Догляд за Папороттю Нефролепіс. Особливості поливу, підживлення, розмноження, розташування в приміщенні.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за папороттю Нефролепіс (полив, освітлення, підживлення, розмноження, грунт).

Папороть НефролепісНефролепіс теплолюбивий, в нашому регіоні він зростає тільки в кімнатних умовах або в оранжереях. Нефролепіс поєднує в собі всі плюси: має прекрасні декоративні якості, а догляд за Папороттю дуже простий. Існує багато видів цієї рослини, найбільш часто в домашніх умовах вирощують: Нефролепіс високий (листя до 40 см завдовжки), Нефролепіс серцелистий (листя до 70 см).

Вологість - основний фактор успіху.

Нефролепіс - це напівепіфіт, тобто він потребує високої вологості повітря. І це основна запорука успіху в догляді за ним! Так як на довгих пагонах знаходиться багато дрібного листя, площа випаровування у Нефролепіса велика, і він дуже швидко втрачає вологу. Тому в природних умовах росте тільки в місцях, де високий рівень вологості повітря. Для того, щоб підтримувати високу вологість вдома, Папороть обприскують 1-2 рази на день. Двічі бажано обприскувати рослину влітку, коли дуже жарко, або взимку, коли дуже тепле та сухе повітря під час опалювального періоду. Ще краще - якщо вийде придбати зволожувач повітря - це буде краще і для рослин, і для Вас. Можна ставити папороть на піддон з керамзитом, наповнений водою, але при цьому коріння не повинні торкатися води. Якщо ж Ваша ванна добре освітлена - вологість цієї кімнати відмінно підійде для догляду за Папороттю. 

Тонкощі поливу. Листя папороті.

Поливають Папороть Нефролепіс виключно в піддон. Та й поливати грунт зверху Ви просто не зможете, оскільки він весь заростає пагонами. На молоді пагони вода потрапляти не повинна, вони можуть швидко загнити. Якщо так станеться, то випрівають точки росту, і подальший догляд за Папороттю не має сенсу - рослина гине. Поливати Нефролепіс потрібно в міру висихання води в піддоні. Слідкуйте за тим, щоб вода була чиста - ідеально - питна, в крайньому випадку - кип’ячена відстояна. Ні в якому разі грунт не повинен пересихати повністю.

Грунтосуміш і добриво для Папороті Нефролепіс.

Перш за все, грунт для Нефролепіса повинен бути легкий і добре пропускати воду та повітря. Вода не повинна в грунті застоюватися, а для цього на дно горщика обов’язково кладуть дренаж і роблять дренажні отвори. Можна придбати спеціальний грунт для Папоротей або зробити його самому: з листяної землі, торфу, невеликої кількості піску та дуже малої кількості родючого грунту. В чорнозем висаджувати Нефролепіс та інші Папороті ні в якому разі не можна, тому що в щільній землі вони будуть погано розвиватися.

Догляд за Папороттю неможливий і без добрива, можна використовувати універсальну підживку або спеціальне добриво для Папоротей і Пальм. Підживлювати один раз на два тижні, в період спокою добриво можна не вносити.

Розташування в приміщенні, температура, освітлення.

Добрива для папороті.Для того, щоб Папороть Нефролепіс розвивалася добре, їй потрібне сонячне світло, але виключно розсіяне. Не можна ставити рослину під яскраві прямі промені сонця, всі напівепіфіти в природних умовах ростуть в притінених місцях.

Ідеальною умовою для рослини є місце перед вікном, на підставці. Деякі види Нефролепіса (наприклад, серцелистий) можуть знаходитися тільки на підставці, тому що гілки дуже довгі, ростуть і в довжину, і в ширину, і їм потрібен простір. Якщо Нефролепіс стоятиме просто на столі - листя будуть загинатися і ламатися. Біля вікна хороше місце, оскільки воно зазвичай завішане якимись шторами, які трохи гасять сонячне світло, притіняють рослину. Але потрібно пам’ятати, що ставити Нефролепіс перед вікном найкраще влітку. А коли починає працювати центральне опалення під вікном, ніякий догляд за Папороттю не врятує її від сухості повітря - вона може просто пересохнути.

Ця Папороть не витримує зимових температур нижче +15°С. Бажано також уникати протягів і різких коливань температур. Догляд за папороттю.

Розмноження Нефролепіса.

  • Папороть не схожа на інші рослини. У неї немає квітів, натомість на нижній стороні листя є спори. Для посіву спор використовують невеликі вазони з ущільненим политим земельним субстратом, куди їх висівають. Створюють невелику тепличку, закривши склом або плівкою. Після появи паростків пересаджують у більший вазон. 
  • У домашніх умовах частіше використовують метод поділу кореневищ. Коли навесні у рослини з’являються молоді гілки, акуратно відокремте частину кореневища (бажано, щоб у відокремлюваної частини було кілька точок росту) і пересадіть в новий вазон. Подальший догляд за папороттю традиційний. 
  • Також можливе розмноження відводками - вусами. Вус притисніть до землі, закріпіть скобою в одному місці, присипте землею і очікуйте появи нової рослини, пересадіть в постійний горщик. 

Перш за все, Папороть Нефролепіс - це дуже гарна рослина, її вирощують у великих будинках, де вона приносить затишок і дарує надзвичайне тепло.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто