Догляд за Бегонією в домашніх умовах. Декоративно-листяна Бегонія: полив, пересадка, розмноження, добриво. Фото.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за Бегонією декоративно-листяною. Полив, добриво, пересадка, розмноження.

Єва Мальцева / Київ

Бегонія фото У XVII столітті видатний натураліст Шарль Плюм’є зробив кілька експедицій в Вест-Індію, перед ним стояло найважливіше завдання: вивчення флори і пошук нових, ще невідомих рослин. У таких експедиціях було виявлено і згодом вивчено велику кількість популярних зараз рослин, у тому числі - Бегонія. Вчений назвав нову рослину на честь свого великого друга Мішеля Бегона, великого знавця і колекціонера рідкісних квітів. Саме це було початком активного поширення чудових рослин сімейства Бегонієві.

Минуло багато років, але за весь цей час Бегонія не тільки не втратила своєї популярності, а завоювала любов і вдячність квітникарів з усього світу. У наш час виведено неймовірну кількість нових, приголомшливих гібридів і сортів, які відрізняються не тільки забарвленням квітів, листя, а й фактурою, формою листя, їх розмірами. Догляд за Бегонією в домашніх умовах не викликає ускладнень, потрібно лише дотримуватися основних вимог.

Догляд за Бегонією.

Догляд за бегонією листяною

Освітлення. Це відносно світлолюбні рослини, але їх листя слід оберігати від потрапляння пекучих променів сонця. Нестача світла може привести до втрати декоративності. Однак сорти і види декоративно-листяних Бегоній більш виносять тінь, ніж квітучі бульбові. Це робить їх ідеальним доповненням практично до будь-якої колекції домашніх рослин. Постарайтеся сильно не крутити рослину щодо сонця. Якщо хочете правильно формувати крону - періодично повертайте на кілька градусів.

Освітлення бегоній листяних

Беонія рексВологість повітря. Більшість видів Бегоній є вимогливими до вологості повітря. Найвища потреба в цьому виникає у них в осіннє - зимовий час, коли догляд за Бегонією ускладнений особливо сухим повітрям, що негативно відбивається на самопочутті рослин. У цей непростий для рослин період необхідно намагатися підвищувати вологість повітря навколо горщиків за допомогою пульверизатора. При цьому обприскувати потрібно не саму рослину, а тільки навколишнє повітря. Бажано, щоб краплі води не потрапляли на листя: може залишатися негарний білий наліт, якщо вода неякісна; при попаданні променів сонця на краплі можуть виникнути опіки листя. Ще краще збільшити загальну вологість в приміщенні.

Вологість для бегонії

Полив. Бегонії вологолюбні, уникнути переливу допоможе хороший дренаж. У холодну пору року полив необхідно значно скоротити, поливати слід після висихання грунту в горщику. Воду краще брати добре відстояну.  Добриво для бегонії

Добриво. З ранньої весни і до початку осені один раз на 10-14 днів рослини слід підживляти, для цього використовують водорозчинні добрива для Бегоній та інших листяних, їх вносять під час чергового поливу. Для Бегоній потрібно приготувати розчин трохи слабший, ніж за інструкцією (якщо в рекомендації - ковпачок на літр води, візьміть 0,5 ковпачка). Перед внесенням добрив рекомендується трохи полити грунт чистою водою, тому що в сухому грунті ніжне коріння може отримати хімічний опік від підживки.

Пересадка Бегоній. Для пересадки Бегоній можна використовувати готовий універсальний грунт, його можна придбати в квіткових магазинах.

Для самостійного приготування грунтової суміші потрібно взяти просіяну листову землю, перегній, торф і будь-який розпушувач (перліт, вермикуліт, кокогрунт). Всі компоненти в співвідношенні 5: 2: 2: 1 ретельно змішати і трохи зволожити. Пересадку краще робити на початку весни, для цього рекомендується брати горщик трохи більший, ніж попередній (якщо хочете, щоб Бегонія збільшувала кількість кущиків, не перестарайтеся з розміром - у великих вазонах вона довго не розмножується). Не забудьте про дренаж та дренажні отвори.

Пересадка бегонії

Листя бегонії фотоЗимовий період. Догляд за Бегонією в зимовий час повинен бути при температурі від +15 до 20°С. При більш холодному повітрі рослина слабшає, легко піддається різним захворюванням. Занадто висока температура сприяє зниженню вологості.

Розмноження Бегоній. Розмножують Бегонії декоративно-листяні насінням, листовими, стебловими живцями, поділом кореневища. Для недосвідчених квітникарів виростити нову рослину з насіння досить важко. Найбільш поширений і простий спосіб - це розмноження листовим черешком. Береться здоровий, дорослий лист з черешком близько 5 см, при цьому черешок заглиблюється в землю або опускається в ємність з холодною кип’яченою водою. Укорінення, як правило, проходить швидко і без проблем. Кращий температурний режим під час вкорінення приблизно від +28 до +30°С.

Хвороби і шкідники. Всі види Бегонії можуть піддаватися нападу різноманітних шкідників і хвороб. З хвороб в основному уражуються борошнистою росою, сірою гниллю та бактеріальною плямистістю. Бегонії дуже схильні до грибкових захворювань, тому для профілактики потрібно забезпечити постійний приплив свіжого повітря. Це знизить загрозу захворювання рослин. З шкідників Бегонії страждають від нападів попелиці, щитівки, білокрилки і інших шкідників. Для лікування від хвороб і захисту від шкідників ефективно застосовуються препарати  Доктор Фолі.

Як бачите, догляд за Бегонією нескладний. Це одна з найефектніших і невередливих кімнатних рослин!


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто