Пальма Вашингтонія. Догляд (полив, розмноження, добриво) за кімнатною пальмою.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Вашингтонія. Види, особливості догляду, розмноження, добрива кімнатної пальми.

Олена Ігорівна / Первомайск

Вашингтонія фотоДекоративні кімнатні пальми привертають увагу своєю екзотичною красою, і Вашингтонія залишається одним з найпопулярніших видів, що використовуються для озеленення офісів і житлових приміщень. Недоліком її висока вимогливість до простору. Вирощувати Вашингтонію на підвіконні досить складно - ця швидкозростаюча пальма займає все вільне місце і потребує великого простору.

Вашингтонію Ніттєносну (Waschingtonia filifera) відрізняє наявність білястих волокон, які надають рослині екзотичного і привабливого вигляду. Подібної декоративної властивості позбавлена кімнатна пальма Вашингтонія Робуста (Waschingtonia robusta), яка являє собою масивну пальму з гладким перистим листям.

Догляд за Вашингтонією.

Вашингтонія не любить протягів і прямого сонячного світла. Краще розмістити розлогу рослину у просторій світлій кімнаті або на відкритій ділянці в зимовому саду або терасі. Пальма Вашингтонія стрімко росте вгору, а її листя розкішним віялом розкидається по сторонах. Зазвичай вона розростається до 2-3м, але в сприятливих умовах може досягати і 7м у висоту. Листя Вашингтонії

Догляд за Вашингтонією полягає в підтримці оптимального температурного, водного та світлового балансу.

  • Температура. Ця кімнатна пальма добре себе почуває при високих температурах. Оптимальні умови утримання взимку  від +10 до +13°С. Взимку розміщуйте її подалі від батарей.
  • Полив. Вашингтонії потрібна велика кількість вологи, причому як грунтової, так і повітряної. Сухе повітря призводить до потемніння і висихання перистих кінчиків. Рясний полив не повинен супроводжуватися застоєм води. Дренажна система відіграє важливу роль в житті всіх кімнатних рослин, але для пальм вона життєво необхідна. Дренажний шар може складати третину обсягу горщика, що дозволить уникнути застою води і забезпечить циркуляцію повітря. У зимовий час полив скорочують, проте стежать за тим, щоб грунтовий ком не пересихав. 
  • Добриво. У весняно-літній період можна підживлювати цю кімнатну рослину слабким розчином рідких добрив. Вашингтонія не надто вимоглива до живильних грунтів. Надмірне живлення може призвести до пригнічення рослини і хімічних опіків.
  • Пересадка. Вашингтонію пересаджують у березні-квітні в разі крайньої необхідності. Як правило, такі великі рослини спочатку висаджують у великі місткі горщики, які дозволяють їм швидко набирати зелену масу. Ґрунтова суміш повинна бути пухкою і повітропроникною. Бажано додати в готовий субстрат крупнозернистий пісок.  Добриво для пальм
  • Розмноження. Розмноження кімнатних пальм - досить складний процес. У магазинах зазвичай продаються вже великі рослини з добре розвиненим корінням і значною зеленою масою. Насіння Вашингтонії відрізняється низькою схожістю і тривалим періодом проростання. Для любителів насіннєвого вирощування цей спосіб, можливо, здасться цікавим, але результати пророщування в домашніх умовах рідко відповідають очікуванням.

Проблеми у вирощуванні.

Зі шкідників особливу небезпеку представляють щитівка і трипс. У зимовий час через нестачу світла і підвищену сухість повітря рослина уражається павутинним кліщем. Останній неприємний тим, що його не завжди вдається вчасно розпізнати: природні ниткоподібні  на листках маскують білясту павутинку шкідника.

Пальма Вашингтонія також дуже болісно реагує на протяги. Навіть у літній період, вибираючи місце для рослини на відкритому повітрі, слід захистити її від сильного вітру. В іншому випадку Вашингтонія повністю зупиняється в рості і набуває пригніченого вигляду.

Якщо сохне нижнє листя - це нормальне явище. Його можна обрізати (тільки в тому випадку, коли сухість досягне черешка, інакше почне сохнути і решта листя) або залишити - воно утворює своєрідну "спідницю" в нижній частині рослини.


Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто