Орхідея в будинку, куди поставити орхідею Фаленопсис, краще освітлення.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Освітлення орхідей. Куди краще поставити орхідею Фаленопсис в будинку.

Наталія Рубан / Київ

     Розміщення орхідеїУ вашому будинку з’явилася перша орхідея з таємничою назвою на бірці - Фаленопсис, і, відповідно, ви вибрали їй "найкраще" місце в будинку. Але рослині комфортно не там, де нам зручно нею милуватися, скажімо, в центрі темної кімнати на комоді, а в тому місці, де є джерело природного світла. Не сперечаюся, така гарна тропічна рослина прикрасить інтер’єр будь-якого будинку, але навряд чи виділене нами місце буде відповідати тим вимогам, які спочатку закладені для кожного виду природою.

У цій статті ми разом спробуємо розібратися, де ж у нашому домі найкраще місце для Фаленопсису і чи потрібно додаткове штучне освітлення орхідей.

Куди поставити орхідею. Розміщення на підвіконні

Почнемо з того, що освітлення, як для орхідей, так і для будь-якоїї живоїї рослини, є запорукою повноцінного розвитку і яскравого, тривалого цвітіння. Якщо полив, температурний режим, вологість та інші параметри в процесі догляду можна відрегулювати, то інтенсивність освітлення повинна бути спочатку розрахована для кожного виду окремо. Якщо ж рослині тривалий час буде недостатньо світлового потоку, то вона дуже швидко розтратить свої життєві ресурси, втратить привабливість і відновити її до первісного здорового стану буде проблематично.

Отже, куди поставити оріхідею Фаленопсис, підвіконня якого орієнтира правильно обрати для нашої фаворитки?

В принципі, саме для вищезгаданого виду орхідеї потреба у світлі мінімальна і підійде вікно як північного, так і південного напрямків, але не потрібно забувати про те, що знаходиться перед вікном. Чи не буде сонячне світло, що заглядає у ваші вікна, затінюватись у літній період кронами дерев або будинку навпроти? Або навпаки, ви проживаєте на останньому поверсі багатоповерхового будинку, і світла в квартирі більш ніж достатньо.

Надлишок освітлення, опіки, пігментація.

На сонячних підвіконнях важко уникнути проблем через пряме проміння.

Почнемо з весни, в цей час року все пробуджується від зимового сну. Не виняток і орхідеї, які, відчувши більш активне сонце, починають потрохи виходити зі стану спокою. Здавалося б, березень - абсолютно безпечний місяць, але сонечко піднімається все вище над горизонтом, і з першим місяцем весни через скло на південних вікнах може завдати теплові опіки незвичним до яскравого сонця після похмурої зими листям Фаленопсису.

Опік на листі  Листя з опіком. Неправильне освітлення

Також при інтенсивному освітленні рослини можуть злегка "засмагнути". Пігментацію можна спостерігати у деяких видів орхідей і на молодих, активно зростаючих кінчиках коренів, вони можуть мати рожевий, вишневий і навіть фіолетовий відтінки, таке фарбування вказує на зайве освітлення. Так званий пігментний загар для рослин не страшний, а от обпалені тканини, на жаль, вже не відновляться, листя так і залишеться пошкодженим, поки не відімре природним шляхом.

Пігментація на Фаленопсисі  Листя, що підгоріло

Щоб запобігти опікам і пігментації, вікна південного і південно-східного орієнтиру в літнє сонцестояння притіняють світлою фіранкою, за допомогою жалюзі або римською шторою.

Жалюзі  Прикритя фіранкою

Вікна іншого напряму притінення не потребують. Орхідеї не лоджії

Для Фаленопсиса в літній період світла на будь-якому віконці буде достатньо, але якщо у вас є дачна ділянка або ви живете в приватному будинку, орхідеї можна розмістити в альтанці або під тінню дерев до самої пізньої осені, поки нічні температури не знизяться до +10°С. Якщо такої можливості немає, то рослини можна в першій половині дня вивішувати на відкритій лоджії для прийняття сонячних ванн.

Нестача світла.

Сигнали, що свідчать про надлишок світла, ми обговорили - це опіки та пігментна засмага, отримана внаслідок впливу прямих сонячних променів. Розглянемо тепер брак світла і чим це загрожує нашим рослинам. 

Лампа

Оскільки світло має великий вплив на життєдіяльність рослин, а починаючи з осені і до лютого включно сонечко заглядає до нас у вікно набагато рідше і під іншим нахилом, квіти страждають від нестачі освітлення. 

Зробити висновок, комфортно рослині на обраному місці чи ні, ви зможете тільки через деякий час. Це буде помітно за зовнішнім виглядом рослини. Визначальним чинником низької світловий інтенсивності є бліді, вузькі і витягнуті верхні листки, а також нахилені до джерела світла. І без люксометра можна ідентифікувати - рослині терміново необхідно більше освітлення.

Досвітлення орхідей

Якщо з якихось причин переставити Фаленопсис в більш освітлене місце немає можливості, вирішенням питання може бути штучне освітлення. Додаткове джерело світла допоможе продовжити світловий день і безболісно перенести рослині холодну пору року. Фахівці вважають, що звичайна лампа нам не підійде, такі лампи можуть підсвічувати рослини в інтер’єрі, але не впливати на процес фотосинтезу. Для цих цілей використовуються спеціальні люмінесцентні фітолампи, спектральний склад яких ближче до природного спектру. Останнім часом на ринку з’явилися також досить ефективні і економічні лампи на основі світлодіодів. Ці та інші лампи ви можете придбати в будь-якому будівельно-садовому гіпермаркеті. 

Регулювати висоту ламп ви можете самі в міру розвитку і зростання орхідеї, але важливо знати, що від кінчика верхнього листа і до самої лампи має бути відстань не більше 20-30 см. При занадто низькому положенні лампи рослина буде перегріватися і може навіть отримати опік, а при занадто високому - ефективність впливу досвітки буде незначна.

Штучне світло. фото

Для більшості рослин тривалість досвітлення повинна становити оптимально 10-12 годин. Необхідно також дотримуватися певної ритмічності і регулярності при використанні додаткового освітлення, тобто вмикати і вимикати світло в один і той же час, наприклад, з 9.00 до 20.00 години. Можна придбати таймер і тоді освітлення у вашу відсутність буде вмикатися і вимикатися автоматично, за заданим вами часом, таке рішення у відпускний період просто незамінне. 

Багато орхідєеводів-аматорів досвітлюють свої рослини в нічний час з метою економії електроенергії або боячись залишати вдень включені електричні прилади без нагляду. Таке досвітлення категорично неприпустиме, тому що у кожної живої істоти свій біоритм, і такий режим може негативно позначитися на життєдіяльності ваших орхідей. Рослини, як і люди, мають вночі знаходитися в повній темряві, якщо вони будуть отримувати світло цілодобово, це може закінчитися загибеллю.

Сподіваюся, Ви визначилися, куди краще поставити орхідею. І пам’ятайте, що правильне освітлення - це запорука успіху в кімнатному квітникарстві!

Більше інформації по догладу за орхідеями тут.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто