Кохія. Догляд (полив, добриво, розташування). Вирощування Кохії з насіння.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Кохія. Догляд, вирощування з насіння в умовах саду.

Олександра Воловик / Київ

Кохія фотоКожен квітникар, думаючи про клумбу, одразу ж представляє яскраві красиво квітучі літники: петунії, левовий зів, чорнобривці. Однак яка клумба без соковитої зелені. Кохія (Kochia) - дуже оригінальна зелена рослина, яка прикрасить будь-який сад.

Вона дуже красива, має вузьке, яскраво-смарагдове листя, що нагадує голки мініатюрного кіпариса, тому здалеку рослина схожа на хвойну. Восени кущики змінюються, набувають помаранчевих або бордових відтінків. А ось цвітіння Кохії не є декоративним.

У культурі найчастіше вирощується один вид (хоча налічується більше 80) - Кохія Венична (K. scoparia), який у свою чергу ділиться на 2 підвиди: Волосолиста, яка змінює восени зелений колір листя на пурпурний, і Чайлдса, що зберігає зелене листя протягом всього вегетаційного періоду. Обидва види невибагливі і легкі у вирощуванні, чим вигідно відрізняються від більшості примхливих гарно квітучих конкурентів.

Кохія відмінно виглядає на клумбах, уздовж доріжок, на тлі великих сірих каменів. Високорослі сорти можна сміливо застосовувати для організації зеленої огорожі. Висохлі пагони рослини підходять для складання сухих зимових букетів.  Квітник

Отримання Кохії з насіння

Отримати цю культуру з насіння зовсім нескладно, потрібно тільки знати правила догляду. Наприклад, у південних регіонах, де набагато тепліше, насіння висівають у травні прямо в садову землю. Нічні заморозки в цей час їй не страшні, оскільки вона відрізняється завидною морозостійкістю. В інших районах Кохію краще вирощувати з розсади. У цьому випадку насіння висівають на початку весни в посадочні ємності.

Насіння Кохії дуже дрібне і чудово сходить протягом 2 років. Швидше проростає при яскравому сонячному світлі. Тому його не потрібно прикопувати, достатньо лише злегка втиснути в грунт, який після посіву добре зволожити. Для розсади можна застосовувати саму звичайну садову землю, в яку потрібно додати перегній. Ємність з посівами ставлять під розсіяне сонячне освітлення і забезпечують оптимальною (16-23°С) температурою повітря. Кожен день обприскують, щоб не пересихав поверхневий шар субстрату.

Перші сходи з’являються приблизно через тиждень. Подальше вирощування залежить від кількості сонячних променів. Якщо освітлення слабке, сіянці тягнуться до світла, стають тонкими. У цьому випадку розсаду потрібно негайно переставити на краще освітлене місце і обов’язково підрізати верхівкову частину рослини. Нові пагони дуже скоро відростуть і візьмуть свою природну форму. Поливати в цей час потрібно рясно, адже від цього залежить зовнішній вигляд дорослої рослини.

При досягненні висоти п’ять-сім сантиметрів сіянці пікірують в індивідуальні ємності. Звідти їх від’єднують обережно, щоб не пошкодити молоді корінці. Коли саджанці підростуть до 20 см, а це відбудеться до травня, їх пересаджують в квітник на постійне місце.  Осінні кольори  Кохії

Догляд за Кохією.

Розташування. Ділянку для посадки Кохії обирають сонячну, можна злегка затінену, а також захищену від протягів і холодного вітру. Земля повинна бути не кислою, легкою, без застою води. Відстань між кущами залишають 45-50 см. Висаджують саджанці в невеликі ямки бажано з грудкою землі. Розсаду краще вирощувати в торф’яних горщиках, щоб при посадці не травмувати кореневу систему.

Полив. Кохія вимагає частого і рясного поливу. З посухою вона втрачає свою декоративність, листя в’яне і опускається.

Добриво. Як і більшість садових квітів, Кохія потребує підживлення. Підживлюють її два-три рази протягом літа мінеральним добривом з вмістом азоту, фосфору, калію і мікроелементів. Завдяки цьому рослина швидше зростає, повноцінно розвивається і стає більш стійкою до багатьох захворювань.

Якщо посадити Кохію на присадибній ділянці, то вона, безсумнівно, стане найяскравішою прикрасою саду. Зелені кущики з легкістю переносять стрижку. Кущі у вигляді бордюрів та інших фігур зроблять  сад ще більш оригінальним і стильним.

Сюрприз, який може зробити Кохія - здатність розмножуватися самосівом. Наступної весни, коли пригріє сонечко, із землі з’являться її ніжно-смарагдові, кучеряві гілочки.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто