Калатея. Догляд в домашніх умовах. Види Калатеї, фотографії.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Калатея. Догляд (полив, пересадка, розмноження, добриво). Види Калатеї, фото.

Олена Литвин / Київ

Калатея - популярна декоративнолистяна рослина, хоча деякі види мають великі яскраві суцвіття, наприклад, Калатея Шафрану (Crocata) і Калатея Варшевіча (Warscewiczii).

Кімнатна Калатея належить до сімейства Марантових, проте це не є приводом називати Калатею Марантою, незважаючи на подібний зовнішній вигляд і аналогічні умови утримання.Фото Калатеї МакояФото Калатея Варшевіча   

Листя Калатеї вражають різноманітністю забарвлень: від звичних біло-зелених до екстравагантних червоно-коричневих.

Фото Калатеї Строкатої Фото Калатеї Медальон

Калатея - досить примхлива рослина, особливо декоративноквітучі сорти. У кімнатному квітникарстві набули поширення найменш вибагливі види: Калатея Смугаста (Zebrina) і Калатея Медальйон (Medallion). Найбільшою витонченістю відрізняється Калатея Макоя (Makoyana), чиє строкате листя на тонких довгих черешках піднімається на висоту 30-60 см від розетки. Спробуємо розібратися, як доглядати за Калатеєю в домашніх умовах.

Догляд за Калатеєю

Калатея. Догляд.

Полив. Поливати рослину потрібно кілька разів на тиждень (2-3) в літній період, набагато рідше взимку (досить одного разу). Універсального правила часу поливу немає - головне, щоб земляний ком встигав просихати. Перезволоження землі пагубне, обов’язково на дні горщика повинен бути дренаж і отвори для стоку зайвої води.

Вологість. Калатея потребує високої вологісті і температури не нижче +18°С. Бажана наявність постійної вологи в безпосередній близькості. Це може бути автоматичний зволожувач повітря, просочений водою сфагнум, на який встановлюється горщик з рослиною, або звичайна ємність з водою.

Якщо забезпечити постійне зволоження не виходить, необхідно регулярно обприскувати Калатею теплою водою з пульверизатора (до 3 разів на день), один-два рази на місяць влаштовувати теплий душ (вкриваючи поверхню землі захисною плівкою).

Через високу сухість повітря рослина може виглядати млявою, її листя втрачає пружність і здається млявим, з’являються бурі плями, можливий ефект «рваних» країв. Калатею не можна тримати поруч з батареєю центрального опалення, краще прибрати її від вікна і помістити в затінене, але більш вологе місце. Дефіцит світла в даному випадку буде меншим злом для рослини, ніж висока сухість повітря.Фото Калатея

Температура. Рослина теплолюбива, бажано навіть в зимовий період не допускати падіння температур нижче +16°С. Не потрібно створювати і різких перепадів температур або протягів. Її листя відразу ж никне, а черешки стають м’якими і втрачають пружність.

Освітлення. Якщо для декоративнолистяних видів допустима півтінь (при нестачі світла рослина тільки незначно втратить яскравість візерунка листя), то квітучі види вимогливі до світла, причому денного. Електричне освітлення не дозволить Калатеї сформувати квітконоси. Для того, щоб рослина в домашніх умовах навесні зацвіла, її необхідно виставляти протягом 3-4 місяців виключно на денне світло.

Пересадка і добриво. Калатею щорічно пересаджують в рихлий субстрат на основі гумусу. Використовують неглибокі, але широкі і головне - великовагові горщики, які не дозволять рослині перекинутися. Деякі види відрізняються компактними розмірами, що дозволяє вирощувати їх в дрібних пластикових або керамічних горщиках. Рослину підживлюють протягом усього року добривами для декоратівнолистяних рослин слабкої концентрації.

Розмноження. Калатея найкраще розмножується діленням куща під час пересадки. Рослину ділять на частини і кожну висаджують в окремий вазон, влаштувавши на ньому невелику тепличку, при цьому температуру потрібно підтримувати не нижче +20°С. Розмноження можливе також методом живцювання і насінням.

Проблеми у догляді.

Засіб від шкідниківПравильний догляд за Калатеєю дозволяє уникнути проблем при вирощуванні, тим паче, що рослина сама по собі капризна і вимоглива до догляду. Навіть, здавалося б, в ідеальних умовах рослина може захворіти. Наприклад, поникнути, втратити яскравість листя і, відповідно, декоративну привабливість. Причиною більшості захворювань, як згадувалося вище, служить сухість повітря. Причому багато недосвідчених квітникарів, зауваживши, що Калатея виглядає нездоровою, намагаються відразу ж залити рослину, вважаючи, що це врятує ситуацію. Саме сухість повітря, а не сухість субстрату призводить до захворюваннь, якщо ж допустити перезволоження грунту, то на додаток до наявних проблем з’явиться загнивання коріння, ламкість черешків, деформація листя.

До хвороб рослина досить стійка, тим не менш, сухість повітря може призвести до появи павутинного кліща і щитівки. Теплий душ (35-40°С) позбавить рослину від шкідників. При сильному ураженні Калатею слід обробити мильним розчином і періодично накривати плівкою/скляним ковпаком (для отримання оптимального мікроклімату з підвищеною вологістю). В якості профілактики рослину необхідно регулярно обприскувати теплою кип’яченою водою або промивати листя за допомогою ватного тампона. Якщо ж нічого не допомагає - скористайтеся інсекто-акарицидним засобом, наприклад, Доктором Фолі від шкідників.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто