Камбрія. Догляд: полив, освітлення, температурний режим, добриво, пересадка, особливості цвітіння.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Камбрія. Особливості догляду за орхідеєю: полив, освітлення, температура, добриво, пересадка.

Наталія Рубан / Київ

Історія назви «Камбрія».

КамбріяНе так давно на прилавках квіткових магазинів з’явилося безліч рослин під загадковою назвою "орхідея Камбрія". Чому рослини з зовнішніми візуальними відмінностями, запитаєте ви, об’єднує одна торгова назва?

У створенні більшості з цих гібридів можуть брати участь відразу кілька родів (від двох і більше) з триби Онцідіумні. До них відносяться: Вуілстекеара, Колманара, Беаллара, Буррагеара, Мільтондіум, Мільтассія, Одонтіода, Одонтонія, Брассідіум та інші. Як правило, метою селекції складних родів і видів є отримання більш невибагливих гібридів для їх подальшого успішного вирощування в горщиковій культурі.

Фото орхідея

Кожен з "батьків" передав свою головну позитивну особливість, наприклад, великоквіткові Камбрії з яскравою палітрою підтверджують присутність представників роду Одонтоглоссума. Якщо квіти мають приємний аромат, тут не обійшлося без роду Мільтонії або Брассії. За строкаті і яскраві візерунки, а також за тривалість їх цвітіння відповідають Беаллара і Вільсонара.На підставі вищевикладеного вважатимемо, що орхідея Камбрія - це умовне позначення, торгова марка, але не вид і не рід родини орхідейних.

Всі гекси (штучні гібриди), що надходять до продажу з етикетками «Камбрія», відносяться до сімподіального типу орхідей, які мають псевдобульби різних форм і розмірів, а також прилеглі до них вузькі видовжені листя. Не варто задовольняти власну цікавість і намагатись розібратися до якого роду належить куплений вами гібрид для більш детального вивчення його примхи в догляді. По-перше, новачку самому в цьому розібратися практично неможливо, а по-друге в цьому немає сенсу, тому що Камбрія - це нескладна в догляді орхідея.

Пропозиція

Як обрати здорову рослину.

Купуючи орхідею Камбрія, в обов’язковому порядку потрібно звернути увагу на наступні моменти: 

Відсутність тургору у Камбрії

  • В жодному випадку бульби не повинні бути підгнившими або виглядати «здутими» (фото). Відсутність тургору може вказувати на хворобу рослини, наявність в ґрунті комах або про проблему з корінням.
  • Також при покупці бажано звернути увагу на кількість бульб - чим їх більше, тим сильніша рослина, і ймовірніше, що за сезон виросте безліч нових пагонів, що само собою обумовить більш рясне і насичене цвітіння.
  • На бульбах не повинно бути бурих або коричневих плям з характерним запахом гнилі і виділенням рідини при натисканні, всі вони повинні бути щільними і зеленими від рівномірно світлого до темно-зеленого відтінку.
  • Під час вибору орхідеї ви можете звернути увагу на дрібну плямистість на листях Камбрії. Дійсно, різновид камбрієвих гібридів дуже часто надходить у продаж з залишками грибкових захворювань. Якщо врахувати, що всі рослини перед відправкою на реалізацію проходять загальну обробку від комах та інфекцій в профілактичних цілях, то така грибкова плямистість жодним чином не впливає на самопочуття рослини. Достатньо надалі спостерігати, щоб не з’являлося нових «сюрпризів» у вигляді комах або гнилі, тому що соковиті і тонкі листя Камбрії часто їм піддаються. На даний час існує безліч безпечних засобів, які краще використовувати в квартирі з метою власної безпеки. Здорова камбрія

Якщо якісь бульби викликають у вас підозру, то від покупки орхідеї краще відмовитися. Гниль дуже швидко поширюється по різомі (місце з’єднання між бульбами у сімподіальних орхідей), що в подальшому приведе до її повної загибелі.

Також особливо підприємливі продавці навчилися розділяти рослини на кілька частин, при цьому за кожну ділянку беруть повну вартість, витягуючи максимальний прибуток з продажу.

Камбрія. Догляд.

Період спокою. Внаслідок численних схрещувань з метою отримання менш вибагливої рослини в кімнатній культурі, селекціонери домоглися відсутності періоду спокою у гібридних Камбрій. Але не варто нехтувати головним правилом, що стосується будь-якого виду сімейства Орхідних:

В осінньо-зимовий період зі скороченням світлої частини доби і зі зменшенням кількості сонячних днів стає відчутно прохолодніше, і рослини сповільнюються у рості. У цей період рекомендується скоротити полив і припинити підживлення до весни. У березні орхідея повинна відновити ріст і активізувати новий приріст. З цього моменту потрібно відновити повноцінний полив і підживлювати рослину комплексними добривами для орхідей. Освітлення камбрії

Температурний режим. Як ми з’ясували раніше, до Камбрії відносяться змішані гібриди, які не потребують складного догляду, за що їх і полюбили як новачки, так і досвідчені орхідеєзнавці. Тому вони можуть себе комфортно почувати в досить широкому діапазоні температур від +18°С до +28°С. Охоче пристосовуються і до більш високої / низької температури повітря.

Освітлення. Гібридні Камбрії не вимогливі і до освітлення. Їх можна вирощувати як на вікнах північного, так і східного орієнтирів. Але на вікнах південного напрямку листя орхідей можуть отримати опіки навіть від перших променів весняного сонечка, тому з березня по серпень включно рекомендується притіняти їх від прямого сонячного світла.

Цвітіння. Чому орхідея Камбрія не цвіте? В основному цвітіння Камбрії припадає на період осені-зими. Після того, як молодий пагін, який виріс за весняно-літній період, сформував бульбу, в пазухах листків з’являється квітконіс. З моменту появи квітконоса рослини бажано освітлювати більше, щоб цвітіння було тривалим і правильно забарвленим.

Часто квітникарі-аматори скаржаться на те, що Камбрії відмовляються квітнути протягом декількох років. Спробуйте вчинити наступне. Під час формування бульби скоротити полив. Як тільки вона сформується, полив скасувати на 2 тижні, потім злегка полити і підсушити знову. Таке стимулювання має спровокувати появу квітконосу. Коли в пазусі, що облягає бульбу листя з’явиться один, а то й два квітконоси, полив відновлюють у звичайному режимі. Причиною відсутності цвітіння Камбрії є частий полив в кінцевій фазі вегетаційного періоду і під час формування бульб.

Тургор бульби. Через деякий час після покупки може спостерігатися незначна втрата тургору псевдобульб. Не варто панікувати - це може бути пов’язано зі зміною звичних для рослин умов догляду. Звичайно, у кожній квартирі свій мікроклімат: температурний режим, вологість повітря, освітлення та інше, всі ці чинники не можуть не впливати на стан рослини.
При правильному виборі місця і при правильному догляді орхідея поступово пристосується до нових умов, адаптується і буде швидко рости. У разі, якщо через пару місяців після перебування у вас вдома, тургор бульб не відновився, потрібно шукати причину і вирішувати проблему.

Виняток - період росту, коли орхідея Камбрія активно нарощує нові бульби. При цьому вона використовує поживні речовини зі старих бульб (псевдобульб), змушуючи їх поступово зморщуватись (здуватись). Після закінчення періоду дозрівання молодих бульб, попередні, в обов’язковому порядку, повинні відновити баланс поживних речовин, вологи і «надутись» до колишніх розмірів.

Пересадка. Камбрія не потребує частої пересадки, любить тісний горщик, тому без особливої потреби не варто турбувати рослину. Пересадка потрібна в двох випадках:

  1. Коли рослина розвивається в формі драбинки і починає «вистрибувати» з горщика. У такому випадку під час пересадки видаляються сухі, відмерлі псевдобульби, а також порожні і гнилі коріння. Рослина висаджується таким чином, щоб напрямок росту був у центрі горщика, тоді на пару років йому забезпечене місце для поступового руху в бік краю.
  2. Цей гібрид любить кору дрібної фракції з додаванням сухого сфагнуму. Однак під час пересаджування і видалення магазинного субстрату дуже часто всередині горщика крім кори можна зустріти торфосуміш, поролон і навіть шматочки флористичної губки.Коріння у сфагнумі

Найчастіше всередині субстрату бувають «сюрпризи» - частина коренів, що знаходяться ближче до різоми, замотані в мох-сфагнум. Новачок не може здогадуватись про такі методи посадки, тому полив здійснює методом замочування, мох у самій різомі просихає значно повільніше, ніж основна частина субстрату. Таким чином, тонкі коріння Камбрії, які дуже чутливі до перезволоження, загнивають і не підлягають відновленню. Без достатніх професійних навичок поливу буде краще пересадити рослину в менш вологоємний субстрат відразу після того, як вона відцвіте.

Полив. Золоте правило поливу гібридних Камбрій - будь-який субстрат повинен просихати між поливами практично до хрусту. Дотримуючись тривалих інтервалів між поливами, складно буде залити рослину, яка потребує, як і всі епіфіти, хорошої вентиляції повітря навколо коренів. Не варто забувати, що в сиру і вологу погоду, а також в холодну пору року субстрат просихає повільніше, тому поливати протягом року з однаковим інтервалом категорично невірно. Зморщене листя

Обприскування і вологість повітря. Як ми вже зазначали вище, Камбрії легко піддаються грибковим захворюванням, тому обприскування рослини не рекомендується. Метод «гарячого душу» також протипоказаний цьому гібриду, хіба що раз на місяць в теплу пору року, щоб змити пил з рослин і промити субстрат від сольових відкладень, що накопичилися завдяки нашій міській воді зі всією таблицею Менделєєва, та залишки елементів від добрив.

До вологості повітря ця орхідея не вимоглива, але може зрідка «гармошити» листя. Існує думка, що листя зморщуються через низьку вологість. Моє спостереження показало, що в основному це відбувається комплексно через високу температуру і низьку вологість повітря.

Добриво. Повторююсь, що орхідея Камбрія має дуже тонке чутливе коріння, тому з підживкою потрібно бути вкрай обережним. В даному випадку краще недогодувати, ніж перегодувати. До речі, концентрованим добривом також можна пошкодити кореневу систему, коріння отримають хімічний опік. Слідкуйте за вказівками на етикетці, коли використовуєте добриво для Камбрії. Гарний варіант - це чергувати кореневу і позакореневу підживку в період активного росту.




Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто