Як доглядати за Драценою Облямованою. Основні правила догляду.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за Драценою. Як правильно доглядати за найпопулярнішою Драценою Облямованою.

Наталія Рубан / Київ

Як доглядати за Драценою Облямованою.

Почну з того, що Драцена Облямована (Dracaena Marginata) є найпопулярнішою і невибагливою рослиною, що належить до сімейства спаржевих рід Драцена. Догляд за цією рослиною доступний навіть новачкові - ніяких складнощів.

  • Драцен облямована.Освітлення: Драцена Облямована любить яскраве, але розсіяне світло, не переносить прямих сонячних променів, на південних і південно-східних вікнах її потрібно обов’язково притіняти фіранками. Притіняти не означає, що рослина тіньовитривала. Першу ознаку недостатнього освітлення можна визначити за зовнішнім виглядом листя. Якщо листочки посвітлішають - це свідчитиме про те, що рослину потрібно поставити ближче до вікна або забезпечити штучним освітленням. Також при недостатньому освітленні новий приріст Драцени буде витягатися і тягнутися до джерела світла.

Для кімнатних рослин

  • Проблеми з доглядом за драценою.Полив: Поливати Драцену Облямовану потрібно помірно. Весна-літо 1-2 рази на тиждень, осінь-зима - досить одного разу відповідно на тиждень. Якщо рослині некомфортно, Ви можете помітити різке скидання листя. Як доглядати за Драценою в такому випадку - полив потрібно відрегулювати, так як через чутливість рослини до переливу коренева може загнити, як це трапилося з моєю Драценою. У 2007 році мені подарували невелику рослину, яка дуже швидко розвивалася і незабаром потребувала пересадки. Можливо, я зробила помилку, що обрала значно більший горщик, ніж було потрібно. Незабаром я побачила, що моя рослина почала чахнути. Це проявлялося наступним чином: спочатку листя Драцени Облямованої ніби прив’яли і опустилися, потім самі нижні почали поступово лист за листом опадати і пізніше Драцена втратила значну частину листя. Я викопала рослину з горщика і побачила знизу, що стовбур підгнив. Теплий душ для драцени.Все гниле вичистила до живої тканини, присипала товченим активованим вугіллям і пересадила в менший горщик і в свіжий грунт, спеціально призначений для Драцен. Потім обрізала верхівку стовбура і стала чекати нової порослі. Пройшов деякий час і на стовбурі пробилися молоді пагони, які незабаром швидко розвинулися і замість 3-ох розгалужень, як це було спочатку, у мене з’явилося на кожному стовбурі по 2-3 паростки. Надалі вони виросли в шикарну «шевелюру». Виходячи зі свого досвіду можу зробити припущення, що Облямована не любить дуже частий полив і великий вазон. 
  • Підживлення: В підживленні у Драцени Облямованої немає особливих уподобань. Досить навесні - влітку раз на два тижні вносити підживлення комплексним добривом, а в прохолодну пору року - раз на місяць (на упаковці - поради, як доглядати за Драценою і іншими декоративно-листяними кімнатними рослинами, а також рекомендації з приводу підживлення). До речі, є хороше добриво Доктор Фолі Стартер, яке використовується для підживлення листової частини рослини. Листя стає більш насиченого кольору і блискучим. Чим добре використання позакореневих обробок - після пересадки використовувати кореневе підживлення не рекомендується, оскільки слабкі, корені, що не прижилися можуть отримати опіки. 
  • Температура: Комфортна температура для утримання - кімнатної Драцени не нижче +15°С і не вище +28°С. Хоча даний вид рослини переносить пониження в холодну пору року і до +12°С, але при такій низькій температурі потрібно скоротити полив як мінімум в 2 рази, інакше переохолоджений і вологий субстрат може спровокувати відмирання коренів і хвороби. 
  • Вологість повітря: Драцена любить високу вологість повітря, тому вранці і ввечері за можливості намагаюся її обприскувати з пульверизатора. Про низьку вологість повітря свідчитимуть сухі кінчики листя. Також рослині хоча б раз на півроку потрібно влаштовувати теплий душ. Душ змиває пил і відкриває пори листя, після такого душа рослина оживає і має доглянутий зовнішній вигляд. 
  • Пересадка: Рослини, що розрослися потрібно пересаджувати раз в 2-3 роки. Сприятливий час для пересадки вважається весна. Великі види рослин, а Драцена Облямована саме до таких і належить, гармонійно виглядають в низьких (у вигляді миски) керамічних горщиках. Тільки горщики потрібно вибирати не глазуровані. На дно будь-якого горщика першим шаром потрібно насипати керамзиту висотою 2-3 см. Керамзит пористий і досить легкий матеріал, використовується в ролі дренажу, щоб зайва волога не накопичувалася і відповідно не застоювалася в вазоні. Потім трохи насипаємо спеціальний грунт для Драцени, встановлюємо по середині вазона стовбур рослини, обережно і рівномірно розправляємо кореневу і засипаємо грунтом порожню частину горщика, що залишилася. Після пересадки поливаємо рослини з лійки (вода повинна бути кімнатної температури) по краю горщика, через тиждень полив повторити. Ні в якому разі не використовувати перший місяць після пересадки кореневу підживку. До того ж в свіжому субстраті достатньо живлення на перші два місяці. А як нам відомо, що краще зайвий раз недостатньо підживити, ніж переситити рослину, тому повторюся, з будь-яким добривом перший місяць почекаємо.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто