Бегонія Бульбова. Догляд за Бегонією в домашніх умовах.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Бегонія бульбова. Основні правила догляду.

Іванна Литвин / Чернігів

Бегонія. Цвітіння.Бегонія Бульбова не залишить байдужим жодного квітникаря. Ці рослини красиві, барвисті, мають компактний розмір, при хороших умовах цвітуть практично цілий рік. Бегонія - рослина невибаглива, хоча для того, щоб домогтися рясного цвітіння Бегонії Бульбової в домашніх умовах, потрібно знати деякі хитрощі.

Догляд за Бегонією Бульбовою.

Умови вирощування.

Перш за все, рослині необхідний правильний світловий режим. Бегонія Бульбова не любить яскравого сонця, та й рідко які кімнатні квіти виносять пекучі промені. Однак освітлення має бути інтенсивним. Це запорука рясного цвітіння і яскравого забарвлення бутонів. При нестачі світла Бегонія витягується, втрачає привабливість, цвіте одиничними та дрібними квітами. Всі ці моменти стосуються саме квітучої форми Бегонії, оскільки декоративно-листяна прекрасно почувається в легкій півтіні.

Варто відзначити, що різка зміна світлового режиму може привести до тимчасового погіршення самопочуття рослини. Якщо після довгого перебування в тіні Бегонія Бульбова виявляється на сонці, вона може отримати опік листя. Необхідно поступово привчати рослину до нових умов: або штучно затінювати її, або скоротити час перебування на світлі.

Догляд за бегонією.

Бегонії потрібна висока вологість повітря, однак до обприскування рослина ставиться не надто прихильно. Для збільшення природної вологості навколишнього повітря використовують побутові зволожувачі повітря або звичайні ємності з водою, які встановлюють безпосередньо поряд з рослиною. Винахідливі квітникарі навчилися маскувати непривабливі ємності, гармонійно вбудовувавши їх в квіткову композицію. При групуванні квітів ємності з водою можна розміщувати між плошками, покривши їх декоративним мохом, красивим камінням, черепашками і т.д.

Бегонія потребує поживного і досить пухкого субстрату. Основною складовою повинна бути листяна земля з невеликим додаванням піску і торфу. Звісно, можна купити спеціальний грунт в магазині.

Розмноження Бегонії.

Розмноження Бегонії Бульбової. 

  • Незважаючи на те, що догляд за Бегонією досить простий, у початківців квітникарів можуть виникнути труднощі при розмноженні рослини. Найлегше розмножувати Бегонію живцями. Навесні молоді пагони нарізають довжиною 8-10 см (два листочки, мінімум один потрібно залишити на бульбі), обробляють препаратами для утворення коренів (Укорінювач) і висаджують в живильний торф’яний субстрат. Вкорінювати живці можна в воді, перші корінці з’являються вже через два тижні.
  • Набагато складніше розмножувати рослину діленням кореневища. Зазвичай це роблять пізньої осені - взимку. Великі бульби розрізають таким чином, щоб на кожній частині був добре розвинений пагін. Кращими умовами для розвитку рослини в цей період є висока вологість і температура близько +25°С.
  • Бегонія Бульбова також розмножується насінням. Насіння дуже дрібне, воно швидко втрачає схожість, тому рекомендується висівати насіння поточного року. Його пророщують на пухкому торф’яному субстраті, регулярно обприскують з пульверизатора. Насіння може проростати досить довго - до 1,5 місяців, але зазвичай перші сходи з’являються через 2 тижні. Пророщують насіння в теплиці, періодично її провітрюючи. Через 1-2 місяці молоді рослини пікірують і розсаджують в окремі горщики.

Секрети цвітіння.Містер Цвєт Універсал.

Нерідко після придбання в магазині Бегонія Бульбова, опинившись в нових умовах, скидає бутони та втрачає привабливість. Це викликано двома причинами. По-перше, для продажу квіти обробляють спеціальними фітогормонами, які регулюють ріст рослини і підсилюють цвітіння. По-друге, переїзд Бегонії на нове місце є своєрідним стресом, який не може не позначитися на рослині. Правильний догляд за Бегонією, регулярний полив, обрізка дозволять зберегти декоративні властивості рослини.

Однак не слід забувати, що для одержання найбільш пишного і рясно квітучого куща йому протягом року необхідно влаштовувати не менше трьох місяців спокою. В цей період підживки припиняють, зводячи догляд за рослиною до помірного поливу (1-2 рази на тиждень) і періодичного спушення ґрунту.

Окремої уваги заслуговує підживка рослини. Щоб отримати пишний кущ з великими бутонами, недостатньо використовувати комплексні добрива. В період набору листя Бегонію необхідно підживлювати добривами з підвищеним вмістом азоту (наприклад, Містер Цвіт Універсал). Перед початком цвітіння та на його протязі склад добрив змінюють. Використовують підживки, в яких більша кількість фосфору і калію (Містер Цвіт Фіалка). Рослину підживлюють з періодичністю два рази на місяць, з настанням осені внесення добрив поступово припиняють.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто