Дендробіум Фаленопсис. Догляд за орхідею Дендробіум, вирощування, пересадка і полив. Фото.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Дендробіум Фаленопсис. Догляд протягом року (фото): полив, добриво, освітлення, температура. Пересадка і розмноження Дендробіума.

Наталія Рубан / Київ

Загальний Догляд за Дендробіумом Фаленопсис до і після цвітіння.

Основні види Дендробіумів, що продаються в наших магазинах - це Дендробіум Фаленопсис і Дендробіум Нобіле. Незважаючи на загальну схожість, вони мають різні зовні квітки і відрізняються за доглядом. У нашій статті мова піде про Дендробіуми Фаленопсис. Названий він так тому, що його квітки дуже схожі на квітки Фаленопсиса, хоч це і зовсім інший вид.

Догляд за дендробіумом

Це нескладна у догляді орхідея. Вирощувати її можна як у пластикових горщиках, так і на блоці з будь-якого зручного вам матеріалу. В основному в якості блоку використовують очищений від вмісту кокосовий горіх або кору коркового дуба.

Даний вид, як і більшість орхідей - епіфіт, в природі виростає на стовбурах дерев, не паразитуючи їх, стовбури використовує тільки в якості опори (фото № 1). У квіткових крамницях ми можемо придбати тільки гібридні Дендробіуми в пластикових горщиках.

Дендробіум Фаленопсис в природі

Весна.

Більшість Дендробіумів - рослини мусонного клімату, особливості якого - переважання опадів влітку і практично повна їх відсутність взимку, тому мають яскраво виражений період спокою. Цей період спокою припадає на осінньо-зимовий період.

З настанням весни починається вегетаційний період, орхідея потребує:

  • температури повітря в діапазоні від +20°С до +24°С,
  • вологості - не менше 70-80%,
  • яскравого, але розсіяного освітлення.

З появою молодих пагонів (фото № 2) потрібно вносити підживку 1-2 рази на тиждень збалансованим добривом (азот-фосфор-калій-мікроелементи) в концентрації в два рази нижче, ніж для інших кімнатних рослин.

Молоді пагони.

Якщо Дендробіум Фаленопсис знаходиться на вікнах південного орієнтира, то з другої половини березня потрібно стежити, щоб яскраве сонце не зашкодило молодим паросткам і опівдні обов’язково притіняти світлою фіранкою. Можна використовувати алюмінієві жалюзі, але потрібно бути обережним, неправильно спрямовані їх ламелі можуть так само відображати потік світла і нанести термічні опіки як бульбі, так і листю. Оптимальне підвіконня для цієї рослини - східне (фото № 3).

Підвіконня для Дендробіума

Літо.

У літній період догляд за Дендобіумом - це:

  • температура повітря - до +27°С,
  • вологість повітря - висока,
  • добрива - до одного разу на тиждень.

По суті, весна, літо - час росту молодих пагонів і повного їх формування до розмірів доспілих торішніх псевдобульб. За цей період бульби повинні накопичити якомога більше корисних речовин і вологи, як це відбувається в природних умовах, що в принципі характерно для рослин, які ведуть епіфітний спосіб життя.

Як тільки Дендробіум припинив зростання, і бульби (колишні пагони) надулися, починаємо підживлювати добривом зі збільшеним відсотковим вмістом калію і фосфору (ВАЖЛИВО!) Для закладки квіткових бруньок, для яскравості цвітіння і їх рясної бутонізації. Деякі орхідеєводи рекомендують вносити фосфорно-калійні підживки трохи раніше, в момент формування нової бульби приблизно на 1/2 від материнської величини. Можна використовувати добриво для квітучих кімнатних рослин (наприклад, Містер Цвіт Фіалка, Гілея для декоративно-квітучих або будь-яке інше) в концентрації в два рази нижчій за зазначену для інших рослин, а краще - спеціальним добривом для орхідей згідно з вказівками на етикетці (рекомендую Містер Цвіт Орхідея ).

Масове цвітіння припадає на кінець літа - початок осені. Стимулює цвітіння перепад температури повітря день-ніч в 5°С.

Квітконос

З наближенням більш прохолодних ночей наприкінці серпня з’являється на маківці бульби маленький квітконосик (фото № 4), який при хорошому освітленні дуже швидко розвивається і формує по всій довжині бутони (фото № 5).

Бутони Бендробіума

Квітконоси можуть розвиватися як на верхівці псевдобульб, так і у верхніх пазухах листків (фото № 6). Чим більше туберидій (бульб, псевдобульб) у куща, тим міцніше рослина в цілому і більше за весну-літо зможе сформувати нових бульб, готових до повноцінного рясного цвітіння. В принципі, на торішніх псевдобульбах, що не цвіли, також можуть з’являтися квітконоси.

Квітконоси

І ось результат - Дендробіум Фаленопсис зацвів. Приголомшливо красиві квіти (фото № 7, 8, 9), які, дійсно, схожі на квіти іншого виду орхідей - Фаленопсиса!

Дендробіуми Фаленопсис

Білий Дендробіум.

Дуже гарний Дендробіум

Осінь - зима

Догляд за Дендробіумом після цвітіння полягає в скороченні поливу, що спровокує рослину до спокою. Період спокою припадає на кінець осені - початок зими, цей період не такий яскраво виражений, як це відбувається в природі, але рослині обов’язково потрібно дати відпочити і набратися сил за зиму.

Зимовий догляд:

  • середня температура взимку від +15°С до +20°С,
  • вологість повітря по можливості - максимально висока,
  • полив - зрідка - раз в півтора-два тижні з лійки по краю горщика.

Чим нижче температура повітря в приміщенні, тим рідше полив. Як тільки у основи бульб з’явилися молоді пагони - це ознака того, що рослина прокинулася, попереду весна, відновлюємо полив і підживку.

Полив.

Дендробіуми категорично не переносять заболочування грунту, а також негайно реагують на надмірний полив пожовтінням нижнього листя з подальшим їх відмиранням (фото № 10).

Відмирання нижнього листя

Щоб цього не сталося, рослина потребує стриманого поливу протягом усього року (у міру просушування субстрату), і рідше - після цвітіння і в період спокою. З появою молодих пагонів біля основи бульб, полив збільшуємо. Якщо субстрат у ваших умовах довго просихає, то в пластикових горщиках можна зробити отвори, як це показано на фото (фото № 11).

Отвори на вазоні з Дендробіумом.

Пересадка.

Придбана в магазині рослина пересадки не потребує як мінімум 2-3 роки. При правильному догляді і підживці їй вистачить на кілька років і горщика, і субстрату, в якому вона знаходиться. Дендробіуму подобається тісний вазон, тому з пересадкою краще не поспішати, як в принципі з будь орхідеєю, чим менше тривожимо, тим міцніше і здоровіше рослина.

Якщо ви все ж зважилися з якихось причин або міркувань пересадити орхідею, то як субстрат можна використовувати соснову кору або кору пінії середньої фракції. Кора пінії за своїми характеристиками міцніша за соснову, довше не розкладається, менше злежується і має більш знезаражувальний ефект.

Пересадка дендробіума

Бульби у Дендробіума досить високі і громіздкі, а коренева система порівняно невелика, тому при пересадці його бажано гарненько закріпити, щоб рослина в горщику не розгойдувалася і при цьому не тривожилося коріння. Для стійкості на дно посуду можна покласти кілька черепків битої цегли або глиняного горщика, можна навіть акуратно закріпити дротом. Садять Дендробіум Фаленопсис таким чином, щоб псевдобульби були розташовані по центру і надалі молоді пагони не впиралися в стінки горщика (фото № 12)

Потрібно пам’ятати, що в будь-якому випадку пересадка проводиться тільки після цвітіння, але бажано не в період спокою. Кращий час для пересадки традиційно - весна.

Розмноження Дендробіума Фаленопсис.

Розмножити Дендробіум можна діленням куща, але процедура досить болюча для самої рослини і, приживаючись, якийсь час цвітінням він вас не порадує.

Зазвичай після того, як Дендробіум процвів по всій висоті материнських псевдобульб, можуть з’явитися дітки (фото № 13, 14).


Поява діток. Кейки  Поява корінців.

Існує думка, що такі кейки в основному перероджуються з квіткових бруньок через недотримання температурного режиму або зайвої вологи (незбалансованого поливу). Коли дітки трохи підросли і мають корінці як мінімум 5-7 см (фото № 15) можна обережно чистим гострим предметом їх відокремити від основи бульби, після місця зрізів присипати товченим вугіллям.

Молодий Дендробіум можна висаджувати.

Іноді так трапляється, що дітки так само, як доросла повноцінна бульба, можуть випустити кілька квіток за рахунок сил материнської рослини (фото № 16). У такому випадку потрібно дочекатися, поки Дендробіум Фаленопсис відцвіте, і тільки потім відокремлювати їх від псевдобульб.

Цвітіння дітки Дендробіума.

Потім беремо маленькі пластикові горщики і готуємо для посадки субстрат. В якості посадкового субстрату можна використовувати такий: половина - соснова кора дрібної фракції, по четвертій частині - дрібні шматочки деревного вугілля і мох-сфагнум. Все це перемішуємо і садимо кейки, не заглиблюючи стеблинки в субстрат. (Фото № 17, 18).

Кейки.

Висадка Дендробіума.


Бажано перший час забезпечити пересадженим орхідеям високу вологість не менше 60-70%. Щодня можна обприскувати злегка верхню частину кори навколо молодих рослин, не потрапляючи на самі кейки, щоб не спровокувати гниль.

Поливати дитячий садок потрібно таким чином, щоб субстрат був постійно вологим, але без застою води. Полив можна робити як з лійки, так і зануренням горщика на 1/3 висоти горщика.

Після пересадки протягом трьох тижнів корінці дітки адаптуються до нового субстрату, і можна починати підживку слабким розчином комплексних добрив. Щоб рослина швидше прижилася і рушила в ріст, також можна використовувати листову підживку Доктор Фолі.

Дуже вдячні Київському клубу любителів орхідей за допомогу в підготовці матеріалу!


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто