Целогіна Крістата. Догляд за орхідеєю Целогіна в домашніх умовах. Фото.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Целогіна Крістата. Догляд на різних етапах розвитку в домашніх умовах.

Наталія Рубан / Київ

Догляд за Целогіною Крістата. Целогіна

Целогіна Крістата (Coelogynecristata) - одна з найкрасивіших орхідей в своєму роді, який налічує більше ста видів. Побачивши її каскадне цвітіння один раз, неможливо забути все життя. Ця приголомшлива рослина розростається величезними колоніями на підвищених скелях або селиться у гімалайських субтропічних широколистяних лісах на самих верхівках дерев.

У Целогіни є кілька основних вимог:

  • висока вологість повітря,
  • хороший повітрообмін навколо кореневої системи,
  • два яскраво виражених періоди спокою з обов’язковими зниженнями нічних температур.

Потреби досить складні для кімнатної культури, тому перш, ніж придбати цей вид орхідеї, задумайтеся про їх виконання. Целогіна Крістата, як вище згадувалося, мешкає епіфітним чином, і характеризується як рослина, що полюбляє воду. Тому грунтосуміш для її вирощування повинна бути максимально легка, пухка, з високою аерацією повітря, але зі здатністю деякий час утримувати вологу.

Ця орхідея віддає перевагу тіньовим місцям з розсіяним освітленням в першій половині дня. Отже, якщо ви проживаєте в приватному будинку, чи у вашій квартирі є засклена лоджія північного напрямку, можна сказати, що благополучне існування орхідеї забезпечене. Горщик

Пересадка. 

До вибору горщика, так само, як і до посадкового матеріалу, потрібно підійти з великою відповідальністю. Садити рослину рекомендується в широку, неглибоку посудину, тому що особливість коріння - поширюватися не вглиб субстрату, а розповзатися практично по його поверхні. Вазон потрібно вибрати максимально «дихаючий», ідеально підійде сітчасте підвісне кашпо, обтянуте спресованим кокосовим волокном, яке можна придбати в садових гіпермаркетах (фото 2).

Такий варіант посадки для орхідеї просто ідеальний, по-перше, кокосове волокно виготовляється з екологічно чистого матеріалу, по-друге, забезпечує тривалий час співвідношення повітря/волога. Садити рослину слід «на виріст», тому що орхідея розростається досить швидко, а на пересадку реагує не дуже позитивно, бажано її без необхідності 3-4 роки не пересаджувати.

Готовий грунт  Дренаж

Складові субстрату можна скомбінувати самому або купити готовий грунт. На дно кашпо як дренаж обов’язково укладаємо керамзит або великі шматки кори, насипаємо субстрат і дбайливо розкладаємо орхідею посередині кашпо, потім коріння обережно засипаємо іншою частиною готового грунту (фото 3, 4). Після пересадки, щоб уникнути гниття коріння, перший час доцільно обмежитись обприскуванням з пульверизатора.

Цикл розвитку.

Весна - літо. Початок вегетації

Навесні, як і у більшості рослин, у Целогіни починається період вегетації, біля основи старих псевдобульб прокльовуються бруньки вегетативного пагона, які мають трохи загострену форму (фото 5). Не кожна бульба готова дати продовження роду, але якщо бруньки з’явилися, то їх може бути від однієї до двох у кожної псевдобульби.

Дуже часто вегетаційні бруньки плутають з квітковими, тому що візуально вони практично не відрізняються. На першому етапі визначити їх відмінність можна тільки по часу розвитку, вегетативні розвиваються набагато швидше квіткових, і останні мають форму колоска жовтуватого кольору (фото 6).  

Квіткові бруньки  Зморщені бульби

Протягом весняно-літнього періоду вегетаційні пагони використовують поживні речовини зі старих псевдобульб (визріли торішні бульби), які в свою чергу починають кривитися і здуватися (фото 7). До середини липня пагони перетворюються на повноцінні бульби, і якщо весь цей час їм було достатньо вологи та харчування, то розмір кожної повинен бути не менше 5 см.  Здорові молоді бульби.

Ні в якому разі новозрілі бульби не повинні бути дрібнішими за попередні. Здорові молоді бульби мають яскраво-зелений відтінок і нагадують «наливні яблучка», а якщо придивитися в променях сонця, то всередині можна побачити темно-зелені прожилки (фото 8). Старі псевдобульби таких виразних прожилок не мають, з віком вони стають темнішими, і злегка мутніють.

Маючи власну дачну ділянку, чудово було б підвісити кашпо з орхідеєю на весь теплий сезон в тіні саду і поливати в міру потреби проточним методом, поки субстрат добре не вбере вологу (фото 9). 

Після того, як молоді бульби сформувалися, дозріли і можуть харчуватися за рахунок власних коренів, старі псевдобульби поступово надуваються, набуваючи колишнього вигляду. Целогіна у саду.

Добриво для Целогіни. Целогіна Крістата досить «ненажерлива», тому що активно вегетує, потім рясно цвіте, тим самим інтенсивно витрачає запаси вологи і поживних речовин. Тому з весни і до періоду спокою вимагає щедрого поливу і підживки. Підживлювати рослину можна як мінеральним, так і органічним добривом протягом усього періоду активного росту 2 рази на місяць. У природних умовах орхідеї живляться за рахунок інтенсивного фотосинтезу, а також використовують в якості підживки залишки перепрілого листя і пташиного посліду.

Період спокою.

З приходом жовтня для Целогіни Крістати настає період спокою. У цей самий період відбувається закладка квіткових бруньок. Так відбувається на батьківщині цієї орхідеї і пов’язане це з кліматичними особливостями гірських лісів східних Гімалаїв. Горна система Гімалаїв знаходяться під впливом субтропічного мусонного клімату, і ділиться на три сезони, один з яких - зимовий, припадає на жовтень - лютий. У цей період мусони (сезонні вітри) дмуть з суші, несучи суху погоду. У зв’язку з діяльністю мусону з жовтня настає сухий сезон, зі значними зниженнями нічних температур. Добриво

Отже, орхідею рекомендується тримати в прохолодному місці при температурі +12°С вночі, і поливати значно рідше. У цей час можна розмістити Целогіну на заскленій лоджії, але якщо приміщення неопалювальне, треба стежити, щоб нічні температури не опускалися до критичних відміток і відповідали циклу її розвитку.

У грудні-січні з’являються квітконоси, відновлюємо полив і вносимо добрива з більшим вмістом калію і фосфору, ніж азоту.
Після того як Целогіна Крістата відцвіте, настає знову період спокою і припадає він на лютий-березень, бульби знову трохи «зщулюються», в цей час полив максимально обмежуємо, але піднімаємо вологість повітря по можливості до 70-80%.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто