Ехмея відноситься до сімейства Бромелієвих. Багато садівників люблять її за незвичайний вигляд, насичені фарби і невибагливість до клімату, саме завдяки цьому вона так часто зустрічається в наших квартирах. Ця квітка родом з Центральної і Південної Америки і буває більш ніж 170-ти видів. Ехмея є досить декоративною рослиною.
У домашніх умовах найчастіше вирощують Ехмею Смугасту, яку завезли з Бразилії. Ця рослина характеризується надзвичайної краси квітками. Самі бутони оточені блискучими листочками рожевого кольору. Також привертає увагу велике листя з "сивим", "смугастим" забарвленням. Варто зауважити, що рослина дуже велика, і потрібно попередньо продумати її розміщення в приміщенні. Особливо зручним догляд за Ехмеєю буде в зимовому саді.
Ехмея - догляд.
Особливість Ехмеї полягає в тому, що вона цвіте всього один раз, а потім материнська рослина дає кілька діток, які довгий час живуть на "мамі". Після чого їх відокремлюють і вирощують в окремих вазонах.
Температура. Ехмея не любить холод, тому вирощувати її треба виключно в теплі. Влітку прийнятна температура для неї становить від +20 до +26°С, взимку - близько +14+17°С. Перепади денної-нічної температур стимулюють цвітіння. Як і багатьом рослинам, їй подобається свіже повітря і регулярні провітрювання, але не протяги.
Освітлення. Освітлення повинно бути яскравим. Ехмея - одна з небагатьох рослин, які витримують прямі промені сонця, хоча, звичайно, краще трохи притіняти в полуденний час.
Полив. Для Ехмеї Смугастої полив дуже важливий, і спосіб поливу відрізняється від інших кімнатних рослин. Поливають її під корінь і в розетку. Полив під корінь проводиться у міру підсихання (на 2-3 см) субстрату (взимку полив зменшують).
Полив в розетку здійснюється тільки до появи квітконоса, потім його припиняють! Його можна робити тільки при температурі повітря вище +20°С, інакше може гнити розетка. Бажано, щоб вода була кімнатної або трохи вищої температури, відстояна або фільтрована. Залишати воду в розетці надовго не можна. Через пару днів якщо вода не висохла, потрібно міняти - акуратно видалити стару воду і налити нову. На один такий полив використовувати 10-20 г води. Можна також обприскувати листя, тоді вода буде стікати в розетку Ехмеї.
Ця рослина дуже любить обприскування (можна навіть кожен день) і вологе повітря. Доповніть цією процедурою догляд за Ехмеєю, і вона Вам віддячить яскравим цвітінням.
Підживка для Ехмеї. Найкраще Ехмея Смугаста реагує на підживку методом обприскуванням по листу розчином добрива для Орхідей і Бромелієвих. Якщо немає можливості купити готовий розчин, можна використовувати кореневе добриво в концентрації, зменшеній в два рази.
Грунт. Ідеальним грунтом для Ехмеї є готова суміш для лісових кактусів або Бромелієвих. Крім того, квітка непогано розвивається і в суміші коренів папороті і сфагнуму в співвідношенні три до одного. Альтернативою їй може стати земельний грунт з перегною, торфу, сфагнуму, піску в пропорціях 1:1:1:0,5.
Розмноження. Як вже було зазначено, Ехмея цвіте один раз, через три-чотири роки після висадки. Відцвілий квітконос потрібно акуратно вийняти з розетки листя і пересадити саму рослину в більший горщик. Через деякий час при правильному догляді розетки з’являться одна-три дітки.
Догляд за Ехмеєю Смугастою продовжуємо той же, поки дітки не виростуть майже до розміру "мами" (чим більше, тим краще). Тепер їх можна і відсадити. На жаль, материнська рослина живе тільки два-чотири роки після цвітіння. Але дітки порадують Вас новим неповторним цвітінням!