Квітникарі люблять Дифенбахію за листя надзвичайної краси, покрите оригінальним візерунком. Дифенбахію Vesuvius відрізняють дрібні «плями» на блідо-зеленому тлі, сорт Reflector примітний яскраво-зеленим плямистим забарвленням, Дифенбахія Tropic Snow радує око контрастним смугастим візерунком, цікаве забарвлення мають також Дифенбахія Сamilla, Сompacta та інші. Рослина досить невибаглива і може чудово почувати себе як в півтіні, так і при яскравому освітленні. Однак Дифенбахія, догляд за якою не позбавлений деяких специфічних особливостей, не виносить посухи, протягів і низьких температур.
Дифенбахія покращує мікроклімат в будинку, очищає повітря, знезаражує його і нейтралізує токсини. Для цього потрібно регулярно очищати її листя і забезпечувати необхідним надходженням свіжого повітря і світла. При всіх позитивних якостях Дифенбахії важливо пам’ятати, що рослина отруйна, тому її рекомендується тримати в місці, недоступному для тварин і маленьких дітей.
Дифенбахія. Догляд.
Вологість, полив і підживлення.
Як тропічна рослина, Дифенбахія полюбляє високу вологість повітря і температурний діапазон від +20 до +25°С. Листя зеленої красуні потребує особливого догляду, його необхідно обприскувати з пульверизатора і протирати в міру забруднення серветкою, змоченою в кип’яченій воді.
Поливу Дифенбахія потребує рясного, з незначним підсиханням грунту, але без застою води в піддоні. Перелив для цієї рослини згубний, втім, як і пересушування субстрату. Як Ви розумієте, догляд за Дифенбахією потрібен постійний - залишити її без нагляду на канікули або на час відрядження не вийде.
Ситуацію з переливом можна виправити, якщо схаменутися вчасно. Для цього перезволожений ком землі з корінням потрібно обережно вийняти з вазона і багатошарово обмотати поглинаючим матеріалом (паперовими кухонними рушниками, серветками, туалетним папером). Якщо папір повністю просочиться водою, його потрібно замінити, поки не перестане виділятися зайва волога з землі. Після просушування посадити в вазон.
У період активного росту рекомендується підживлювати рослину комплексними добривами з періодичністю раз на 10-12 днів. Добре підійде добриво Містер Цвіт Фікус або Гілея для декоративно-листяних рослин. Дифенбахія відповідає стрімким зростанням на позакореневе підживлення. Після таких корисних процедур здорове листя рослині гарантоване. Проте варто пам’ятати, що проводити підживлення слід за відсутності прямого сонячного світла і тільки розведеним розчином звичайного добрива або готовим спеціальним розчином для позакореневих обробок, наприклад, Доктор Фолі Стартер.
Пересадка і розмноження.
Щорічно рослину перевалюють, використовуючи ємність більшого розміру. Коренева система Дифенбахії досить чутлива, тому перевалку проводять вкрай обережно, не допускаючи пошкодження коренів. Рослині необхідний нейтральний грунт, не надто пухкий і не надто важкий. Зростання Дифенбахії необхідно контролювати, інакше спочатку компактний кущик загрожує перетворитися на величезне дерево.
Дифенбахія зростає досить швидко: протягом сезону доводиться проводити неодноразову прищіпку. При сильному оголенні стебла можна провести глибоку обрізку, залишивши невеликі пеньки, порядку 6-10 см від поверхні грунту. Догляд за Дифенбахією ускладнений наявністю у рослини отруйного соку, що викликає подразнення шкіри та слизових оболонок. Зважаючи на це всі роботи по формуванню та пересадці рослини необхідно проводити у гумових рукавичках.
Розмножують Дифенбахію живцями. Зазвичай використовують верхівкові живці, які попередньо укорінюють у воді або відразу висаджують у ґрунтову суміш з великим вмістом піску. Хороші результати дає розмноження бічними живцями і повітряними відводками.
Догляд в зимовий період і при виникненні проблем.
У рослини відсутній виражений період спокою, тому догляд за Дифенбахією протягом усього року практично однаковий. У зимовий час полив скорочують, щоб уникнути закисання грунту. Якщо поруч з рослиною знаходиться батарея центрального опалення, слід збільшити вологість повітря, інакше у Дифенбахії почнуть сохнути кінчики листя. Для збільшення вологості використовують часте обприскування, електронні зволожувачі повітря або старий дідівський спосіб - ставлять поруч з рослиною ємність з водою, яка буде випаровуватися, насичуючи навколишнє повітря вологою.
Навіть при правильному догляді Дифенбахія може захворіти або піддатися атаці шкідників. Найбільшу небезпеку для неї представляють трипс, войлочнік, павутинний кліщ. Причиною появи цих комах в переважній більшості випадків є низька вологість повітря. Уражене шкідниками листя необхідно видалити, рослину промити під душем, попередньо накривши грунт плівкою; підвіконня, піддон та інші предмети догляду за Дифенбахією також необхідно ретельно вимити. У більш складних випадках потрібно застосувати інсектицидний засіб.