Пасифлора (Маракуйя) отримала особливу популярність у любителів вирощувати екзоти в домашніх умовах.
У період активного росту Пасифлора здатна вирости на 1,5-2 м. Будучи ліаною, Маракуйя може повністю затягнути собою все вікно або балкон - залежно від способу підв’язки. Нерідко для рослини встановлюють спеціальні фігурні каркаси, Пасифлора обплітає їх, створюючи непроникне полотно надзвичайної краси. Втім, рослина приваблива не тільки своїм соковитим листям, а й кремово-білими квітами з блакитними вусиками. Існують сорти, які цвітуть червоним і ніжно-жовтим кольором, але в традиційному кімнатному квітникарстві особливого поширення набула блакитна Пасифлора.
Пасифлора - догляд.
Освітлення. Рослина віддає перевагу сонячному теплому місцю. У тіні вона теж буде рости, але цвісти - навряд чи.
Грунт. Не потрібен легкий і пухкий грунт. Пасифлора чудово відчуває себе в глинистому субстраті, головне - уникати застою води, для чого роблять якісний дренаж, використовуючи керамзит, биту цеглу, річковий пісок.
Полив. Полив влітку - регулярний, помірний, без просушування грунту. Не можна допускати застою води в піддоні, зайву воду необхідно зливати. Любить обприскування, але не під прямими променями сонця і не на протязі. У період спокою полив значно скорочують.
Добриво. Якщо Пасифлора не цвіте тривалий час, то причиною може бути відсутність повноцінного періоду спокою, протягом якого рослина могла б набратися сил для подальшого цвітіння. Бідна на мінерали грунтосуміш також не сприяє рясному цвітінню. У період активного росту рослину можна підживити добривами, що містять фосфор і калій. Допускається позакореневе підживлення, яке найбільшою мірою сприяє цвітінню.
Зимівля. Взимку Пасифлору утримують за температури 10-12°С. У період спокою її практично не поливають, припиняють підживлення і не досвічують. Взимку Пасифлора може втрачати листя, але незначне опадання листя - звичайне явище.
З початком періоду активного росту проводять обрізку рослини. Варто відзначити, що сильна обрізка може стимулювати Пасифлору до інтенсивного зростання і рясного цвітіння.
Пасифлора негативно ставиться до протягів, різких перепадів температур. Зимівля при високій температурі та сухому повітрі може призвести до появи павутинного кліща і войлочніка. При сильній сухості повітря рослину необхідно обприскувати, однак, варто відзначити, що надмірне обприскування може призвести до припинення цвітіння і обпадання бутонів.
Пересадка. Молоду рослину щорічно пересаджують. По досягненні 4-5 років Пасифлору можна пересаджувати раз на 2-3 роки.
Розмноження. Пасифлору розмножують живцями, які можна висаджувати навесні та протягом усього літа. Вибирають здорові пагони з 2-3 добре розвиненими бруньками. Живці висаджують у пухкий вологий субстрат, накривають плівкою або ковпаком. Після вкорінення молоді рослини висаджують в окремі горщики.
Пасифлора також добре розмножується насінням. З дрібного насіння проростає велика кількість рослин, які після пікіровки висаджують невеликими групами в окремі ємності. Можна виростити рослину з насіння, отриманої з Маракуї їстівної. Таке насіння має відмінну всхожість, а сама рослина розвивається стрімко і в перший же рік може досягти колосальних розмірів. Однак домогтися цвітіння від їстівного сорту практично неможливо, таку рослину вирощують виключно заради декоративного листя. Краще купити насіння Пасифлори в спеціалізованому магазині.