Орхідея Цимбідіум: основні правила догляду.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Орхідея Цимбідіум. Як доглядати за орхідеєю, щоб вона зацвіла.

Наталія Рубан / Київ

Орхідея Цимбідіум (Cymbidium).

Орхідея Цимбідіум.

Природні види Цимбідіума ростуть як епіфітно на деревах, так і біля їх підніжжя, тобто наземно. Рідше можна зустріти цю рослину, яка розташована літофітно - на скелях. Даний вид орхідеї росте в різних кліматичних зонах від тропічного клімату до прохолодних гірських областей. У продажу ми можемо знайти лише гібриди, привезені в основному з Голландії, висота яких варіюється від 50 см до 1 метра. Останнім часом особливою популярністю користуються гібриди мініатюрних розмірів до 30 см заввишки.

У продажу орхідея Цимбідіум з’явилася ще в 90-х роках, але не в якості культури в горщику, а у вигляді зрізаних квітів або квітконосів, які встановлювалися в колби зі спеціальною рідиною для тривалого зберігання, а потім фасувалися в гарну упаковку. У той час ми не знали, що ці чудові великі воскові квіти належать орхідеї під назвою Цимбідіум. Цимбідіум, як рослина в горщику надійшов на прилавки квіткових магазинів відносно недавно, буквально в 2005-2007 роки і відразу підкорив квітникарів-любителів своєю вишуканою красою.

Догляд за орхідеєю Цимбідіум. 

  • Освітлення. Цимбідіум відноситься до числа світлолюбних орхідей, проте від прямих сонячних променів у весняно-літній період рослину необхідно притіняти. Якщо плануєте навесні орхідею вивезти на дачу, то привчати до яскравого весняного сонця потрібно поступово і, відповідно, притіняти в обідні години до кінця літа, щоб рослина не отримала опіків. 
  • Температура. Віддає перевагу помірній температурі в межах від +18 до 25°С. Влітку вона може підвищуватися до +30°С безболісно для рослини. Взимку оптимальна температура від +15 до +18°С. Цимбідіум.
  • Вологість повітря. Цимбідіум, як і більшість орхідей, надає перевагу підвищеній вологості повітря, особливо це стосується опалювального сезону. Ідеально Цимбідіум виносити з квітня по жовтень включно до саду, заносити в будинок тільки тоді, коли нічні температури, сягнуть + 5°С. Якщо немає можливості вирощувати даний вид орхідеї в саду, то вологість можна підвищувати штучно за допомогою зволожувача повітря або кімнатного фонтанчика. Також раз на місяць рекомендується поливати орхідею методом «гарячого душу», це сприятливо впливає на ріст і розвиток орхідеї. 
  • Полив. Цимбідіум поливають в середньому один раз на тиждень відстояною водою кімнатної температури. Навесні-влітку потрібен рясний полив, але між поливами грунт повинен просихати, щоб через надлишок вологи не загнило коріння, але і не допускати повної просушки і зморщування бульб. Також орхідея Цимбідіум добре реагує на полив м’якою дощовою водою. Зайву воду з блюдця завжди потрібно зливати. У холодну пору року при невисоких температурах повітря від +15 до +18°С поливати потрібно тільки в першій половині дня, коли сонечко нагріває приміщення, в якому знаходиться орхідея і буквально по краю горщика з лійки, щоб коріння рослини встигали ввібрати вологу і в субстраті не було «болота». Інакше коріння орхідеї може переохолодитися, що поступово негативно позначиться на розвиток рослини в цілому.
  • Цвітіння. Якщо Ви не хочете цілий рік на своїх підвіконнях спостерігати тільки зелену масу цієї рослини, то особливу увагу потрібно приділити саме розділу про цвітіння. Переходимо до основної фази - закладці квітконосів. 
    Бутон цимбідіума.За основу маємо наступну інформацію: для створення сучасних гібридів, в основному, були використані Цимбідіуми, зростаючі в гірській місцевості (в умовах високого рівня освітленості і досить низьких нічних температур), що фактично і визначає правила догляду за рослиною. З цього випливає, що з весни і до пізньої осені орхідея Цимбідіум за можливості повинна знаходитися в саду на добре освітленому місці, але притіненому від прямих сонячних променів. У другій половині серпня починається природна стимуляція закладки квітконосів завдяки зниженням нічної температури повітря. Восени нічні температури значно знижуються, великий перепад день/ніч в 10-15 градусів і має відіграти важливу роль в закладці квітконосів. Зазвичай, квітконоси гібридного Цимбідіума з’являються на новій, зростаючій псевдобульбі, яка сформувалась за весняно-літній період в пазухах нижніх листків. Важливо знати, що Цімбідум чудово переносить пониження нічних температур до +5°С і заносять рослину в будинок тільки в тому випадку, коли нічні температури перетнуть позначку нижче зазначеної температури. Саме в цей період (серпень - початок жовтня) формуються квітконоси, які будуть помітними трохи пізніше. Після появи квітконосів найголовніше підтримувати той же рівень температур і хорошу вентиляцію повітря в приміщенні, де буде знаходитися рослина до повного розкриття квітів на квітконосі. Цвітіння цимбідіума. Бутонізація.В період відкриття криючих листочків, рослина не повинна переміщатися. Надалі, щоб знизити ймовірність скидання бутонів (або квітконосу в цілому), рослину необхідно притіняти від прямих сонячних променів. Три важливі чинники, які відіграють значну роль для повноцінного розвитку квітконосу - це невисока температура (не вище +15°С вдень), добре провітрюване приміщення і притінення. Якщо не дотримуватися перерахованих вище показників, а особливо якщо температура буде недостатньо низька, квітконос може сповільнити розвиток, пожовтіти і загинути. Повний цикл росту і розвитку квітконосу займає не менше 60 днів, в залежності від температурних умов. Чим нижче температура (до +15°С), тим швидше розвивається і витягується квітконос.
  • Добриво. Добриво для цимбідіума.У період активного росту рекомендується підживлювати кожні 2 тижні, акцент на азотні добрива. Найкраще для поливу використовувати рідину відстояного кінського гною. Можна використовувати добриво на основі біогумусу - продукту життєдіяльності червоного каліфорнійського черв’яка. 
  • Пересадка. Орхідея Цимбідіум вимагає пересадки навесні один раз в 2-3 роки, коли рослина відцвіла, але вже з’явилися нові молоді ростки висотою як мінімум 5 см. Субстрат для пересадки можна підготувати самому. Для цього нам знадобиться соснова кора (або кора пінії) більшою % частиною, ніж інші компоненти. Висушені і дрібно нарізані коріння папороті і моху сфагнум (зозулин льон та інші йому подібні мохи не використовувати - вони в субстраті швидко перегнивають і не мають антисептичних властивостей). Також в якості складової субстрату можна використовувати трохи кінського перепрілого перегною, змішаного з торфосумішю або з верхньою сосновою підстилкою, самостійно зібраною в лісовому бору. В субстрат можна додати деревне вугілля, завбачливо зібране з погаслого багаття. Все це добре перемішуємо, і закріплюємо в горщику рослину таким чином, щоб псевдобульби були над поверхнею субстрату. На дно горщика як дренаж можна покласти биті черепки або керамзит. Якщо коріння орхідеї під час пересадки не пошкоджувались, то її можна полити з лійки по краю горщика, якщо коріння зачищали від підгнилих і в деяких місцях постраждав веламен (верхня частина кореня), то полив краще відкласти на деякий час (2-3 дні). Після пересадки рослину потрібно поставити в напівтінь, якщо є можливість, то в сад під крону дерев, але ні в якому разі на пряме сонце.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто