Догляд за Фіалками. Гнотовий полив. Розмноження.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за Фіалками (гнотовий полив, розмноження та інші поради)

Наталія Рубан / Київ

Моє захоплення квітами почалося ще в 90-роках саме з появи в моєму будинку Сенполії, а в народі просто Фіалки. Сенполії досить невибагливі як у догляді, так і в розмноженні.

Догляд за фіалками


Догляд за Фіалками.

• Даний вид рослин можна тримати на північних, західних і східних вікнах, так як листя у Фіалок досить ніжні і на більш сонячних вікнах (південних і південно-східних) опівдні від сонячних променів легко отримають термо-опіки. Якщо Вам хтось скаже, що на північному підвіконні нічого не росте, це неправда! До квітучих рослин північного орієнтира відносяться саме Фіалки, але якщо у Вас в квартирі вікна розташовані на південь, то це не проблема, досить притінити нижні поли вікна прозорою фіранкою або світлими ролетами.
• Ідеальна температура для комфортного догляду за фіалками варіюється від +18°С вночі та +24°С вдень.
• Поливаю Фіалки в зимовий час раз на тиждень теплою водою, навесні-влітку можна поливати частіше, це легко визначити за зовнішнім виглядом грунту. Якщо Ви не впевнені, поливати рослину чи ні, то краще полив пропустити, тому що Фіалки не люблять надмірно вологий грунт. Дуже зручний гнотовий полив Фіалок (більш докладно опишу нижче).
• Добрива варто вносити у фазі активного росту і під час цвітіння. Я використовую добриво «Містер Цвіт Фіалка» (тільки слабкий розчин, але практично кожен полив. У період спокою удобрюють Фіалки набагато рідше - раз на три тижні -  в зимовий час дещо відрізняється.
• Бажано в зимову пору року на підвіконня, де розміщенні Фіалки покласти тонкий шар пінопласту, щоб коренева система рослини не переохолоджувалася. Переохолодження кореневої системи рано чи пізно призведе до різних захворювань, а згодом і до загибелі рослини.

Гнотовий полив Фіалок.

Останнім часом популярний так званий гнотовий поливГнотовий полив. Він дуже спрощує догляд за Фіалками, тому що:

1. Не займає багато часу,
2. Сміливо можна їхати у відпустку чи у відрядження і не переживати що Ваші рослини засохнуть.
3. Влітку невеликі горщики з Фіалками швидко просихають, а тургор у листя відновлюється досить повільно і якщо Ви хочете, щоб Ваші рослини завжди виглядали відмінно, довше квітнули і радували Вас гарними листочками - гнотовий полив Фіалок - це саме те, що Вам потрібно!

Для гнотового поливу нам знадобляться старі капронові шкарпетки (колготи), порізані поперек на смужки довжиною 20 см і товщиною в 0,5 см, можна використовувати синтетичний шнурок. По так званому гноту, який ми розміщуємо біля основи розетки, пропускаємо через всю висоту горщика і просовуємо його через дренажний отвір, буде крапельним способом надходити вода. Налаштовувати такий полив потрібно при пересадці Сенполії або висадці дитинки в новий вазон. Пару тижнів після пересадки рослина повинна звикнути до субстрату - гнотовий полив Фіалок підключати (тобто наливати воду в піддон) можна тільки після того, як Ви зрозумієте, що рослина прижилася.
Якщо все гаразд - кінець гнота повинен постійно перебувати у високому блюдці чи іншої ємності з водою. Надалі досить буде налити нехолодну воду (по потребі - з добривом) тільки в піддон (блюдце). Таким способом рослина буде споживати вологу стільки, скільки їй потрібно.

Розмноження, вкорінення.

Досить відрізати сухим гострим лезом листик у дорослої розетки і дати хвилин 10 для того, щоб зріз підсох. Листик потрібно вибрати не найстаріший, але й не молодий, черешок повинен бути довжиною 3-4 см. Листик можна поставити у воду або відразу укорінити в горщику з земляною сумішшю. В даний час у продажу є спеціальний грунт для Сенполій, а раніше земляну суміш я набирала в сосновому лісі, що був розташований в 5-ти хвилинах ходьби від мого будинку. Займатися укоріненням краще навесні, восени, але в принципі це можна робити цілий рік.

Для розмноження Сенполійрозмноження Фіалок нам знадобляться горщики невеликого розміру - 5 см в діаметрі, спочатку можна використовувати маленькі пластикові стаканчики. Обов’язково знизу стаканчика зробити дренажні отвори для виходу зайвої вологи, якщо дренажні отвори не зробити, то незабаром грунт перетвориться на болото і ніжні корінці рослини закиснути і відімруть і відповідно пропаде вся молода рослина. Є ще один метод вкорінення Фіалки - це спеціальні торф’яні таблетки. У таблетці листочок проростає швидше і краще розвивається, одна з переваг такого методу вкорінення є те, що потім не треба витрачати час на адаптацію до грунту. У торф’яній таблетці міститься спеціальний укорінювач, тому живець в них не загниває. Всі фіалочниці вже багато років перейшли на такий спосіб вкорінення. 

Поява розеток

Якщо догляд за Фіалками правильний - через деякий час навколо живця «материнського» листочка з’являться маленькі листочки і через 2,5 місяці ми маємо молоді розетки (як на фото). 

Надалі, коли рослина зміцніє і остаточно вкорениться, можна її перевалити в низькі миски, попередньо на дно покласти шматочки битого глиняного горщика (неглазурованого) або насипати керамзит. Розмір горщика повинен бути не більше 10 см в діаметрі, інакше, чим більше горщик, тим більше розетка і тоді на підвіконні у Вас помістяться максимум 5-7 рослин.

Є ще один старий метод оновлення дорослої розетки. З роками стебло Фіалки стає оголеним і рослина виглядає не кращим чином, а укорінювати листик і чекати поки рослина досягне стадії цвітіння не дуже хочеться. Для оновлення улюбленого Вами сорту нам знадобиться сухе лезо і кип’ячена вода кімнатної температури. Зрізаємо основу розетки, залишивши 2-3 см від верхівки самої рослини, даємо хвилин 20 підсохнути і ставимо в пластиковий стаканчик з приготовленою водою.

Коли по основі стебла з’явиться достатньо Корінцікорінців, можна пересаджувати в красивий горщик. Нижче на фото показано як виглядає оновлена розетка. Надалі - звичайний догляд за Фіалками, які Ви укоренили.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто