Ялина декоративна Канадська.
Напередодні Нового року великою популярністю у продажу користуються декоративні мініатюрні Канадські Ялини, посаджені в індивідуальні горщики. Будь-яке хвойне дерево може бути символом новорічного свята, тому такі мініатюрні деревця охоче розкуповують, щоб надалі нарядити їх яскравим намистом і взяти з собою в гості в якості презенту. Такий символічний подарунок за правильного догляду буде радувати Вас і Вашу родину хвойним ароматом протягом усіх новорічних свят.
Догляд за Ялиною.
Перший час «новорічному деревцю» потрібно акліматизуватися, для цього рослину бажано поставити в найсвітліше та прохолодне місце в будинку. Непогано помістити Ялину в горщику на заскленій лоджії, де температура повітря в нічний час не опускатиметься нижче +10°С. Хвойні віддають перевагу розсіяному світлу та потребують частого провітрювання приміщення. Полив повинен бути регулярним, ні в якому разі не допускати пересушування грунту, а тим більше його заболочування, можна сказати грунт повинен бути рівномірно зволожений. На підвищену вологість повітря Ялиночка реагує позитивно. Після того, як деревце трохи прийшло до тями, його можна на деякий час перенести в приміщення, де в подальшому планується святкування Нового року, і воно буде в центрі уваги. Щоб рослина відчувала себе комфортно, на ніч її бажано повертати на прохолодне підвіконня або опалювальну лоджію.
Взимку жива зростаюча Ялинка знаходиться в стані спокою, тому до середини лютого ви не помітите жодних змін в її розвитку, але з наближенням весни вона активно по всій кроні почне нарощувати молоді світліші від її звичайного кольору гілочки. Як тільки Ялина прокинеться і почне рости, можна почати вносити добрива для хвойних, призначені саме для вічнозелених дерев. Хочу звернути Вашу увагу на те, що підживлюючи хвойні рослини потрібно чітко дотримуватися дозування, що зазначене в інструкції. Пам’ятайте, що слабка концентрація добрив не дозволить рослині розвиватися належним чином, а надто концентрований розчин може завдати непоправної шкоди корінню і гілкам рослини. Досить полити Ялину один раз концентрованим добривом і через деякий час рослина може повністю пожовтіти та скинути всі до єдиної голочки, а після загинути.
Пересадка Ялинки.
Пересаджувати Ялину можна навесні, та й то - пересадку вона переносить досить болісно. Справа в тому, що коренева система ялини дуже вразлива, всі корисні речовини поглинаються з грунту тоненькими не задерев’янілими коріннями, і якщо при пересадці їх пошкодити, то вони відмирають і більше не відновлюються. Також важливо знати, що розпушування грунту навколо рослин категорично заборонено через те, що хвойні рослини мають поверхневу капілярну кореневу систему, тому культивація негативно позначається на самопочутті рослини. Ялина спочатку може зупинитися в розвитку, потім повільно почне згасати і незабаром як би зсередини висохне і загине. Під час пересадки важливим аспектом вважається швидкість процесу, тому що коріння рослини з тих же причин в жодному разі не можна пересушувати. Дуже важливо, щоб коренева шийка була на рівні грунту. Після того як рослина посаджена, її рекомендується рясно полити і особливо ретельно доглядати протягом першого сезону. Для кращого приживлення ялини, попервах під час поливу можна використовувати стимулятор коренеутворення, а також проводити позакореневе підживлення.
Пересадити деревце можна в трохи більший горщик в спеціальний грунт для хвойних рослин або висадити на дачній ділянці, бажано в півтінь на не надто вітряне місце. Грунт для ялини можна приготувати самому. Оптимальний варіант для посадки хвойних рослин - це суміш з дернової землі, торфу, перегною, піску в співвідношенні 2:2:2:1. Як і всі хвойні, такі мініатюрні Ялини розвиваються досить повільно. За своїми спостереженнями можу сказати, що після пересадки у відкритий грунт, наше деревце як мінімум два роки приживалося. Перші роки, поки деревце не зміцніло, на зиму ми вкутували його сосновими гілками та спеціальним тепличним полотном, а пристовбурні кола мульчувати шишками і ялиновими голками, що обсипалися раніше з дорослих хвойних дерев.
У продаж надходять в основному деревця висотою 15-25 см, саме такі Ялини адаптуються легше, ніж рослина старшого віку. Чим старша пересаджена рослина, тим важче їй прижитися і почати рости. Найпоширенішим видом є Ялина «Коніка». Коніка має яскраво-зелену хвою і легше всіх Ялин переносить пересадку, а також не потребує обрізки, оскільки є повільно зростаючим екземпляром, тому тривалий час зберігає свою компактність і декоративний вигляд.
Проблеми у вирощуванні Канадської Ялини.
Якщо ви помітили, що хвоя різко пожовтіла і почала опадати, значить, ви порушили температурний режим. Ще однією з причин може бути неправильний полив. Чим прохолодніше в приміщенні, де знаходиться рослина, тим рідше і бідніше потрібно поливати. На жаль, гілочки, які обсипалися, вже не відновляться, необхідно терміново визначити причину такого стану деревця і якнайшвидше змінити умови утримання, в іншому випадку Канадська Ялина загине.