Як підживлювати Фіалку. Добриво для Фіалок
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Секрети підживлення Фіалок

Добрива для Фіалок. Як підживлювати Фіалки. 

Фіалки - королеви царства кімнатних квітів. Вони були відкриті в ХІX столітті вченим на прізвище Сен-Поль, на честь якого і було названо Сенполії. З тих пір виведено тисячі сортів узамбарських Фіалок. Всі вони мають м’ясисті опушені листя і квітки, красу яких важко описати словами.    

Фіалки відносно прості у догляді. Для того, щоб рослина була здоровою і радувала пишним цвітінням, потрібно дотримуватися кількох умов: 

  • Непряме світло впродовж тривалого часу. При недостатньому освітленні: черешки витягуються до світла, новоутворенні листки - маленькі, затримується або взагалі відсутнє цвітіння. 
  • Помірний полив. Грунт повинен бути вологим, але не мокрим, необхідно уникати пересихання земляної грудки. Фіалки поливають через піддон, класичним способом зверху і за допомогою «гноту»
  • Висока вологість повітря. Особливо чутливі до вологості квітучі рослини.
  • Температура. Сенполії не люблять низьких нічних температур, а висока температура може перешкоджати цвітінню. Оптимально від +18 до +24°С.
  • Одним з найбільш важливих факторів є добриво для Фіалок. 

Існує думка, що добриво для Фіалок не обов’язкове. Але вже через декілька місяців після висадки або пересадки земля виснажується, і якщо її не підживлювати - рослина буде «голодувати». Прихильники теорії «без підживлення» радять частіше пересаджувати рослини, щоб цього уникнути. Але це дуже трудомісткий процес і стресовий для рослини. Набагато легше поповнити запас поживних речовин внесенням добрив.

Добриво для Фіалок - склад 

Добрива для Фіалок повинні бути комплексними, тобто містити макро- і мікроелементи. До макроелементів відносять азот, фосфор і калій. Азот сприяє росту розетки, надає зелений колір листю. При нестачі азоту нижні, більш старі листи Фіалки, жовтіють і відмирають. При надлишку - рослина перестає цвісти. Фосфор сприяє бутонізації Сенполій, за його нестачі цвітіння відсутнє. Калій також необхідний для цвітіння, до того ж він підтримує тургор листя.  

Нестача мікроелементів сприяє появі хлорозів - листя жовтіє, на них з’являються плями; молоде листя скручуються.

Наявність в підживленні вітамінів і амінокислот стимулює поглинання коренями макро- і мікроелементів, перешкоджає шкідливому впливу негативних факторів зовнішнього середовища. 

Як підживлювати Фіалку

Якщо Ви хочете вирощувати у себе Фіалки, але не знаєте, як їх підживлювати, то дана інформація буде дуже корисною. Як і всі рослини, Фіалки не підживлюють:  

  • протягом місяця після пересадки,
  • при дуже високій або дуже низькій температурі,
  • якщо вони ослаблені шкідниками чи хворобами,
  • під прямими променями сонця.
Фіалки підживлюють один раз на 10-14 днів в концентрації згідно вказівок на етикетці, якщо це спеціальне добриво для Фіалок, і в половинній - якщо це добриво для декоративно-квітучих рослин. За можливості - ефективніше підживлювати один раз на тиждень у два рази меншою концентрацією добрива. У різні періоди росту, добрива для Фіалок повинні мати різні пропорції поживних речовин. Для нарощення зеленої маси необхідно більше азоту, тому в підживленні для молодих фіалок його має бути більше. Для пишного і тривалого цвітіння, відповідно, потрібно знижений вміст азоту і підвищений - фосфору і калію.

Кореневе добриво 

При кореневому внесенні, концентрат добрива для Фіалок додають у воду для поливу. Безумовно, вода для приготування розчину добрива повинна бути очищеною. Дуже добре, якщо у Вас є фільтр, якщо ж ні - можна використовувати охолоджену кип’ячену воду, якщо немає і такої можливості - водопровідну воду потрібно відстояти мінімум добу, щоб випарувався хлор. Перед тим, як підживлювати Фіалку, обов’язково перевірте температуру води - вона повинна бути на пару градусів вища кімнатної.   

Підживлювати Фіалки можна через піддон або звичайним способом - зверху. При поливі зверху потрібно стежити, щоб вода не потрапила на листя або в центр розетки. На дні вазона має бути дренаж і отвори для витікання розчину. 

Якщо у Вас велика кількість Фіалок, підживлювати їх традиційним способом довго та важко уникнути потрапляння добрива на листя. Можна поливати через піддон - рослини ставлять в піддон з водою і залишають до змочування земляної грудки (близько 30 хвилин), після чого переставляють на сухий піддон. В обох випадках обов’язковим є контроль наявності води в піддоні після поливу - її не повинно бути, інакше коріння гниє. Потрібно злити розчин відразу після поливу, а через деякий час перевірити ще раз.

Для кореневого підживлення в період нарощення листя і коріння, а також для молодих рослин рекомендуємо використовувати універсальне добриво «Містер Цвіт - Універсал» в концентрації: 1 ковпачок на 3 літри води, а для закладки квітконосів і в період цвітіння - спеціальне добриво для Фіалок - «Містер Цвіт - Фіалка» в концентрації: 1 ковпачок на 2 літри води.  

Позакореневе підживлення

Добрива можна вносити і через листя - позакореневе підживлення. Робити це потрібно дуже обережно - якщо Ви не впевнені у своїх силах і знаннях, якщо Ви новачок у вирощуванні Фіалок - краще від цього утриматися. Опушені листки можуть затримувати краплини розчину на листках і викликати ряд проблем при несприятливих умовах - потрапляння променів сонця, холодне повітря, спека, протяг. З іншого боку, плюси позакореневого підживлення у відсутності засоленості грунту, можливості використовувати при недостатньо розвиненій кореневій системі, більш швидкому проникненні поживних елементів в рослину.

Як підживлювати Фіалку через листя? Таке підживлення проводять тільки по чистому листу в хмарну погоду, або вранці - ввечері. Після підживлення, рослини повинні перебувати в комфортних умовах. Концентрація розчину для позакореневого підживлення має бути в 2 рази слабша, ніж для кореневих обробок.

Для листового підживлення в період нарощення листя і коріння, а також для молодих рослин рекомендуємо використовувати універсальне добриво «Містер Цвіт - Універсал» в концентрації: 1 ковпачок на 6 літрів води, а для закладки квітконосів і в період цвітіння - спеціальне добриво для фіалок - «Містер Цвіт - Фіалка» в концентрації: 1 ковпачок на 4 літри води. Можна використовувати також препарати серії «Доктор Фолі» з концентрацією, зменшеною вдвічі.

Фіалки погано реагують на надлишок добрива, тому важливо точно дотримуватися рекомендацій щодо застосування.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто