Догляд за Цикламеном. Перський і Європейський Цикламен: відмінності в догляді.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Догляд за Цикламеном. Види: Європейський та Перський Цикламен.

Наталія Рубан / Київ

Цикламен для мене - це квітка з далекого дитинства. Асоціюється з осінню і пожовклим листям, саме з приходом холодів мама приносила додому різнокольорові Цикламени. За вікном сиро і похмуро, а на підвіконні яскравим полум’ям іскряться квіти Цикламена.

Цвітінння Цикламена.Цикламен (Cyclamen) родини Мирсінові, раніше відносився до родини Первоцвітові. Видів Цикламена налічується досить багато, які ростуть по всьому середземноморському узбережжю, як з боку Європи, так і з боку Північної Африки.

На сьогоднішній день у продажу можна зустріти в основному два види Цикламена - це Цикламен Європейський (Cyclameneuropaeum) або інша назва - Цикламен Пурпурний (Cyclamenpurpurascens) і більш популярний Цикламен Перський (Persicum). Догляд за Цикламенами Перським та Європейським майже однаковий. Але між цими видами існує важлива відмінність. Цикламен Перський цвіте в осінньо-зимовий період, а цвітіння Європейського припадає на весняно-літній, Цикламен Європейський відрізняється від Перського ще і дрібним листям, які з тильного боку мають бордовий відтінок.Перський Цикламен.

Як доглядати за Цикламеном Перським.

Цикламен Перський має зворотну сторону листа зеленого кольору і дуже красиві квіти.

Після того, як рослина відцвіте, в більшості випадків вона скидає листя, і в землі залишається гола бульба з весни до закінчення літа без змін. Горщики в період спокою ставлять у темне місце і поливають дуже рідко, тільки в тому випадку, коли грудка повністю пересихає. Коли по центру бульби прокльовуються листя і бутони, його повертають на світле прохолодне місце і поновлюють повноцінний догляд за Цикламеном, в тому числі полив.

Йому потрібне яскраве освітлення без прямих сонячних променів. Під час цвітіння полив повинен бути рясним в піддон, але без перезволоження. Цикламени люблять прохолодне утримання. У літній період +25°С, взимку, особливо для Перських сортів, бажана температура +15°С. Ці рослини потрібно розташовувати подалі від джерела тепла (батарей та інших опалювальних приладів). В спекотних умовах Цикламен Перський скидає листя і бутони, також не любить протягів.

Догляд за Цикламеном Європейським.

Європейський Цикламен.В природі більшість цих рослин живе на вапняних грунтах, в гірській місцевості, тому в народі їх називають альпійською фіалкою. Сорти цього Цикламена дрібноквіткові, не мають яскраво вираженого періоду спокою в порівнянні з Перським, а догляд за Цикламеном Європейським нескладний.

Квіти - від рожево-лілових до світло-фіолетового відтінку, з приємним ароматом, що нагадує запах первоцвітів. Бульби у них витягнуті з потовщеннями, мають потужну кореневу систему, яка в горщику дуже щільно розростається. Як показано на фото, у нього є бульба і дочірні «дітки-пальчики», які згодом можна відокремити від материнської бульби. Як і всі інші види Цикламенів, Європейський також розмножується і насінням, яке сходить від двох місяців до року. До зрілого віку готовий до цвітіння Цикламен дозріває також не менше одного року. 

Коріння Цикламена.

Цикламен Європейський можна вирощувати у відкритому грунті (в саду або на дачі, на захищеній від прямого сонця галявинці), але на зиму його обов’язково вкривати листям і хвойним гіллям. Але все ж при сильних морозах Цикламен може не вижити, тому восени, після того, як рослина відцвіте, рекомендується викопати бульби і пересадити в довгі невисокі ящики з хорошими дренажними отворами. Приготовлені до зимівлі рослини можна залишити до весни на слабо опалюваній веранді, і весь догляд за Цикламеном в цей період звести до того, щоб нічна температура не опускалася до мінусової позначки градусника.

Поливати потрібно протягом усього року, оскільки він не скидає листя на відміну від інших видів Цикламена. Полив потрібен рясний в літній час року і рідше в холодну пору, але так, щоб грунт повністю не пересихав. Для Цикламена Європейського потрібно додавати в грунт трохи вапна, кислий грунт для них згубний. Підживлюють в період активного росту. Можна чергувати органічні добрива і мінеральні.

Маленькі хитрощі.

  • Листя і відцвілі стеблинки потрібно не виривати, не зрізати, а обережно викручувати.
  • Ні в якому разі при поливі не лити воду на бульбу.
  • Цикламени можна вирощувати як Фіалки гнотовим методом.

Як правильно обрати здорову рослину.

Листя Цикламена повинно бути щільним і пружним. Якщо багато пожовклих нижніх листків, значить рослина хворіє і від неї варто відмовитися. Бутонів завжди повинно бути багато. Невелика їх кількість свідчить про те, що рослина відцвітає, і Ви не встигнете намилуватися цвітінням в повному обсязі. Краще обирати Цикламен з нещодавно сформованими бутонами, які тільки почали відкриватися, тоді він ще довго порадує Вас своїм рясним цвітінням.Добриво Доктор Фолі від шкідників.

Шкідники.

Цикламен може піддаватися атаці попелиці, Цикламенового кліща і трипсів. Від кліща його можна обприскати будь-яким інсектицидом. В квартирі краще використовувати найменш токсичні препарати (наприклад, Доктор Фолі від шкідників). У разі незначного ураження рослини попелицею, може допомогти розчин господарського мила або регулярне купання під теплим душем. У разі серйозного розповсюдження комах, потрібно застосувати системний інсектицид кишково-контактної дії.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто