Як виростити газон з нуля
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Як виростити газон з нуля самостійно: від ґрунту до пишного газону.

Олександр / Херсон

Закладаючи новий газон, багато хто задається питанням, що краще: закласти готову дернину або посіяти насіння. Хоча укладання дерну відбувається швидко і дає новий високоякісний газон, посадка насіння трав на землі обходиться набагато дешевше і пропонує широкий вибір типів трави. Більшість поетапної  роботи полягає у найважливішій роботі з підготовки ґрунту для насіння трави, але не менш важливо регулярно поливати насіння та паростки, поки нова трава не приживеться.

Коли найкраще сіяти насіння?

  Це залежить від вас. Якщо ви хочете сіяти навесні, ви можете сіяти будь-коли, починаючи з кінця березня. Однак, якщо ви терплячі, ми рекомендуємо почекати до вересня, перш ніж сіяти. По-перше, будь-яке насіння бур’янів, що лежить на поверхні грядки або поблизу неї, отримають можливість прорости і їх можна буде видалити. По-друге, українське літо може бути спекотним і посушливим, і якщо ваш новий газон засіяний навесні, цілком може знадобитися постійне поливання, щоб почати зростання і уникнути опіків і загибелі ніжних молодих саджанців. Газон в саду

  Є багато аргументів на користь висіву у вересні. Земля після літа тепла, навколо стає більше вологи, насіння добре сходить до зими, а бур’янів буде мінімально. Потім, пізно восени, замість зростання верхівок розвинеться хороша коренева система, і наступної весни і влітку ваш газон буде в першокласному стані, готовий протистояти спекотним і посушливим періодам.

  Скористайтеся калькулятором насіння трави, щоб підрахувати, скільки кілограмів насіння вам потрібно для нового газону. Середня кількість насіння травосуміші для газонів на посів становить близько 30-50 г/м2. Легкі ґрунти вимагають висівати 30 - 40 г насіння на квадратний метр, важкі - 40 - 50 г на метр квадратний (4-5 кг на 1 сотку). Перевищивши норму висіву насіння, позитивного результату не досягнути. Досвід показує, що в такому разі сходи «не дружні» і насіння повільніше пробиваються крізь ґрунт, причиною чого є брак поживних речовин та води в землі. Якщо норма нижче за рекомендовану, сходи не рівномірні і дуже рідкісні, що безпосередньо негативно позначається на зовнішньому вигляді газону.

Основні види трав
   • Вівсяниця. Вівсяниця - це дуже міцна, посухостійка, тіньовитривала дернова трава. Він легко адаптується до широкого спектру кліматичних умов та типів ґрунтів, що робить його ідеальним вибором для домовласників. Легко переносить сусушливі періоди і не втрачає яскравості кольору.
   • Мятлик. Мятлик є найпопулярнішою травою для пишного газону, він стійкий до перепадів температури та основних захворювань. Його яскраве листя утворює щільний газон. Він добре росте на сонці, але не переносить посуху. Може переносити півтінь, але зазвичай його змішують з вівсяницею для підвищення тіневитривалості. Мятлик луговий використовують для формування газонів у місцях масового відпочинку, оскільки він стійкий до витоптування та швидко відновлюється. Також його рекомендують використовувати на проблемних ділянках, швидко розростається, візуально рівняючи поверхню. Він має м’яку текстуру, яка забезпечує приємне відчуття босоніж. Його швидке зростання вимагає частого скошування та внесення добрив для підтримки здорового газону.
   • Райграс. Це напівверховий, рихлокустовий сорт трави. Головна перевага райграсу - це здатність утворювати густий, гарний покрив через 1-1,5 місяці після посадки насіння. Після скошування трава швидко відростає та зберігає свій привабливий зовнішній вигляд до пізньої осені, тому під сніг покриття йде зеленим. Його блискуче темно-зелене листя добре поєднується з іншими сортами (вівсяницею, мятликом) створюючи пишний зелений газон. Зростає райграс як сонячних ділянках, так і в помірній тіні, виносить ущільнення ґрунту та витоптування.

Що вам знадобиться:Обладнання

Обладнання/Інструменти

• Лопата з плоским лезом
• Різак для дерну
• Культиватор або мотоблок
• Садові граблі
• Газонна ковзанка
• Розкидач насіння
• Водяний шланг та розпилювальна насадка
• газонокосарка

Матеріали

• Неселективний гербіцид
• Стартові добрива
• Кондиціонер ґрунту або компост
• Комплект для тестування ґрунту
• Садове вапно (при необхідності)
• Насіння газону

Як створити газон з нуля

Очистіть територію перед посівом
   • Перше, що потрібно зробити перед посадкою газону, - це видалити з ділянки всі старі трав’янисті рослини та бур’яни. Непотрібні рослини можна викопати лопатою з плоским лезом, переконавшись, що вони мають коріння. Інший метод - застосувати неселективний гербіцид, а потім скористатися подрібнювачем дерну, щоб видалити мертву траву та коріння.

   • Перевірте ґрунт. Візьміть зразок ґрунту та перевірте його на pH ґрунту. Більшість газонних трав віддають перевагу pH від 6,0 до 7,5. Якщо тест покаже, що ваш грунт занадто кислий, ви можете «підсолодити» його, внісши садовий

   • Розбийте ущільнений ґрунт за допомогою культиватора або мотоблоку. Розподіліть добриво для газону по розпушеному грунту. 

   • Розгрібайте ґрунт, щоб почати його вирівнювати, видаляючи каміння та сміття. Щоб забезпечити належний дренаж поверхневих вод, переконайтеся, що будь-яке планування ділянки дозволяє воді стікати з вашого будинку. Нарешті, використовуйте газонний каток (з барабаном, наповненим водою), щоб закінчити вирівнювання ґрунту. Злегка полийте ґрунт.

Посів насіння

  Дотримуйтесь рекомендованої норми висіву (вказаної на пакеті з насінням трави), щоб вносити насіння за допомогою розкидувача насіння. Розподіліть 1/4 насіння по всій площі газону. Потім повторіть ще три рази, щоразу використовуючи 1/4 насіння. Однак кожен із чотирьох разів, коли ви розподіляєте посівний матеріал, штовхайте розкидач в іншому напрямку, щоб забезпечити рівномірне покриття. Злегка розгрібайте ґрунт, щоб покрити насіння тонким шаром ґрунту (якщо це рекомендовано виробником насіння). Злийте воду з каткового барабана і прикатайте поверхню газону.

Полив нового газону

  Акуратно зволожте ґрунт, використовуючи дрібний струмінь із шлангового обприскувача. Будьте обережні, щоб не перелити воду і не викликати повені. Повторюйте полив кілька разів на день (залежно від погоди), щоб грунт залишався рівномірно вологим. Не допускайте пересихання ґрунту. Насіння проросте і почне проростати приблизно через сім-14 днів. Не ходіть і не допускайте свійських тварин на засіяні ділянки під час початкової фази зростання. Грунт дуже нестабільний, і будь-яке порушення призведе до появи голих ділянок.

Підтримка нової травипокос газона

  Продовжуйте поливати до трьох разів на день, щоб грунт залишався вологим (вона не обов’язково повинна бути вологою), доки нова трава не буде готова до скошування - висотою близько 10 см або як рекомендовано на упаковці насіння. Скосіть траву до висоти щонайменше 7,5см (відріжте трохи більше 1/3 загальної довжини травинки). Переконайтеся, що трава отримує достатньо води, доки вона не виросте достатньо, щоб її можна було скошувати тричі. З цього моменту поливайте траву відповідно до звичайного графіка для даної місцевості, поточної погоди та типу трави. Також рекомендується висмикувати нові бур’яни в міру їх появи, щоб запобігти їх поширенню


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто