Кімнатна Троянда. Догляд: обрізка, пересадка, розмноження, основні шкідники.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Кімнатна Троянда. Догляд в домашніх умовах (пересадка, розмноження, обрізка, боротьба зі шкідниками).

Наталія Рубан / Київ

Кімнатна Троянда.

Кімнатна троянда. Догляд.З кімнатною Трояндою вперше я познайомилася ще в далекі 90-ті роки. Наш клас під час уроку праці відправили в одну з шкільних теплиць освоювати городні роботи, і там я побачила два високих куща квітучих Троянд. Вони були надзвичайно красивими, махрові квіти розміром 5-7 см з приємним ароматом ніжно-рожевого і кремового відтінку. Кажуть, якщо черенок вкрасти, то він обов’язково приживеться. Природно, як будь-яка дитина, я не втрималась і відщипнула по гілочці з кожного куща, поспішно сунувши їх в кишеню шкільного фартуха. Дома після уроків встромила їх в перший-ліпший мамин горщик і інтуїтивно, щоб створити тепличний ефект, накрила зверху півлітровою банкою.

На той час Інтернету не було, енциклопедії кімнатних рослин я теж не мала, квітникарством особливо не захоплювалася, тому сподіваючись на краще, можна сказати, забула про своїх підопічних. За процесом розвитку абсолютно не стежила, поливала квітку разом з іншими один раз на тиждень. Яке ж було моє здивування, коли через деякий час я виявила крізь скло з крапельками конденсату, що обидві трояндові гілочки випустили з боків яскраво-зелені листочки. Моїй радості не було меж, адже у вільному продажу були тільки зрізані квіти. Квітникарі-любителі обмінювалися кімнатними рослинами із рук в руки невеликими відростками або живцями.

Обрізка кімнатної Троянди.

Кімнатні троянди мініатюрніНасправді, всупереч існуючій думці, що кімнатну Троянду після цвітіння можна викинути, це не так. Троянда - абсолютно нескладна у догляді рослина, а секрет її безперервного цвітіння криється у своєчасній обрізці.

Обрізку Троянд бажано проводити в кінці зими або ранньою весною, перед тим, як рослина увійде в вегетативну фазу. Якщо Ви хочете, щоб кущ Троянди був компактним, а не у вигляді порослей, що безладно стирчать з боків, то намагайтеся після того, як Троянда повністю відцвіте, обрізати її таким чином, щоб на кожній гілочці залишалося як мінімум 3 живі бруньки. Гілки, що розвиваються всередину куща, теж безжально видаляються, вони надалі будуть заважати повноцінному розвитку рослині. Також слід видаляти пагони з зів’ялими і засохлими квітками. Таким чином рослина омолоджується, а своєчасна обрізка прискорить пробудження бруньок і простимулює зростання молодих пагонів, на яких пізніше при правильному догляді обов’язково з’являться бутони. Важливо знати, що бутони утворюються тільки на нових пагонах.

Пересадка і розмноження кімнатної Троянди.

Кімнатна троянда пересадка Пересаджувати материнський кущ бажано навесні не частіше одного разу на два роки, можна задовольнитися і перевалкою. Для цього потрібно купити вазон трохи більший за попередній, насипати на дно дренаж, направити земляний ком з корінням в центр вазона і засипати навколо кореневої системи свіжий спеціалізований грунт. Під час пересадки дно вазона потрібно постійно постукувати, щоб грунтосуміш добре утрамбувалась, і  в горщику не було пустот. Хочу звернути увагу на те, що куплений для пересадки субстрат в холодну пору року обов’язково повинен бути кімнатної температури, інакше коріння троянди може постраждати, що пізніше відіб’ється на самій рослині.

Якщо ви хочете розмножити вашу Троянду, то при черговій її обрізці наріжте секатором живці з двома-трьома бруньками, але обов’язково з листям і на деякий час поставте їх в кип’ячену охолоджену воду з однією пігулкою активованого вугілля для того, щоб вода в подальшому не закисала. Воду міняти не потрібно, достатньо тільки додавати її в міру випаровування. Для швидкого утворення коріння у воду з живцями можна додати будь-який Укорінювач. Поява нових коренів відбувається протягом 2 - 4-ох тижнів. Кращий час для такої процедури - кінець літа, початок осені. Коли у живців з’являться власні корінці, можна розсадити їх в окремі горщики, грунт можна використовувати для квітучих рослин.

Догляд за кімнатної Трояндою.

  • Рослина світлолюбна, але вимагає притінення на південних вікнах в літній період. Оптимальне місце розташування для кімнатних Троянд - підвіконня східного і південно-східного орієнтиру.
  • Троянда любить теплий душ і часте обприскування, тільки робити цього не варто під час цвітіння, тому що ніжні пелюстки Троянди намокнувши втратять зовнішній вигляд, свою декоративність і рослина швидше відцвіте. Також обприскувати рослину не рекомендується опівдні, тому що крапельки вологи під час полуденного сонцестояння можуть спрацювати як лінзи і обпекти молоде листя або пелюстки рослини.
  • Під час активної фази росту і після обрізки рослини, двічі на місяць потрібно підживлювати Троянди збалансованим добривом або з великим вмістом в ньому азоту, він необхідний рослині для росту і розвитку зеленої маси. Після того, як ви помітили, що кімнатна Троянда готується до бутонізації, потрібно раз на тиждень і до закінчення її цвітіння вносити мінеральні добрива переважно з фосфором і калієм. Ці два елементи живлення відповідають за повноцінний розвиток квіткових бруньок, сприяють їх рясному утворенню і насиченості відтінків кольорів.
  • Поливати Троянди потрібно рясно тільки під час росту або цвітіння, земляний ком повинен бути постійно вологим і не можна допускати його пересушування. Але в обов’язковий для Троянд період спокою полив скорочують і поливають тільки у міру потреби.
  • З осені і до весни Троянди бажано утримувати при температурі не вище плюсових 10-15°С. Горщики, що зимують на неопалювальних балконах бажано вкутувати або поставити в ящик з тирсою, щоб земляний ком не промерзав. Дуже важливо, щоб Троянди в період спокою не знаходилися поряд з опалювальними приладами й утримувалися в прохолодному приміщенні при високій вологості повітря. Найкраще містити Троянди з травня, коли заморозків уже не очікується і до пізньої осені, на відкритих балконах, терасах або в саду, в такому випадку рослина за літо набереться життєвих сил, отримає достатню кількість сонячної енергії і порадує вас рясним цвітінням.

Шкідники і заходи боротьби.

Засіб від шкідниківТроянди піддані нападу павутинного кліща, запобігти його появі практично неможливо. У приміщенні, де знаходяться Троянди, поява павутинного кліщика неминуча, тому раз на півроку потрібно проводити профілактичні заходи, періодично протравлюючи рослини від шкідника. Бажано в приміщенні з Трояндами не тримати інші кімнатні квіти або ставити їх далеко від Троянд, щоб кліщ не поширився по всій колекції. Як тільки ви помітили, що листя Троянди починають скручуватися або скукожуватись - це перший сигнал появи павутинного кліща, негайно потрібно почати обробку від комах. Для цього кущики виносять на свіже повітря і рясно обробляють з пульверизатора заздалегідь підготовленим за інструкцією інсектицидом таким чином, щоб розчин потрапляв як зовні, так і з тильної сторони листків. Розчином, що залишився можна полити верхній шар грунту і протерти підвіконня і полки, де знаходились до цього Троянди. Увага, під час застосування будь-яких препаратів потрібно використовувати засоби індивідуального захисту. Обробка проводиться строго в гумових рукавичках і в респіраторній масці, не в вітряну погоду.

Якщо Троянди все літо перебували на відкритому повітрі, обов’язково перед тим, як заносити кущі в будинок, потрібно оглянути рослини на наявність можливих шкідників (попелиці, павутинного кліща, борошнистої роси, трипсів) і обробити відповідними препаратами згідно інструкції, наприклад Доктором Фолі від шкідників.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто