талу воду. Поливають рослину в піддон у міру підсихання.

Розмноження та пересадка.

Частих пересадок рослина не потребує. Бідні грунти - природне середовище проживання Діонеї. Рослині необхідний слабокислий субстрат і горщик невеликого діаметра, але достатньої глибини.

Розмножують рослину дітками, які можна відокремити під час пересадки.

Хороших результатів можна досягти насіннєвим розмноженням, проте потрібно пам’ятати, що при такому підході рослина швидко почне цвісти. Оскільки метою є отримання рясного листя, то молоді квітконоси необхідно видалити, давши рослині можливість набрати зелену масу.

Квітконоси також використовують для розмноження, висаджуючи їх у пухкий і вологий субстрат. Розсаду накривають ковпаком і ставлять на світле місце. Протягом півтора місяця навколо квітконоса утворюється нова поросль. Сам квітконос при цьому практично повністю засихає.

Годування Діонеї

Годування Венериної Мухоловки.

Процес перетравлення розтягується на 1-2 тижні. М’які тканини перетравлюються повністю, а неперетравлені залишки зберігаються на поверхні листа після його відкриття. Якщо рослина сита, то вона може відмовитися від прийняття їжі. Крім того, Венерина Мухоловка не почне харчуватися тим, що спочатку для неї не призначене. Травний фермент виробляється тільки при попаданні в пастку живої комахи.Найбільший інтерес для квітникарів представляє годування Венериної Мухоловки. Якщо рослина знаходиться на балконі або в саду, то вона зможе прогодувати себе самостійно. Для нормальної життєдіяльності Діонеї потрібно «ловити» здобич 2-3 рази на місяць, причому досить однієї спрацьованої пастки, щоб рослина отримала необхідне харчування.

Доктор Фолі від шкідників

Якщо ви підгодовуєте рослину самостійно, запам’ятайте, в яку пастку ви помістили комаху, щоб наступного разу побалувати здобиччю інший лист. Це продовжить життя листя-пасток і дозволить зеленій масі розвиватися рівномірно.

Складності догляду.

Крім тих складнощів, про які згадувалося раніше, догляд за Венериною Мухоловкою ускладнюється появою попелиці, яка нерідко зазіхає на рослину при недостатній вологості повітря. З інших шкідників небезпеку представляють трипс і плодовий комар, який залишає на Діонеї свої личинки. Лікують її так само, як і інші рослини - обприскуванням препаратом проти шкідників (наприклад, Доктор Фолі від шкідників).

Венерина Мухоловка може також піддаватися захворюваням, таким як сіра гниль і чорний грибок. Лікування - обприскування фунгіцидом (підійде Доктор Фолі від хвороб).


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто