Догляд за Спатифіллумом. Грунт, підживка.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за Спатифіллумом.

Наталія Рубан / Київ

Спатифіллум.

Хочу поділитися своїм досвідом по догляду за Спатифіллумом - одним з моїх улюблених видів кімнатних рослин.Спатифілум
Спатифіллум відноситься до сімейства Ароїдних. Назва роду походить від двох грецьких слів: «спата» (покривало) і «філлум» (лист). Його цвітіння схоже на звичайний лист самої рослини (такої ж форми), тільки відрізняється білим кольором. З цим видом кімнатної рослини я познайомилася дуже давно і полюбила його за цвітіння, яке схоже на «біле вітрило». До того ж рослина виявилася досить невибаглиою і простою у догляді, але для її подальшого розвитку та цвітіння існують кілька секретів, які ми з Вами нижче спробуємо обговорити.

Пересадка. Секрети вибору грунту.

Як правило, всі рослини в квіткові магазини надходять до нас в транспортувальному грунті. Цей субстрат призначений тільки для транспортування, але ні в якому разі не для подальшого повноцінного розвитку. Після того , як Ви принесли рослину додому, їй потрібно дати час на адаптацію і почекати, доки вона відцвіте. Після цього ми можемо сміливо приступати до пересадки.

Горщик для рослини може бути як пластиковий, так і керамічний, але бажано, щоб кераміка була глазурованою, тоді коріння, образно кажучи, зможе «дихати», та й у горщику не буде постійного «болота». Так як рослина не переносить повного просихання субстрату і любить підвищену вологість, то і умови повинні бути відповідні. Я використовую грунт для даного виду легкий (в садових магазинах продається відмінний готовий грунт для папороті), особисто моя думка, що цей грунт підходить ідеально, але можна приготувати грунт самостійно.

Підійде лісова підстилка в сосновому лісі (земля), так само торф, перегній і невелика частина піску, в такий субстрат ще можна додати коріння папороті і мох сфагнум. Мох сфагнум використовується в сухому вигляді, тому як свіжий в землі загниє, та й у такій кількості він нам не потрібен, і такий грунт буде довше тримати вологу, але  буде легкий і повітряний. Інший мох використовувати я не рекомендую, від нього особливої користі не буде. Що використовувати в якості дренажу - це на Ваш розсуд, головне, щоб дренаж НЕ пліснявів, не загнивав і пропускав воду, тобто, образно кажучи, «працював». На дно горщика можна покласти биті керамічні черепки, шматочки пінопласту або керамзит. Після того, як на дно поклали дренаж, насипаємо землю і власне садимо саме рослину.

Догляд за Спатифіллумом.

Догляд за спатифілумомУ багатьох статтях описується, що Спатифіллум відмінно переносить напівтінь і навіть повну відсутність світла. Мабуть, з напівтінню я погоджуся, ця рослина буде відмінно себе почувати на північному вікні, але без природного світла рано чи пізно загине, не кажучи вже про цвітіння. Спатифіллум відноситься до теплолюбних рослин, у мене він відмінно себе почуває на опалюваній в прохолодну пору року лоджії (південний схід) при температурі в середньому від +20 до +25°С (не нижче +18°С в холодну пору року). Взимку рослина розвивається повільно, практично знаходиться в стані сну, але зі збільшенням світлового дня догляд за Спатифіллумом потрібно відновлювати. Рекомендую регулярно використовувати добриво для Спатифіллума (як мінімум - один раз на два тижні). Для цього існують спеціальні мінеральні добрива для Спатифіллума, які містять збалансоване співвідношення як макро-, так і мікроелементів. 

Особливості літнього догляду за Спатифіллумом.

Добриво для спатифілумаВлітку температура вища, сонце - активніше, тому обов’язково спатифілум потрібно притіняти від прямих променів, і в приміщенні, де знаходяться квіти, має бути хороша вентиляція повітря, інакше рослина отримає опіки і швидко опустить листя, в такому випадку їх дуже важко відновити. Полив протягом літа рясний, мені доводиться поливати рослину щодня. Вранці і ввечері обприскую з пульверизатора теплою відстояною водою, щоб на листках рослини не було білих залишків від солей. Можна використовувати як добриво для Спатифіллума листову підживку Доктор Фолі. Фірма Гілея випустила дуже зручний у використанні флакон з пульверизатором з грамотно підібраної дозуванням. Ніжні листи Спатифіллума неправильно підготовленим добривом можна обпалити, то краще не ризикувати і купити готове добриво.
В принципі, це все - особливості вирощування вищеописаного виду. Головне - запам’ятати чинники, що гарантують правильний догляд за Спатифіллумом - це висока вологість, легкий грунт, постійно вологий грунт і правильне добриво. Удачі, друзі!




Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто