Маранта - догляд: розмноження, полив, підживлення. Види Маранти: Триколірна і Керховена.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Маранта - догляд в домашніх умовах.

Світлана Іванівна / Вінниця

Маранта Триколорна.Маранта - декоративно-листяна рослина. У кімнатному квітникарстві набули широкого поширення види Маранти: Триколірна і Керховена. Перша відрізняється гарним малюнком листя: яскраво-рожеві прожилки паралельними лініями лягають на мармуровий візерунок листа. Друга має яскраве світле листя з темно-зеленим візерунком. Яка б не припала Вам до душі Маранта, догляд за ними практично однаковий.


Квітникарі люблять цю рослину з кількох причин:

Маранта Керховена

  • Маранта здатна милувати око незалежно від пори року. Її красиве округле листя з цікавим візерунком виглядає привабливим і життєрадісним.
  • Рослина має досить компактні розміри, що дозволяє вирощувати її в умовах обмеженого простору.
  • Догляд за Марантою нескладний, вона невибаглива, тому її можна порекомендувати початківцям - квітникарям. Навіть за дефіциту світла рослина здатна добре розвиватися, щоправда, візерунок листя в цьому випадку буде менш вираженим, а саме листя - більш блідим. Те ж можна сказати і про надмірне освітлення: надлишок світла робить малюнок листя менш контрастним.

Догляд за Марантою.

Маранта добре почувається на східних і західних вікнах, може зростати і на північній стороні при наявності додаткового підсвічування. Якщо в літній період рослині комфортно при температурі +25°С, то взимку бажано не допускати зниження більш ніж на 5-7°С. В іншому випадку Маранта може загинути.

Секрет успішного вирощування криється в рясному поливі та високій вологості повітря. При цьому важливо розуміти, що застій води і важкий субстрат можуть привести до загибелі рослини. Саме ця обставина ускладнює догляд за Марантою. Страх пересушити рослину призводить до переливу і загнивання коріння. Щоб цього не допустити, необхідно використовувати потужний дренажний шар (до 1/3 горщика), а полив чергувати з обприскуванням (до того ж обприскування обов’язково потрібно робити без прямого попадання сонячних променів).

Рослина погано переносить протяги та сухе повітря батареї. Якщо немає можливості утримувати її поруч з вікном без ризику пересушити або переохолодити, то краще розмістити Маранту в центральній частині кімнати, пожертвувавши освітленням. Набагато легше Маранта перенесе брак світла, ніж різке зниження температури або протяги.

Маранта догляд.

Зазвичай Маранта в домашніх умовах не цвіте, та цього й не потрібно, адже головна цінність рослини полягає в його листі.

Ця рослина добре відгукується на підживку, проте варто пам’ятати, що кількість внесеного добрива для Маранти має бути обмежена. Зазвичай використовують рідкі препарати, які розбавляють в 2 рази від рекомендованої концентрації (наприклад, добриво "Містер Цвіт Фікус" розчиняють в пропорції: один ковпачок на два літри води). У зимовий час підживлення припиняють.

У кімнатних умовах Маранта може піддатись атаці павутинного кліща. Це говорить про те, що вологість повітря значно нижче рекомендованої. Як правило, це супроводжується в’ялим листям і появою сухих кінчиків. Догляд за Марантою, пошкодженою кліщем: пошкоджені частини рослини необхідно видалити та збільшити кількість обприскувань і загальну вологість повітря. Для боротьби зі шкідниками можна використовувати засоби з інсектицидним ефектом (наприклад, "Доктор Фолі від шкідників"). Доктор Фолі від шкідників

Розмноження Маранти.

Для того, щоб кущ вийшов більш пишним, його обрізають, не зачіпаючи нижні міжвузля. Отримані живці можна вкорінювати, а із залишених на материнській рослині бруньок з’являться нові пагони.

Рослини також розмножують діленням куща. Для цього розрізають коріння на кілька частин, щоб кожній отриманій рослині дісталася достатня кількість коріння.

Рослині не потрібна регулярна пересадка, оскільки Маранта має досить скромні розміри. Однак для отримання більш пишного куща її пересаджують у більший горщик. Роблять це в кінці лютого або ранньою весною. Горизонтальна коренева система вимагає широкого, але неглибокого горщика. Рослині необхідний легкий грунт.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто