Догляд за Енциклією Кохлеати. Цвітіння орхідеї. Добриво для Енциклії.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за Енциклією Кохлеата - незвичайною орхідеєю.

Наталія Рубан / Київ

Орхідея Енциклія Кохлеата (Encyclia cochleata)

Цвітіння Енциклії Кохлеата

Цей вид орхідеї, якщо я не помиляюся, з’явився у мене влітку в 2008 року. На той час у Києві різновидів орхідей у вільному продажу було дуже мало. В основному в квіткових магазинах зустрічалися Фаленопсиси, Камбрії і Пафіопеділуми (так званий «Венерин черевичок»). Щоб придбати інший вид орхідеї, потрібно було брати участь у замовленнях, які вивішувалися на декількох форумах, чекати від 3-ох місяців і більше, і те, як на сьогоднішній день всім відомо - замовлення це свого роду лотерея. Нікому невідомо в якому стані приїде Вами замовлена рослина з країн Європи чи Азії. На той час і у мене була пара Фаленопсисів і Камбрій, але мені захотілося чогось такого, більш екзотичного.

І ось на теренах Інтернету на одному з сайтів я натрапила на продаж Енциклії Кохлеати, побачивши її химерне цвітіння, я закохалася! Ці химерні «восьминіжки» здалися мені чимось зі світу фантастики, мені шалено захотілося мати цю смішну рослину у себе. Я написала власниці рослини, і цього ж ввечора ми з чоловіком мчали в інший кінець міста за незвичайною і дивовижною на той час рослиною! В ту мить я навіть не замислювалася, а чи зможу я адаптувати красуню в своїх квартирних умовах, де вологість повітря далека від тропічної, я навіть не спромоглася прочитати умови догляду за даним видом, але на моє щастя рослина виявилася живучою і досить невибагливою.

Догляд за Енциклією Кохлеата 

На сьогоднішній день інформації про догляд за Енциклією Кохлеата досить багато, але від себе пару слів додам. Даний вид рослини відмінно пристосовується до наших міських умов. Не особливо вимоглива до освітлення, але на північному вікні Енциклія може не цвісти, можна сказати любить розсіяне світло, легка в цвітінні, не любить перезволоження грунту, і найголовніше - це полив! У поливі потрібно знайти золоту середину, ось саме поки я її визначила, рослина мало не відійшла в інший світ. Але що поробиш, всі ми вчимося на помилках! Мабуть, у рослини в планах не було гинути від рук починаючого квітникаря любителя, і так як орхідеї вважаються досить пластичними рослинами і життєлюбними, ми почали пристосовуватися один до одного.

Енциклія Кохлеата. Догляд

Інформації в Інтернеті було достатньо, але як навчитися правильно нею користуватися, ось в чому питання?! Адже у всіх абсолютно різні умови утримання, розташування вікон відрізняються, вологість варіює від 30% до 70%, температурний режим і все таке інше. Як визначитись з поливом? У перший же день я почала її пересаджувати, корінці рослини досить ніжні і з вигляду нагадують тоненький дріт, чутливі до якості води. Якщо у воді багато солей, то корінці можуть бути не білими, а від жовтувато-молочного до коричневого кольору. В принципі, при правильній пересадці швидко приживається, при високій вологості по субстрату розповзаються повітряні корінці, якщо вологість у квартирі низька, то коріння занурюються вглиб субстрату, ближче до вологи. У мене рослина вже два роки посаджена в керамічний горщик, але не глазурований, так як всім відомо, що орхідеї епіфіти і коріння повинно «дихати», інакше загниє, закисне і як наслідок - загине, що негативно позначиться на самій рослині, і її довгий час потрібно буде заново відновлювати і відрощувати кореневу систему, а про цвітіння можна буде забути як мінімум на рік.

Але ми ж купуємо рослини не для того щоб милуватися бадиллям, ми хочемо бачити екзотичні квіти! Тому я просто стала спостерігати за рослиною. Так як вгадати з поливом досить складно, тому як зверху субстрат підсох, а всередині ще достатньо вологи і рослину дуже швидко можна залити, я орієнтувалася по бульбам. Бульби виступали в ролі індикатора - як тільки бульби починали трохи морщиться, я замочувала рослину хвилин на 10 в посудині більшій, ніж сам горщик. Після пересадки в керамічний горщик, я почала поливати рослину з лійки. Виростає Кохлеата в країнах Центральної і Південної Америки, а також на Кубі і у Флориді епіфітно, тобто на стовбурах дерев на висоті до 2000 тис. метрів над рівнем моря. Це нам говорить про те, що орхідея на такій висоті отримує достатньо освітлення, але прикриває її крона дерев, в іншому випадку ніжні листи Енциклії отримають опіки. У мене не один раз підгорали листя від фітоламп, тому на південних вікнах її потрібно притіняти від прямих сонячних променів. Навесні, з появою нового росту, орхідею потрібно підживлювати, можу сказати, що саме цей вид досить ненаситний, тобто універсальне добриво з великим вмістом азоту можна сміливо вносити раз на 2 тижні у весняно-літній період.

Цвітіння Енциклії

Чохол

Ближче до осені у молодого росту формується бульба, і з часом з’являється чохол. Життєвий цикл рослини досить цікавий, в такому стані з чохлом (в моїх умовах і за моїми спостереженнями) вона знаходиться з вересня до грудня включно. Бульба поступово наливається і збільшується, чохол витягується і в січні починається найцікавіше, в ньому спостерігається «ворушіння». Якщо чохол направити на світло, то можна помітити, що в ньому зароджується квітконос, який розвивається до середини лютого і до кінця місяця відкриває першу дивовижної форми квіточку, що нагадує «танцюючого чоловічка». Цвітіння Енциклії Кохлеати револьверне з ледь вловимим приємним ароматом. Хочу відзначити, що температура повітря не відіграє вирішальної ролі, Енциклія переносила і аномально спекотне київське літо, і тривалі холодні зими. За моїми спостереженнями, на розвитку рослини в цілому це не позначилося.

Орхідея цвіте щороку, і цвітіння в цілому триває від 3 місяців і до півроку. Тобто вона постійно в русі, то цвіте, то росте, то дме бульбу, то визріває чохол і знову по спіралі! Головне - рослину вчасно підживлювати, оскільки в домашніх умовах взяти їй поживиних речовин у звичайній корі неможливо. Якщо рослину вчасно не підживлювати, то можна залишитися без цвітіння, а згодом - і втратити саму рослину.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто