Однією з найгарніших квітучих кімнатних рослин вважається Азалія. Догляд за нею складний, але за увагу до себе вона винагороджує господарів тривалим і рясним цвітінням. Зазвичай квітів так багато, що не видно навіть листя. Забарвлення і форма дуже різноманітні.
Азалія - догляд у різні пори року. Добриво для азалії.
Зимовий догляд. Взимку Азалії потрібна світла і прохолодна кімната (з температурою не вище 13°С), тому її можна ставити біля вікна, але обов’язково ізолювати від опалювальних приладів. Також потрібно враховувати, що їй шкідливі сильні протяги, мороз і пряме сонячне проміння.
Азалія дуже вимоглива до вологості, тому для неї є корисним холодний душ. Взимку, коли набухають бутони, обприскуйте її двічі на день. Не допускайте пересихання землі, це може привести до обпадання листя. Особливо буде корисна дощова і сніжна вода. Сніг або лід можна класти прямо в горщик.
Полив. Якщо рослину взимку краще поливати через день, то влітку вона вимагає рясного поливу кожен день і обприскування 3-4 рази на день. У воді, якою ви поливаєте рослини, не повинно бути хлору і вапна.
Підживка. Добриво для Азалії обов’язково має бути більш кислим, ніж для решти кімнатних квітів, тому краще всього використовувати спеціальну підживку для цього виду рослин.
Пересадка. Найкращою землею буде спеціальна для Азалій, що придбана у магазині. Оскільки Азалія з сімейства Вересових, можете спробувати також суміш з перегнилих стебел, листя, коріння вересу. Можна замінити вересову землю - взяти в рівних пропорціях хвойну, листову землю і 1/6 піску.
Зазвичай Азалію пересаджують навесні після цвітіння. Посадка повинна бути щільною, грудку землі добре просочити вологою. Горщики використовувати широкі і низькі. Дренаж - обов’язково, щоб грунт не ставав заболоченим. Коріння мити не можна. Дуже гарно рослина реагує на обрізку коріння (1 см). Після того, як ви пересадили рослину, добре її полийте, щоб вода проступила на піддон.
Навесні можна підрізати крону азалії, після чого вона стане пишнішою.
Догляд влітку буде легшим на прохолодному балконі або в палісаднику, прикопавши землею (або вологою тирсою в ящику) у притіненному місці.
Секрети цвітіння. Для того, щоб бутонів було багато, потрібно прищипити верхівкові бруньки. Прищипують перший раз через 30 днів після зацвітання. Другий раз у перших днях серпня, але не пізніше - пізня прищипка може вплинути на цвітіння.