Фікус. Розмноження видів Бенджаміна, Каучуконосний, Ліровидний, Біннедіка.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Фікус (Бенджаміна, Каучуконосний, Ліроподібний, Біннедіка) - розмноження живцями.

Інна Попова / Одеса

Фікус.Одна з моїх найулюбленіших рослин - Фікус, розмноження живцями різних видів цієї рослини - моє хобі. У колекції - Бенджаміна (зі строкатим листям і звичайні форми), Каучуконосний, Ліровидний, Біннедіка. Ефектно виглядають в інтер’єрі, невибагливі, легко розмножуються, ростуть швидко, всім рекомендую. Багато хто з моїх улюбленців вирощені саме з живців.

Можна використовувати живці верхівкові та з середини пагона. Верхівкові швидше приживуться.

Правильний живець отримати нескладно - потрібно гострим ножем або лезом зрізати частину стебла з міжвузлям (без міжвузля, з якого росте лист, не підійде, як і лист без частини стебла).

Оптимальний розмір живця - для дрібнолистих форм типу Бенджаміна - близько 10 см (може бути 3-7 листочків), для Каучуконосного та Ліроподібного - до 15 см (2 - 4 листочка).

Живці фікуса зверху  Живець бенджаміни

Живець фікуса каучуконосного  Фікус Біннедіка. Живець


Видалити нижні листочки (для рослин з великими листами зазвичай - один лист). У дуже великих Ліровидних Фікусів обрізати дві третини листя для меншого випаровування вологи. У Каучуконосних можна скрутити листя в трубочку з тією ж метою і обережно зафіксувати резинкою для грошей або мотузкою. Після отримання живця виконуємо наступні дії:

Фікус. Розмноження живцями у воді. 

  1. Обмити край від білого соку, що виділяється. Цей сік має в’яжучі властивості та перешкоджатиме укоріненню. 
  2. Занурити в ємність з чистою водою кімнатної температури, можна трохи тепліше. Бажано, щоб ємність не пропускала сонячні промені, а в ідеалі - ще й мінімум повітря, тоді процеси гниття не страшні. При цьому листики не повинні торкатися води. 
  3. Залишити живці у воді на світлому місці, без потрапляння прямих сонячних променів на два-три тижні. 
  4. Перевірити - якщо з’явилися невеличкі корінці - можна висаджувати в грунт (дуже довго чекати не варто - під час висадки вони можуть пошкодитися). 
  5. Якщо Фікус розмноження переніс добре - дуже скоро з’явиться новий росточок, який стане окрасою Вашого приміщення. 
Висаджувати пізно.  Висаджувати зарано.

Фікус Бенджаміна. Розмноження.  Корінці Бенджаміна.

Фікус Біннедіка. Розмноження.  Живці готові до висадки.

Я часто використовую зайві живці просто для прикраси приміщення. В вазоні, що не пропускає сонце з вузьким горлом живець може стояти навіть кілька років, тільки потрібно міняти воду і періодично додавати кілька крапель добрива для Фікуса. А пізніше його можна висадити, звичайно, корінці можуть зламатися, але мій досвід показує, що все одно приростає. Перевагою такої прикраси інтер’єру є те, що вазон можна ставити не на самому світлому місці, а рослина все одно буде виглядати добре. Зростаючі ж Фікуси бажано розміщувати в освітлених місцях.

Живець фікуса каучуконосного.  Живець фікуса Бенджаміна

Укорінення живців Фікуса в землі. 

  1. Після змивання молочного соку водою, підсушити живці протягом тридцяти-сорока хвилин. 
  2. Висадити в невеликий вазон або стаканчик для вкорінення з грунтосумішю (можна купити в магазині грунт для вкорінення). Бажано полити укорінювачем, в якому містяться поживні речовини та стимулятори, що прискорюють укорінення живця Фікуса. 
  3. За можливості - накрити поліетиленом, створивши своєрідну тепличку (можна з цією метою використовувати ПЕТ-пляшку без горла). Температура повинна бути від +24 до +28°С, вологість - близько 80 відсотків. У такому вигляді рослина повинна перебувати від трьох до п’яти тижнів. 
  4. Про те, що розмноження Фікуса успішно завершено, Вам покажуть свіжі зелені листочки. З часом (краще - навесні) можна пересадити рослину в більший вазон. 

Вкорінювати можна не тільки маленькі живці, але і велику рослину. Фікус розмноження такого роду потребує тоді, коли багато нижніх листків у крупнолистої рослини опали, і стовбур внизу оголився. В цьому випадку потрібно обрізати верхівку, на якій залишилося здорове листя й укорінити її одним з описаних способів.

Висадка Фікуса в постійний вазон.

Як і всі рослини, Фікус бажано висаджувати в вазон з дренажними отворами. Найкращими є керамічні види вазонів, можна використовувати і пластмасові, але поливати тоді доведеться рідше - пластик не вбирає воду. На дно обов’язково потрібно покласти дренаж - керамзит, битий глиняний посуд, деревне вугілля. Земля підійде спеціальна для Фікуса, яка продається в магазинах, або власноруч зроблений субстрат з суміші листової, дернової землі, торфу та промитого піску. Землю в горщику потрібно акуратно утрамбувати. Якщо цього не зробити, залишаться порожнисті місця і в цьому місці коріння може підгнивати, але і сильно тиснути на грунт не можна - щоб не пошкодити корінці та не позбавити їх доступу повітря. Підживлювати Фікус не потрібно півтора місяці після пересадки. Надалі пересадка буде потрібна раз на рік, старші рослини можна не пересаджувати і чотири роки.

Фікус Бенджаміна.  Мої Фікуси.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто