Заміокулькас. Догляд за Замієлістим Заміокулькасом: полив, освітлення, температура, проблеми у вирощуванні.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Заміокулькас Замієлистий, догляд.

Іванна Литвин / Чернігів

Заміокулькас доглядЗаміокулькас Замієлистий отримав широке поширення в кімнатному квітникарстві в середині 90-х рр., хоча вперше про нього дізналися ще в XIX в. Догляд за Заміокулькасом дуже нескладний. При оптимальному балансі вологості і температури рослина буде радувати око розкішним декоративним листям з глянцевим блиском. Взагалі, Заміокулькас прекрасно переносить сухість повітря і нестачу світла, але тільки за наявності яскравого освітлення і помірної вологості він добре йде в ріст, а його лист набуває яскравого забарвлення.

Заміокулькас - догляд.

Догляд за ЗаміокулькасомДогляд за Заміокулькасом ускладнюється наявністю у рослини токсичних речовин. Отруйний сік може викликати алергічні реакції, тому всі види робіт по догляду за рослиною необхідно проводити в рукавичках, а після - ретельно мити руки. З іншого боку, контакт з рослиною зводиться до мінімуму, адже пересаджувати Заміокулькас слід рідко - раз на два-три роки на початку весни. Однак без пересадки протягом багатьох років рослина може загинути - бульби всередині вазона займають весь об’єм. Обрізка рослині також не потрібна - Заміокулькас формує себе сам. Перисті листки проростають з низького стовбура, що знаходиться під верхнім шаром грунту, і швидше нагадують кущ, ніж деревоподібну рослину.

Полив. У природі рослина живе в посушливих кам’янистих місцевостях, росте на бідних ґрунтах і харчується хіба що сонячним світлом. Заміокулькас не виносить застою води, йому легше пережити посуху, ніж перезволоження. Тому важлива умова успішного вирощування - хороший дренаж.

М’ясисте листя і бульби рослини акумулюють достатню кількість вологи, оберігаючи Заміокулькас від зневоднення. Він може обійтися без поливу кілька тижнів, тільки в такому випадку відновлювати постачання води потрібно потроху. Ознакою нестачі вологи є млявість листя. Пожовтіння листя свідчить про перезволоженні грунту. Слабкий полив в зимовий час дозволяє йому відчувати себе чудово.

Заміокулькас, догляд за яким включає помірний полив і періодичне розпушування верхнього шару грунту, практично не потребує добрив. Один раз на місяць можна підживити його добривом для декоративно-листяних рослин.

Догляд за ЗаміокулькасомОсвітлення. Заміокулькас Заміеєистий - одна з небагатьох рослин, що прекрасно почуває себе на підвіконні в безпосередній близькості від батареї опалення. Неважливим для нього є і рівень освітлення (якщо уникати прямих сонячних променів). Можете розмістити цю рослину всередині кімнати на декоративній підставці. Однак він погано переносить низькі температури. Оптимальна річна температура від +22 до +26°С, взимку - не нижче +16°С.

Цвітіння. У кімнатних умовах Заміокулькас практично не цвіте, та й вирощують його не заради квітів, а заради гарного декоративного листя - перистого, м’ясистого, насиченого смарагдового відтінку. Зазвичай квітами радують багаторічні рослини, умови проживання яких стабільні, тобто рослина не піддається частим і різким змінам температур, отримує достатнє освітлення і помірну вологість. Квіти Заміокулькаса не мають високих декоративних якостей, зате вражають своєю незвичністю: квітконос у вигляді качана з’являється прямо з прикореневого стебла в обрамленні молочно-зеленої пелюстки. Є думка, що цвітіння взагалі краще не допускати, оскільки воно послаблює рослину.

Засіб від шкідників кімнатних рослинРозмноження. Розмноження Заміокулькаса традиційно проводять двома способами: діленням куща і укоріненням листків. У першому випадку рослина швидко набирає силу і вступає у фазу інтенсивного росту. Термін проростання пагонів з листа може доходити до півроку. Перед посадкою лист необхідно трохи підсушити і обробити порошком активованого вугілля. Молоді рослини вирощують в дуже пухкому субстраті з додаванням піску і дрібного каміння.

Складнощі у догляді. Рослина не схильна до хвороб, однак перезволоження може викликати загнивання коренів і появу борошнистого червеця. Всі уражені частини рослини необхідно видалити. Місця зрізів присипати порошком вугілля. Бажано пересадити рослину в новий горщик з більш дренованим субстратом.

Темні, а часом і чорні плями на листі свідчать про низьку температуру повітря. Як вже говорилося, рослина теплолюбива і погано переносить перепад температур. Поява темних плям на стеблі і листі також може говорити про пораження рослини щитівкою. Від щитівки, як і будь-яких інших шкідників, добре допомагає препарат "Доктор Фолі від шкідників".


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто