Вирощування Петунії на балконі. Добриво для Петуній.
Як і більшість міських жителів, не можу похвалитися тим, що живу в приватному будинку - на жаль, дихати свіжим повітрям у нас виходить тільки на балконі. Так вийшло, що квіти - моє хобі, ех, була б своя земля! Але, як виявилося, і квартира - хороша можливість реалізувати себе в якості квітникаря - любителя. Ось уже кілька років мене захоплює Петунія - і наш балкон найкрасивіший.
Вирощую я цих красунь сама. Спочатку насіння Петунії висіваю в контейнер з земляною сумішшю. Земля повинна бути просіяна і зволожена, а насіння бажано змішати з піском - тоді вони більш рівномірно розподіляються. Потім накриваю плівкою, в якій попередньо роблю отвори - не знаю, наскільки це правильно, але мені здається, що так сіянці будуть «дихати». Потім ставлю на балкон (він у мене теплий і світлий) і чекаю. Якщо земля суха - обприскую з розпилювача, добриво для Петуній на даному етапі не потрібно.Через тиждень - півтора з’являються перші сходи - дуже люблю цей момент, коли на тлі чорної землі - яскраві свіжі вкраплення зелені! Плівку знімаю. Пізніше, якщо бачу, що сходів багато - зайві прибираю. Помітила - якщо прищепить верхівки пагонів - кущ Петунії буде пишнішим і красивішим!
Коли розсада сформується - пересаджую на постійне місце проживання - спеціальні вазони. Земля повинна бути середня, кислотність - нейтральна, а вазони - просторі. Я додаю ще й гідрогель - він утримує вологу і у випадку, якщо не вийшло вчасно полити рослину, наслідки будуть менш помітні. Дуже важливий також хороший дренаж!
Нам пощастило з балконом - він виходить на південно-західну сторону, тому Петунія там почуває себе чудово! Полив - постійний (тобто кожен день), інакше рослини не будуть красивими. Застою води також слід уникати - можуть виникнути хвороби, гнилі і т.д. Обов’язкова умова пишного цвітіння - видаляти бутони, що відцвіли - це, звичайно, процедура довга, але Петунія Вам віддячить! Якщо до кінця липня батоги у Петунії стають занадто довгими, втрачається декоративність рослини. Можна обрізати їх наполовину, і вже через пару тижнів кущ знову буде радувати.
Добриво для Петуній дуже важливе. Підживлювати починаю вже через півтора тижні після висадки в основний вазон. На цьому етапі добриво для Петуній повинно містити і азот, і фосфор, і калій та бажано - мікроелементи. Я користуюся спеціальним добривом для петуній - «Містер Цвіт Петунія» відповідно до вказівок на етикетці.
Потім підживлювати потрібно кожні 10 днів, я чергую вищевказане добриво з «Фертімікс - пишне цвітіння» - у ньому більший вміст фосфору і калію, що сприяє тривалому і гарному цвітінню! Ще є один секрет - чому мої Петунії не хворіють хлорозом - періодично обробляю засобом з підвищеним вмістом мікроелементів - «Доктор Фолі стартер» (у мене вдома він завжди в наявності - дуже подобається моїм кімнатним квіточкам). Це листкова підкормка - а позакореневе підживлення для петуній краще проводити або у вечірній час, або у хмарну погоду, щоб сонячні промені не обпекли листя. Відмінність кореневої обробки від листової в тому, що остання швидше поповнює нестачу поживних речовин, та якщо ви тільки помітили появу хлорозу - можна запобігти розвитку захворювання.
Взагалі, якщо немає можливості приділяти підживленню так багато часу - можна використовувати одне добриво для Петуній, наприклад - «Містер Цвіт».
Сподіваюся, моя стаття допоможе ще комусь виростити на балконі таку красу!!!
Олена Стогній
м. Одеса