Герань - нескладний догляд, фото. Королівська Пеларгонія, інші види Пеларгоній.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Пеларгонія (Герань, Калачик) - догляд, фото. Види (сорти) Герані, Королівська Пеларгонія.

Яна Полясна / Тернопіль

Пеларгонія зональнаВиди Пеларгонії

Пеларгонія  є  однією з найпопулярніших горщикових рослин для дому. У побуті її іноді називають Герань або Калачик, хоч це і не одне і те саме. У домашньому квітникарстві частіше зустрічається Пеларгонія зональна. Вона здатна цвісти протягом усього року і не має яскраво вираженого періоду спокою.

Існує неймовірна кількість сортів зональної Герані. Вони відрізняються за висотою, кольором, формою і т.п. Залежно від форми квітів виділяють махрові, немахрові і напівмахрові сорти. Ампельна Герань також досить широко поширена в кімнатному квітникарстві. Її використовують для озеленення балконів і лоджій, а також для вирощування в підвісних кашпо.

Товари для пеларгоній

Окремої уваги заслуговує Королівська Пеларгонія. Вона більш вимоглива до умов вирощування, проте відрізняється більш декоративною красою через великі квіти неоднорідного забарвлення.


Герань. Догляд Пеларгонія рожева

Пеларгонія (герань) Червона герань

Герань - нескладний догляд

Взагалі, Герань - досить невибаглива рослина. Незважаючи на те, що це світлолюбна квітка, Герань може успішно цвісти навіть на північних вікнах при додатковому освітленні.

Полив. Полив Пеларгонія любить рясний, але ні в якому разі не можна допускати заболочування грунту - можливе загнивання і хвороби.

Полив пеларгонії

Грунт. Рослина невимоглива до живильного грунту. І навіть наявність вентильованого й пухкого субстрату необов’язкова. Головне - забезпечити хороший дренаж, що дозволить уникнути застою води в грунті та загнивання кореневої системи. Кімнатна Герань на відміну від садової та лугової добре росте на нейтральних і слаболужних грунтах. Для зниження кислотності грунту в субстрат можна додати трохи попелу, який також є хорошим добривом. Щоб отримати рясно квітучу рослину, її необхідно пересадити в горщик невеликого діаметру. У просторих горщиках Пеларгонія краще розвивається і кущиться, але дає менше квітів. Пересаджують Герань за необхідністю: якщо вона переросла горщик або потребує оновлення субстрату.

Добриво. Як і більшість рослин, Герань добре реагує на підживлення мінеральними добривами. Проте, зловживання підкормками може спричинити хімічний опік. Також не слід підживлювати рослину органічними добривами, краще придбати спеціальний рідкий склад для Гераней або декоративно-квітучих кімнатних рослин з підвищеним вмістом фосфору та калію. Особливо вдячною Вам за це буде Королівська Пеларгонія.

Температура. Якщо у весняно-літній період Герань добре почувається при температурі 20-25°С, то взимку їй необхідно створити прохолодні умови - до 15-16°С. Особливо це стосується Королівської Герані, для якої оптимальна температура взимку - 10-13°С. Сухе повітря також шкідливе для рослини, проте Герань не любить обприскування. Досить поставити ємність з водою поруч з рослиною або скористатися спеціальними зволожувачами повітря, щоб забезпечити нормальний догляд на період зимівлі. 

Занадто сухе повітря і високі температури не дають Пеларгонії набратися сил до нового сезону, і часто навесні можна бачити замість розкішного та пишного куща витягнуті гілки блідо-зеленого кольору, які не здатні рясно зацвісти.

Обрізка. Навесні рослині необхідне обрізання. Молоді Пеларгонії прищипують зверху, залишаючи від 4 до 8 міжвузлів для розгалуження. Дорослу герань обрізають для поліпшення зовнішнього вигляду: видаляють витягнуті стебла, пожовкле листя та хворі гілки. Сильна обрізка рослині не потрібна, достатньо провести косметичне формування.

Живці гераніРозмноження. Розмножують Герань двома способами: живцями і насінням. Перший спосіб найбільш популярний: рослини швидко приживаються та ростуть. До розмноження насінням вдаються для отримання більш витривалих і рясно квітучих рослин. Насіння у Герані дрібні, витягнутої форми. Схожість не надто висока, тому саджають багато насіння. Посів поверхневий у вологий, добре дренований субстрат. Перші паростки з’являються протягом місяця.

Захворювання. Герань схильна до таких захворювань, як чорна ніжка й іржа. Це грибкові хвороби, які є результатом неправильного догляду. Перелив, застій води, виникнення парникового ефекту - все це призводить до розвитку захворювань. Видалення пошкоджених ділянок і створення оптимальних умов для одужання рослин дозволить зупинити поширення хвороби і позбутися її.

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто