Живці Фіалки - успішне вкорінення
У наш час важко знайти щось, що об’єднує школяра і пенсіонера, домогосподарку і науковця, що змусить їх забути про час, поточні проблеми і поринути у прекрасний, добрий і світлий світ. Це під силу тільки квітам.
Напевно, багато хто погодиться, що Сенполія (узамбарская Фіалка) родини Геснерієвих має величезну популярність серед квітникарів - аматорів і колекціонерів. Цікава історія колекціонування Геснерієвих. На початку ХХ століття любителі вирощували тільки природні види Сенполій, до кінця сторіччя - основою колекцій стали самі різні сорти.
Я вже багато років вирощую ці прекрасні рослини. У моїй колекції багато сортів вітчизняної та зарубіжної селекції. Хочу поділитися досвідом вирощування Фіалок на прикладі своїх рослин.
Як кажуть "театр починається з вішалки», так, вирощування рослини і рясність цвітіння починається з правильного вибору посадкового матеріалу. Сенполії розмножуються листовими живцями, поділом куща, квітконосами (химери, рідкісні фантазійні забарвлення).
Як виростити з листового черешка Фіалки здорову, рясно квітучу рослину? Лист повинен бути не дуже старим і не дуже молодим: найкраще його брати з другого ряду знизу (у розетки, з якої листя ще не здіймали). Роблю косий зріз лезом і ставлю в воду. На фото - як правильно зрізати черешки Фіалки.
Зі своїх спостережень зробила висновок, що листові живці Фіалки охочіше дають корінці, якщо у воду додати добриво "Містер - Цвіт Антихлороз" ТМ Гілея - 0,5 ковпачка на 1 літр води. Іноді саджу черешки відразу, без укорінення у воді. Субстрат для цього складаю з торфу і вермикуліту (1:1), трохи поливаю тим же розчином добрива і в тепличку.
Тепличку можна розташувати як на природному світлі (східні, західні, північні вікна, але найкраще східні), так і на полицях зі штучним освітленням.
Після появи діток Фіалки (маленьких розеточок біля листа) тепличку періодично провітрюють, а коли малюки трохи підростуть, починаю підживлювати всю "родину" добривом "Містер - Цвіт Фікус" ТМ Гілея - 0,5 ковпачка на 1 літр води через полив, тобто один полив чистою водою, другий - з добривом.
Взагалі відкрила для себе гілеєвські добрива і дуже ними задоволена, оптимальне співвідношення ціна - якість. Результат очевидний, на листі і квітах моїх вихованців.
Відсаженних від материнського листа діток теж ставлю в тепличку на кілька днів, щоб їм легше було пристосуватися до самостійного життя. Склад землі той же, що і для посадки листових живців. Відразу після розсаджування поливаю добривом "Містер - Цвіт Антихлороз" - 0,5 ковпачка на 1 літр води для більш швидкого і якісного вкорінення. Коли молоді рослини добре укоріняться, привчаю їх жити поза тепличних умов і починаю підживлювати добривом "Містер - Цвіт Фікус" - 0,5 ковпачка на 1 літр води 1 раз на тиждень для нарощення листової маси. Після того, як малюки підростуть і зміцніють, перевалюю їх у більший горщик. У мене Фіалки ростуть у горщиках діаметром 10 см, не більше. Цього обсягу цілком достатньо для нормального росту і рясного цвітіння Фіалки. Полив у рослин різний. І зверху, і в піддон, і на гніт. У землесуміш для дорослих Фіалок до торфу і вермікулиту додаю живильний грунт у співвідношенні (1:1:1,5). Підживлювати починаю через 3 - 3,5 тижні після пересадки добривом "Містер - Цвіт Фікус" і "Містер - Цвіт Фіалка" в половинному дозуванні, але з кожним поливом. Добрива чергую між собою.
Хотілося б відзначити ще одне добриво "Доктор Фолі "Сильний лист". Дуже цікавий препарат, я довго до нього придивлялася. Зараз використовую його для фіалок, та й не тільки для фіалок (але це вже інша тема) і дуже задоволена. По-перше, цей препарат дуже добре допомагає пережити фіалкам літню спеку (1 обробка на тиждень), по-друге, стимулює цвітіння (1 обробка в 2 тижні). Тільки я порадила б починати працювати з препаратом у половинній дозі. У розпилювач розвести "Доктор Фолі" 1:1 з водою і не розпилювати дуже близько до листя, завдання полягає в тому, щоб навколо розетки створити невелику вологу хмаринку.
Раджу спочатку спробувати на одній, двох рослинах, а потім вже на всіх інших. Але я впевнена, що у Вас все вийде! І нехай вихованці балують Вас рясним, розкішним цвітінням на радість Вам!