Шеффлера (Шефлера): догляд (полив, пересадка, добриво), розмноження Шеффлери.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Шеффлера. Догляд: полив, формування, пересадка, розмноження.

Ірина Панкова / Умань

Шефлера доглядШеффлера - одна з найпопулярніших кімнатних рослин, яку використовують в якості солітера. Розміри Шеффлери іноді вражають - в умовах квартири вона може вирости до 2 метрів у висоту.

Найбільшого поширення набули такі види:

  • Деревоподібна форма має кілька ряболистих різновидів з плямами різного кольору на листках,
  • Пальчаста - невисока Шеффлера з розсіченим листям,
  • Ефектно виглядає Восьмилистна Шеффлера, яка характеризується наявністю довгого ланцетоподібного листя довжиною 25-30 см,
  • Зірколистна Шеффлера - ще один популярний вид, що відрізняється округлим листям яскраво-зеленого відтінку.


Шеффлера. Догляд.

Догляд за Шеффлерою досить простий, що робить рослину привабливою для квітникарів - початківців.

Світло. Рослина світлолюбна, але може знаходитися і в напівзатінених місцях. Ряболистим сортам потрібно більше сонця. Але навіть при недостатньому освітленні рослині буде комфортно. А ось надлишок світла може призвести до появи плям на листі.

Листя Шефлери.

Температура. Оптимальна температура навколишнього середовища для Шеффлери становить 15-20°С. Рослина не любить спеки, що робить її ідеальною горщиковою культурою для офісного озеленення, де температура зазвичай нижче середньої кімнатної. Взимку Шеффлеру слід тримати подалі від опалювальних приладів, в іншому випадку листя її почне жовтіти й опадати. Не любить рослина і протягів, а ось на відкритому повітрі в літній період вона буде почувати себе чудово. Ряболисті форми більш вимогливі до підвищеної температури. Бажано, щоб протягом усіх місяців року температура повітря в приміщенні становила близько +20°С.

Вологість і полив. Шеффлера любить вологість, причому це стосується як субстрату, так і повітря. Безумовно, полив не повинен бути занадто частим: закисання грунту призведе до загнивання коріння і подальшої загибелі рослини. І, все-таки, як тропічна рослина, вона відчуває себе комфортно у вологому середовищі. Пересихання грунту вкрай небажане. Причому поливати Шеффлеру необхідно тільки теплою і м’якою водою. Якщо температура води для поливу буде нижчою, ніж температура грунту, рослина почне втрачати листя. Добре реагує на обприскування теплою водою з пульверизатора. Велике листя Шеффлери збирає багато пилу, тому його слід протирати вологою губкою або влаштовувати рослині душ (якщо дозволяють її розміри).

Добриво для шефлериДобриво для Шеффлери. У період активного росту рослину додатково підживлюють комплексними добривами. Добрива з високим вмістом азоту допоможуть їй набрати необхідну зелену масу. Молоді рослини та рослини після пересадки підживляти не рекомендується.

Формування. Для надання культурі компактної форми її формують. Кілька посаджених в одну ємність саджанців зазвичай вирощують у вигляді куща. Одиночну культуру можна вирощувати в штамбовій формі. Низька обрізка рослини небажана. Шеффлера з великою часткою ймовірності втратить нижні листки, а в зростання піде не скоро, залишаючись непривабливим пеньком.

Пересадка. Молоді рослини пересаджують навесні щороку. Великі екземпляри перевалюють в горщик більшого діаметру. Шар дренажу повинен бути високим, це дозволить уберегти рослину від загнивання. Грунт для пересадки слід брати нейтральний або слабокислий.Листя шефлери пестролистної

Розмноження Шеффлери. Складність для початківців - квітникарів представляє розмноження Шеффлери. Традиційно в якості посадкового матеріалу використовують живці, але можливе розмноження повітряними відводками та насінням. Живці укорінюють у воді або пухкій грунтосуміші на основі піску й дернової землі. Посадковий матеріал попередньо обробляють добривом для поліпшення вкорінення (наприклад, Укорінювачем), в іншому випадку ймовірність приживання буде дуже низькою. Оптимальна температура для саджанців плюсові- 20-24°С. При низькій температурі живці не підуть у ріст і почнуть загнивати. 


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто