Гібіскус - китайська троянда. Догляд, фото, пересадка, розмноження, обрізання, добриво для Гібіскуса. Захворювання - профілактика та лікування.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Гібіскус (китайська троянда) - догляд: розмноження, обрізання, пересадка, підживлення, хвороби

Ірина Ігнатьєва / Севастополь

ГібіскусОстаннім часом все більше людей захоплюються розведенням кімнатних квітів. Це стало стильно та модно. Багато хто перетворює свої квартири та будинки в справжні оранжереї. Одні надають перевагу красиво квітучим або декоративним рослинам, інші захоплюються вирощуванням ліан, а третім до душі кімнатні кущі та дерева. Одна з найгарніших кімнатних рослин - яку в народі називають китайська троянда. Його вважають кімнатним деревом, але він може рости й у вигляді невеликого пишного чагарнику. Квітникарі полюбляють Гібіскус - догляд за ним дуже простий.

Гібіскус має розкішну крону, темно-зелене листя, загострені до кінця і схожі на березові листочки. За відповідних умов рослина досягає триметрової висоти. Чудово виглядають яскраві воронкоподібні квіти. Вони дуже великі та можуть бути різного забарвлення, але найчастіше зустрічаються сорти з червоними або малиновими квітами. Існують види із звичайними, напівмахровими або махровими квітами. Бутон Гібіскуса розпускається відносно довго, а сама квітка в розкритому стані тримається всього декілька діб.

Купити товари для рослин

Гібіскус - догляд. Як доглядати за Гібіскусом

Гібіскус. Догляд.Китайська троянда (Гібіскус) світло- і вологолюбна, тому потребує сонячного місця розташування та регулярного поливу. При пересиханні земляної грудки починає скидати листя. Проте і заливати грунт не варто. Рослину потрібно часто обприскувати, а горщик встановити на піддон з водою (обережно, щоб вода не потрапляла в піддон, лише для збільшення вологості). Гібіскус - тіньовитривала рослина, повноцінно може рости в легкій півтіні, але при цьому квітнути буде менше, тому намагайтеся, все ж таки надати максимально світла.

Добриво для Гібіскуса

Підживлюють Гібіскус з весни до серпня раз на 10 днів, чергуючи мінеральне добриво для Гібіскуса ("Гілея" для декоративно-квітучих кімнатних рослин) з органічним ("Фертімікс БІОГУМУС для декоративно-квітучих"). Якщо Ви хочете збільшення листяної маси китайської троянди - можна підживлювати добривом з підвищеним вмістом азоту (наприклад, добриво для росту Гібіскуса "Фертімікс - активний ріст").

Китайська троянда - обрізання, пересадка та розмноження

Молоді Гібіскуси потрібно пересаджувати щороку в трохи більші ємкості. Гілки при пересадці слід укоротити на дві третини. Від цієї процедури кущ стане декоративнішим, і нарощуватиме більше бічних квітучих пагонів. Грунтосуміш готують з піску, перегною, торф’яної та дернової землі; піску з додаванням маленьких шматочків деревного вугілля. Підійде також куплена землесуміш перевіреної якості. Пізніше китайську троянду пересаджують за потреби. Навесні верхній шар грунту замінюють свіжим і родючим. Добриво для Гібіскуса після пересадки не потрібне. Добриво для гібіскусаЖивці, що залишилися після обрізання, часто використовують, щоб виростити новий Гібіскус. Розмноження методом живцювання - нескладне. Проводити його краще влітку. Живці з молодих пагонів (2-3 міжвузля) поміщають в міні-теплиці або під банку орієнтовно на 25-30 днів в родючий грунт (перед висадкою бажано обробити зріз добривом з ефектом вкорінення). Наступний етап - пересадка Гібіскуса на постійне місце проживання.
Обрізання Гібіскуса проводиться вже після дворічного віку та добре впливає на зовнішній вигляд і здоров’я рослини. Саме після обрізання з’являються нові молоді пагони та формується гарний кущ. Прибрати потрібно, в першу чергу, чверть слабких, хворих або викривлених пагонів, залишивши від бруньки з листям близько двох сантиметрів.

Помилки при догляді. Хвороби Гібіскуса, шкідники

Сухість повітря або неправильний догляд призводять до захворювань Гібіскуса та появі таких шкідників, як:

  • білокрилка,
  • павутинний кліщ, 
  • повстяр, 
  • тля.

У цьому випадку можна застосовувати препарати "Доктор Фолі" - це дуже ефективні засоби захисту від шкідників і хвороб.

Існує безліч факторів (наприклад, несприятливі умови або зміна умов вирощування), за яких китайська троянда може скинути бутони та листя.

Але не варто сильно засмучуватися, якщо знаєте, як доглядати за Гібіскусом, незабаром на деревці з’являться нові молоді листочки.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто