Врієзія - одна з найбільш популярних Бромелієвих. Вчені описали цю рослину вперше на початку дев’ятнадцятого століття. Батьківщина - південноамериканські ліси.
Незвичайне, яскраве цвітіння цієї рослини спонукає придбати її і в своє житло. Листя також дуже ефектне - велике, щільне, однотонне, з плямами або смугами, воно утворює розетку, з якої і з’являється розкішний квітконос. Цвіте Врієзія всього один раз, після чого потрібен спеціальний догляд, щоб вона дала кілька діток.
У природі існує багато видів цієї рослини самих різних розмірів, забарвлень листя і квіток. Найбільш популярні з вирощуваних в кімнатній культурі - Врієзія Блискуча і Врієзія Кільовата. Вріезія Блискуча має дуже яскраве смугасте листя і довгий червоний квітконос, Кільовата відрізняється різноманітністю забарвлення кольорів - від жовтих, помаранчевих до темно-червоних, а листя у неї однотонне.
Догляд за Врієзією логічніше описувати за стадіями росту.
1. У Вас з’явилася молода, ще не квітуча рослина. Поливають двома способами - в землю під корінь і в розетку. Полив під корінь - помірний, взимку - менше (один раз на тиждень). Розетку бажано наповнювати тільки чистою м’якою водою, стежити, щоб не було загнивання, можна періодично промокати і міняти на нову воду. Температура в приміщенні при цьому - не нижче +19°С, вода - теж тепла. Після появи квітконоса полив в розетку припиняють.
Дуже важливо у догляді за Врієзією в усі періоди підтримувати високу вологість повітря.
Врієзія витримує недостатньо освітлені підвіконня, але щоб спровокувати цвітіння, потрібно забезпечити яскраве розсіяне світло.
Добриво для Врієзії. Як і всі Бромелієві, Врієзія потребує позакореневого добрива з підвищеним вмістом фосфору і калію в період закладки квітконосу. Схожий розчин можна приготувати самостійно з добрива для кореневого внесення (наприклад, Містер Цвіт Орхідея) в концентрації для позакореневого підживлення, зменшеній в два рази.
2. Нарешті вона зацвіла! Зазвичай це відбувається через два - чотири роки після пересадки дітки від материнської рослини. Або Ви купуєте її вже квітучою. Квітконос Врієзії нагадує стрілу з жовтим або червоним забарвленням, він і є найбільш привабливим і дивує своїх господарів кілька місяців. А самі квітки швидко відмирають. Купуючи Врієзію в магазині, Ви можете орієнтуватися по квіткам про терміни цвітіння, щоб обрати ту, що тільки починає цвісти. При виборі потрібно також звертати увагу на яскравість забарвлення і соковитість квітконосу, якщо пелюстки підсихають і втрачають колір - рослина відцвітає.
Підживляють в цей час тим же добривом для орхідей і бромелієвих або для квітучих кімнатних рослин, зменшивши концентрацію в два-три рази. Полив - по краю горщика, висока вологість, освітлення - розсіяне світло або навіть розміщення всередині приміщення.
Через якийсь час квітконос буде ставати бурим, це говорить про закінчення цвітіння. Пізніше його можна обережно обрізати.
3. Після цвітіння на Врієзії зазвичай з’являється кілька діток.
Полив - по краю горщика, добриво можна використовувати з великим вмісто азоту, наприклад Доктор Фоли Стартер.
Тепер потрібно чекати, поки малюки відростять коріння і досягнуть розміру хоча б половини материнської рослини. Потім молоді рослини обережно відокремлюють і висаджують у власний вазон. Якщо "мама - Врієзія" відмерла, можна залишити їх розвиватися в тому ж вазоні.
Пересаджують малюків в легкий, водо- і повітропроникний грунт. Поливають і в розетку, і в грунт. Далі - опис догляду за Врієзією згідно з пунктом 1.
Удачі Вам і яскравого цвітіння Вашим квітам!