Бальзамін - догляд (полив, добриво, пересадка, розмноження) в домашніх умовах.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Бальзамін (Ванька мокрий, Вогник). Догляд в домашніх умовах. Розмноження.

Ірина Сергієва / Біла Церква

Махровий БальзамінБальзамін, також відомий, як «Вогник» або «Ванька мокрий» (в деяких джерелах зустрічається назва «Недоторка»), включає чисельну групу кімнатних рослин, в яку входять три основних покоління гібридів. У кімнатному квітникарстві широке розповсюдження отримав Бальзамін Валлера, який також успішно росте під відкритим небом. У природних умовах може досягати півметра, в кімнатному квітникарстві ріст рослини контролюють обрізанням, не дозволяючи кущу розростатися більш ніж на 30-40 см. Бальзамін Валлера став родоначальником цілої серії барвистих гібридів, невимогливих у догляді.

Бальзамін має багате забарвлення. Відомі сорти з білими, рожевими, яскраво-червоними, помаранчевими і фіолетовими квітами. Останнім часом особливою популярністю користуються двоколірні сорти Бальзаміна з яскравими плямами на білому тлі. Пишними бутонами радують око махрові сорти, які здатні скласти гідну конкуренцію королеві кімнатних квітів - Карликовій Троянді.

Різнобарвні Бальзаміни

Догляд за Бальзаміном.

  • Світло. Бальзамін не любить яскравих променів і краще росте при розсіяному світлі. Але нестача освітлення сприяє поганому цвітінню. Також про брак світла кажуть витягнуті стебла і дрібне листя.
  • Полив. Важлива складова успішного вирощування - пухкий, рівномірно вологий субстрат. Пересихання грунтового кома згубно для рослини, а перелив призводить до первісного збільшення, а потім і розм’якшення стебел. Не рекомендується поливати рослину холодною водою, бажано використовувати теплу відстояну воду, а сам полив здійснювати в ранковий або вечірній час.
  • Температура. Догляд за Бальзаміном полягає в підтримці балансу вологості і температурного режиму. У літній період рослину можна помістити на балкон або відкриту терасу. Взимку слід знизити температуру до 16°С, в іншому випадку Бальзамін втратить листя і стане абсолютно непривабливим.
  • Добриво. Бальзамін цвіте рясно з травня по вересень. При цьому підживлювати рослину слід помірно комплексними добривами для декоративно-квітучих рослин.
  • Пересадка. Рослину щорічно пересаджують в рихлий живильний субстрат. Весняна пересадка стимулює ріст рослини і сприяє рясному цвітінню.

Розмноження.

Бальзамін розмножують живцями і насінням, причому обидва способи дають гарні результати.

  • Живці досить швидко вкорінюються у воді, після чого молоді рослини можна розсаджувати безпосередньо в горщики.
  • Насіннєве розмноження вимагає більш тривалого часу. Як правило, дочірні рослини повністю зберігають якості материнської і мають такий же зовнішній вигляд. Сіянці прокльовуються протягом двох тижнів. Після появи трьох пар листя молоді рослини пікірують і розсаджують в окремі горщики. Для посилення гіллястості саджанці згодом ще кілька разів прищипують. Засіб від шкідників кімнатних рослин

Проблеми у догляді.

Догляд за Бальзаміном ускладнюється появою шкідників, серед яких особливу небезпеку представляють попелиця, трипс і войлочнік. Висока вологість може стати причиною виникнення сірої гнилі. Справитися з цими проблемами допоможуть препарати серії Доктор Фолі (інсектицид - від шкідників і фунгіцид - від гнилей).

Занадто холодне утримання призводить до облітання квітів і загального в’янення. У зимовий період нерідко спостерігається втрата листя, викликана нестачею світла і підвищеною сухістю повітря.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто