Новорічна рослина
З наближенням новорічних свят хочеться прикрасити своє житло і робоче місце по-особливому. Пуансетія ідеально підходить для прикраси інтер’єру і підняття настрою, так як саме в грудні рослина випускає своє барвисте листя.
У природному середовищі цей чагарник має листя червоного забарвлення, а ось завдяки селекціонерам з’явилася можливість придбати рослину з жовтим, кремовим, білим, помаранчевим та навіть з плямистим листям. Цвіте Пуансетія невеликими блідими квітами в кінці грудня.
Дуже часто Пуансетія використовується замість традиційної ялинки, її прикрашають блискітками, золотистими та сріблястими нитками, а також стрічками. При цьому ємність, в якій вона росте, повинна відповідати святу. Її можна прикрасити аплікаціями і яскравою мішурою.
Пуансетія - догляд
Однак Пуансетія вимагає особливого догляду. Якщо не прибрати квітку наприкінці вересня в темне місце на два місяці, то вона навряд чи порадує вас яскравим листям до настання свят. Поливати при цьому її необхідно зовсім небагато, тільки злегка змочуючи земляний ком.
Ідеальна температура повітря для квітки становить 22-25 градусів в літній період і близько 15 градусів в зимовий. Вона відмінно переносить сухе повітря, проте обприскування водою кімнатної температури піде тільки на користь. Пересаджувати молоду рослину слід один раз на рік, дорослу ж не більше одного разу на три роки. Ґрунтова суміш повинна складатися з торфу, листового ґрунту, дерну та піску в однаковій кількості. Дно ємності покривається шматочками червоної цегли або керамзитом.
У період активного росту та цвітіння квітку рекомендується підживлювати кожні два тижні добривом з високим вмістом калію (для Пуансетії також добра підживка на основі біогумусу). Навесні молоді пагони краще обрізати, щоб крона мала презентабельний вигляд, а влітку рослина відмінно себе почуває на свіжому повітрі, тому її можна сміливо виставити на балкон або веранду.
При слабкому освітленні листя починає бліднуть, недостатній полив сприяє появі жовтих і сухих листочків, протяги та різкі перепади температури повітря можуть спровокувати повну втрату листя, а нерівномірне забарвлення наприкінці грудня говорить про надлишок вологи.
Розмножується прекрасна Пуансеттія живцями і насінням. Головний шкідник - попелиця, оселившись на квітці, вона вражає листя, в результаті чого колір стає менш насиченим, поступово листочки скручуються і опадають. Тому з нею необхідно боротися відразу за допомогою спеціальних препаратів. Білокрилка також досить поширений шкідник, від якого можна позбутися лише за допомогою інсектицидів.
Правильний догляд за кімнатною рослиною зробить Новорічні свята у вашій родині більш теплими, ошатними і веселими!