Гіацинт привезли до нас з Малої Азії і Середземномор’я. Це цибулинний багаторічник, його бутони зібрані в пучок висотою від десяти до тридцяти см. Цвітіння - дуже красиве у формі дзвоника, листя - довгасте з гострими краями. Є сорти з махровим і немахровим суцвіттям.
Для цвітіння в домашніх умовах вивели спеціальний сорт, він відрізняється товстою квітконіжкою, довжина квітів 2-5 см. Особливо радують око рослини, що зацвітають в зимовий і ранній весняний період. Прийом, що дозволяє спричинити несезонне цвітіння, називається «вигонка Гіацинтів».
При правильному догляді Гіацинти випускають прекрасні бутони і в горщику. Для цього вам потрібно купити цибулини Гіацинтів (щільні, без будь-яких вад, розміром від 5 см і більше). На них не повинно бути слідів гнилі або інших хвороб.
Для вирощування цих квітів в саду беріть цибулини меншого розміру.
Вигонка Гіацинтів. Посадка рослини в горщик
Якщо ви хочете порадувати себе і близьких цвітінням Гіацинта до 8 березня, висадити його потрібно на початку листопада.
1. Перед висадкою цибулини Гіацинта обробіть фунгіцидним засобом, наприклад, препаратом Доктор Фолі від грибків і хвороб. Це буде хорошою профілактикою грибкових захворювань.
2. Приготуйте горщик, на дно якого укладіть дренаж. За ним - шар легкої живильної землі, після - невеликий прошарок піску. Цибулини висаджуйте тісно, але при цьому щоб не торкалися одна одної і стінок горщика. Не слід вкручувати їх в землю, злегка втисніть і присипте землею. Важливий момент: верхня третина цибулини повинна бути над поверхнею землі. Зверху вазон бажано накрити темним поліетиленом з великими отворами для вентиляції повітря.
3. Тепер для цибулин Гіацинта починається період спокою (близько двох - трьох місяців). Це означає, що горщик слід поставити в темне місце з температурою від +5°С, але не більше +8°С (наприклад, комора на прохолодному балконі, підвал, нижня полиця холодильника або темний гараж). Не слід занадто захоплюватися поливом, проте земля не повинна бути сухою. За цей час цибулини вкорінятимуться.
Період росту в домашніх умовах
4. Коли молоді паростки квітки досягнуть довжини близько 2-3 см, вазон потрібно перенести в прохолодне і світле приміщення. Ідеальною буде температура 10-12°С, але не більше +15°С.
5. З появою бутонів Гіацинт потрібно помістити в світле місце далеко від батарей і протягів. У цей період оптимальний температурний режим +20°С.
6. Тепер все, що рослині потрібно від вас - це полив. Земля повинна бути вологою весь час. Але не можна допускати попадання води в пазухи листя і на цибулину. Для рівномірного зростання квітку Гіацинт треба повертати різними сторонами до сонця. Якщо є така можливість, рослину підсвічують у вечірній час. У цей період можна підживити Гіацинт для більш довгого цвітіння та отримання сильних квіток.
Після цвітіння методом вигонки цибулини на один-два роки висаджують в сад для відновлення.
Вигонка Гіацинтів методом гідропоніки
Гідропоніка - це вирощування квітів без ґрунту на штучному середовищі. При вигонці у воді процес до посадки цибулин в ґрунт буде ідентичним. Потім посадковий матеріал укладають в ємність з дощовою або фільтрованою водою, для цього підійде вузький стакан, обгорнутий темним папером. Причому цибулина повинна бути не повністю заглиблена в воду, а тільки тією стороною, де будуть корінці. Тепер у Гіацинта настає період спокою, а ваше завдання - стежити за рівнем води і доливати її в міру необхідності. При появі паростків воду удобрюють.